Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w wyborze agregatu talerzowego

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 15:27

rama w jednym kawałku, żadnych pęknięć nie zauważyłem, może niektóre spawy nie wyglądają za ładnie, ale ważne że trzyma

Witam, mam zetora proximę 8441, planuję zakup do niego agregatu uprawowo siewnego talerzowego. Co o tym sądzicie da radę czy nie (opcja 2,5m lub 2,7m) + siewnik poznaniak?

Ma ktoś może taki ciągnik i agregat? Proszę o odpowiedzi

nie kupuj 2.7 bo jedyny siewnik jaki do niego zepniesz to poznaniak, będziesz chciał wymienić siewnik i masz kłopot, a zmienić szerokość w poznaniaku to nie problem

średnio widzę taki zestaw przy zetorze, możesz mieć problemy z udźwigiem i stabilnością

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w wyborze agregatu talerzowego Dzisiaj, 11:28
  •  

#42 Share zetortraktor

zetortraktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 10:17

A czy proxima 8441 da sobie radę z agregatem talerzowym 2,5m + hydropak i siewnik 2,5 m? Ma ktoś może taki zestaw?

Jaki ciężar obciążników potrzebuję na przód?

#43 Share Mateusz61

Mateusz61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:kobiety:)

Napisany 22 luty 2016 - 12:05

izydor6280 ma racje mozesz mieć problem z udzwigiem i stabilnością. Ja mam przy Pronarze 82a z ładowaczem agregat talerzowy EURO-MASZ z poznaniakiem zestaw warzy 1650kg  i ledwo mi to podnosi przy złozonym hydropaku  a twój zetor jest znacznie lzejszy od pronara. radził bym ci pomyśleć o większym ciągniku chyba ze chcesz samą talerzówka porobić to zetor bedzie ok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share DawidKaluzinski

DawidKaluzinski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2016 - 14:29

Pomoc w wyborze agregatu talerzowego Polecam Euro-masz za 12,300 będziesz miał 3m agregat taledzowy z talerzami 510 i wałem rurowym ponadto piasty bezobsługowe .

#45 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 28 luty 2016 - 16:27

tu polecasz a w innym temacie pytasz o opinię na temat tych maszyn  :blink:  ???

Polska B

#46 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 21:26

ja kupiłem w tym roku staltech 3m za 12,500 na talerzach 560 i wałem rurowym. Przechodził u mnie cały żniwny sezon jak i było nim robione po kukurydzy. Szczerze to polecam dobrze miesza resztki z ziemią i dobrze idzie po kukurydzy. Wykonanie oceniam na bardzo dobrze mocne spawy i solidna konstrukcja. chodzi przy jd 105km i lata się jak z papierami. Śmiało mogę go polecić ;)

#47 Share koval103

koval103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 15:56

Witam wszystkich serdecznie ! :) 

Nie chce zaśmiecać nowym tematem dlatego pisze tutaj:

Chciałbym abyście pomogli mi wybrać agragat, i doradzili na co zwracać uwagę przy wyborze.

Zastanawiam się nad kupnem agregatu talerzowego z  hydropakiem, do ciągnika Massey Fegruson 690 TURBO  (98 km, napęd 4x4).
Rozważam szerokości 2,7 m i 3.0 m, tylko obawiam się że ciągnik będzie miał problem przy podnoszeniu.

Rozmyślałem nad wałem packera ale jednak, on swoje waży, i nie wiem jak dawał by rade na moich glebach.

Klasa ziemi: 4-5 (łódzkie, powiat skierniewicki)

Powierzchnia (22 ha, produkcja mleczna)

Agregat chcemy z tatą kupić głównie dlatego, ponieważ mamy tylko podstawowe maszyny do uprawy ziemi.(sprężynówka, pługi,brony itp.)

Siewnik mamy wspólny z ciotką (to jest jej siewnik ale ona ma kilka ha i bierzemy go od niej ) :poznaniak 2,7 m, ale go poszerzamy.

