Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyposażenie obory (agrafki, wygrody, hala udojowa)

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RafaMichalak

RafaMichalak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 luty 2014 - 10:51

Wyposażenie obory (agrafki, wygrody, hala udojowa) Witam:)
Na wiosnę ruszamy z budową nowej obory 42m długości 24m szerokości dobudowana do starego budynku co daje ok 57m długości. Budynek będzie miał konstrukcję bezsłupową, obora będzie bezściułowa, krowy będą leżaly na matach a odchody będą usuwane za pomocą zgarniaczy do kanału na końcu obory a następnie do zbiornika zewnętrznego za pomocą pompy. Dojone będą na hali udojowej(rybia ość) (w przyszłości robot bo robot to jednak przyszłość).

Moje pytanie brzmi jakie wyposażenie obory pod względem ceny i jakości jest najlepsze polskich i zagranicznych firm?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyposażenie obory (agrafki, wygrody, hala udojowa) Dzisiaj, 12:24
  •  

#2 Share adiukf

adiukf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 luty 2014 - 12:20

Wyposażenie obory (agrafki, wygrody, hala udojowa) Sprzęt do dojenia może firmy DelPro wraz z wózkiem do zadawania paszy Delaval FW200, pięcioma aparatami udojowymi Delaval MU450, jednym aparatem Delaval MU480, wyciągiem Delaval oraz kamerą Delaval FMC60. o to ci chodziło.

#3 Share RafaMichalak

RafaMichalak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 luty 2014 - 13:17

Wyposażenie obory (agrafki, wygrody, hala udojowa) Chodzi mi ogólnie o wyposażenie obory czyli jakich firm i czy są różnice pomiędzy np agrafkami firmy arntjen, inofamy albo rolstalu, czy warto płacić więcej za niemieckie? jakie wyciągi do kanałów westfali (łańcóchowe ) delaval( chydruliczne) czy np pellon(linowe), kurtyny boczne z poliwęglanu czy zwijaną plandekę arntjena ?

#4 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 19 luty 2014 - 16:51

Wyposażenie obory (agrafki, wygrody, hala udojowa) Na ile sztuk obora? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 19 luty 2014 - 17:12

Wyposażenie obory (agrafki, wygrody, hala udojowa) moja obora miała mieć kurtyny, ale po ostatnich mrozach i po tym jak połowa poideł pozamarzała to zmieniłam tę opcję na szerokie okna przesuwne. Mam katalog prod. z arntjen i tam są własnie takie. W sumie to wszystko jest, od a do z, ciekawa jestem jaka cena, bo cenniika w tym nie ma.
Jedyne co mi się nie podoba z tej firmy to wygrodzenia na stanowiska, bo są skręcane z elementów. Moje krowy to rozniosłyby w 5 min. Najlepiej jakby ktoś robił to z całych giętych rur, które można potem zabetonować. Można gdzieś takie coś znaleźć?

#6 Share RafaMichalak

RafaMichalak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 luty 2014 - 17:57

Wyposażenie obory (agrafki, wygrody, hala udojowa) obora na 120 sztuk.
szerokie okna przesuwane czyli okna z poliuretanu przesuwane w dół, takie okna posiada kilka firm między innymi JFC :) Mi się podobają przegrody Inofamy (podobno lepsze od rolstalu ponieważ mają większą grubość rury, sprawdzę dokładnie w katalogach) arntjen ma też dobre przegrody, każda firma ma skręcane lecz poszczególne modele różnią się sposobem montażu do posadzki. Niektóre modele są montowane za pomocą kołków do posadzki a inne uwieszone są na róże wbetonowanej w posadzkę przy jej zalewaniu.

#7 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 luty 2014 - 14:05

Wyposażenie obory (agrafki, wygrody, hala udojowa) Na same dojne czy młodzież też? Jakie zgarniacze wybrałeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share RafaMichalak

RafaMichalak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 luty 2014 - 22:05

Wyposażenie obory (agrafki, wygrody, hala udojowa) Po prawej stronie obory dojne a po lewej młodzież. Zgarniacze łańcuchowe Westfalii.