W przyszłości myśleliśmy także nad kupnem własnego siewnika.( też raczej poznaniak ale w lepszym stanie,bo ten co mamy teraz jest w opłakanym. Na docisku, z większą skrzynką  itp, ponieważ przy czyimś nie będziemy majstrować)

Talerzowy dlatego, ponieważ nie posiadamy talerzówki.

Budżet; max.13 000 zł 

Prosiłbym was o opinie na temat tego zakupu , czy ciągnik da rade,czy wybić sobie z głowy taki zakup, jak tak to dlaczego?, jaki wał wybrać, co z siewnikiem (może nowy)? itp. ;)
Z góry dziękuje  ;)

#48 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 17:38

3,0 m dla MF 690 turbo będzie za ciężki. Massey jest ciągnikiem z lekkim przodem, nawet po dociążeniu będzie nim bujać. Masz podnośnik wzmocniony (z dodatkowymi siłownikami)? Bez nich za długo nie popracujesz bezawaryjnie nawet zestawem 2,7 m. Podjedź do kogoś i sprawdź czy jesteś w stanie taki zestaw podnieść.

#49 Share koval103

koval103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 17:57

3,0 m dla MF 690 turbo będzie za ciężki. Massey jest ciągnikiem z lekkim przodem, nawet po dociążeniu będzie nim bujać. Masz podnośnik wzmocniony (z dodatkowymi siłownikami)? Bez nich za długo nie popracujesz bezawaryjnie nawet zestawem 2,7 m. Podjedź do kogoś i sprawdź czy jesteś w stanie taki zestaw podnieść.

Tak, mam dołożone 2 siłowniki z tyłu.

Kiedyś jak kupowaliśmy go od pewnego faceta to mówił właśnie że ciągnik jeśli chodzi o uciąg jest bajka, ale jeśli chodzi o dociążenie to masakra   :D

On praktycznie przez całe żniwa nie zjeżdża z pola, bo pracuje przy prasie New Hollanda,obrabiamy swoje i prawie całej wsi bo nikt nie posiada prasy do okrągłych bel. Rzadko zaczepiam do niego jakąś maszynę na podnośnik z prostego powodu: nie posiadamy tak dużych maszyn.

Edytowany przez koval103, 29 marzec 2016 - 18:03.

#50 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 18:50

do talerzowego 3m potrzeba min. 100km w 6 cylindrach, dla Twojego ciągnika jedyna rozsądna szerokość to 2.5m

2.7 to wymiar tylko pod poznaniaka, stwierdzisz że chcesz inny siewnik i będziesz miał kłopot, tak samo z robieniem ścieżek, a rozstawić poznaniaka na 2.5 czy 3m to nie problem

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share grzeskw75

grzeskw75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 20:05

Pomoc w wyborze agregatu talerzowego Witam. To jak już jesteśmy przy agragatach talerzowych to jaka szerokość do renault celtis 84KM. Nie wiem czy warto brać z hydropakiem, bo ten ciągnik to raczej za słaby do zestawu? Wogóle to myślę nad broną talerzową staltechu 2,7 czy 3,0 m?

#52 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 20:08

jak sama talerzówka to 3m powinien dać radę bo dużego oporu ona nie stawia. Polecam brać na większych talerzach ponieważ dopłata jest nie duża a lepiej idzie.

#53 Share koval103

koval103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 21:41

do talerzowego 3m potrzeba min. 100km w 6 cylindrach, dla Twojego ciągnika jedyna rozsądna szerokość to 2.5m

2.7 to wymiar tylko pod poznaniaka, stwierdzisz że chcesz inny siewnik i będziesz miał kłopot, tak samo z robieniem ścieżek, a rozstawić poznaniaka na 2.5 czy 3m to nie problem

Ścieżek nie mam zamiaru robić, a jeśli miałbym kupować siewnik to poznaniaka ale w lepszym stanie niż ten co mam teraz, ponieważ nie mam do niegożadnych uwag i jak na moje możliwości finansowe jest dla mnie dostępny. :D

Raczej skupił bym się na szerokości 2,7m , wiem że ciągnik będzie miał wiele do roboty i na pewno muszę robić solidne dociążenie, ale będę jeździł też samą talerzówką i wtedy 2,5 metra jest lekko za małe. ;)

A co z wałami, czy jeśli brałbym packera nie obciążył by zbyt mocno ciągnika, czy na te klasy ziemi raczej wziąć coś innego ?

Edytowany przez koval103, 30 marzec 2016 - 16:28.

#54 Share AutoAgro

AutoAgro

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 08:27

Polecamy Agregaty Talerzowe Rolmako na zabezpieczeniu gumowym bardzo dobrze pracują szeroki dobór wałów tylnych i innych dodatków.

agregat_rolmako.jpg

#55 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 29 kwiecień 2016 - 22:56

Ile u Was za taką bronę Rolmako 3m półzawieszana z wałem oponowo transportowym trzeba położyć ?

#56 Share remberton

remberton

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 maj 2016 - 20:07

ja mam Renault 103 - 54 i od 3 lat  ciągam nią Agregat talerzowy firmy Agro-Tom 2,5m plus taki stary siewnik Izaria Super Universal, ciągnik ma około 90 km 

Agregat jest na talerzach 560 mm i takim sprężystym wale, maszyna waży 1200 kg plus ciężki siewnik, do którego wchodzi tylko 150 kg pszenicy  :blink:

W seryjnym obciążeniu brakuje mi 160 kg na przodzie, ale dodałem tylko 300 kg i jest git. Ciągnik nie ma żadnych problemów z podnoszeniem.

Maszyna również solidnie wykonana, hydropak na dwóch siłownikach jest bardzo stabilny. Jedyne co im się nie udało w mojej ocenie to zbyt obszerne ramię które trzyma cały talerz, jest za bardzo odsadzone od piasty plus jego wymiary i brak zaokrągleń powodują częste zapychanie się drugiego wału przy talerzowaniu łąk czy ugorów. Czas leci i widzę, że firma zmieniła  to ramię na płaskownik o solidnym przekroju i z tego tytułu doszło trochę miejsca między mocowaniem a następnym talerzem.  

Podtrzymuję wypowiedzi kolegów, samą talerzówkę kupując do tej mocy ciągnika to pociągnie 3 m, ale dołączywszy hydropak to nie ma co się w to pchać i potem jechać 6 na godzinę :rolleyes:

#57 Share bartius17

bartius17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 maj 2016 - 22:43

witam chciałem poradzić się jaki dobrać wał do agregatu talerzowego. przymierzam sie do AT 3m Agro Maszu. Gleby mam różne od 3 do 6 klasy i chodzi mi o wał który najlepiej skruszy i rozluźni glinę oraz dobrze wgłębnie zagęści piaski. Myślałem caly czas o wale crosskill, tylko chciałbym też używać jej po ściernisku i po kukurydzy na ziarno zamiast podorywki i nie wiem jak taki wał sie sprawdzi. proszę o podpowiedz.

#58 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 26 maj 2016 - 08:41

u nas w AT3 mamy daszkowy na  jesień na rędzinie robi robotę ale na wiosnę jak talerze wyrzucają mokre bryłki (wielkości pięści) nie dogniecie tego (przelatują między sekcjami wału) i za siewnikiem zostaje. wałujemy po tym crosskielem. po QQ w tamtym roku po orce jeździłem dwa razy crosskielm żeby rozbić bryły bo sucho było to poradził sobie elegancko. jeśli byś brał z crosskielem to waga agregatu będzie spora. mój na talerzach 560 z daszkowym waży 1400kg, i obowiązkowo bierz hydraulicznie podnoszony wał do niego, dopłacisz ten tysiąc ale wygoda jest

#59 Share bartius17

bartius17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 maj 2016 - 05:58

A co da mi ten hydraulicznie podnoszony wał??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 maj 2016 - 13:13

to że jak chcesz zmienić głębokość to nie targasz rękami wału który waży 300kg tylko robi to za Ciebie hydraulika

Dodaj odpowiedź