Skocz do zawartości

Zdjęcie

wybór i kupno prasy rolującej

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 luty 2014 - 23:08

wybór i kupno prasy rolującej Witam
proszę o nie zamykanie gdyż goni mnie czas dodam że przeczytałem w tym temacie sporo ale chodzi mi głównie o podane modele ale rozważam też inne lecz w moich stronach ciężko o coś rozsądnego a do tego wszystko drogie jak cho..ra a transport to już w ogóle ale do rzeczy
Stoję przed pewnym dylematem a mianowicie muszę kupić prasę rolkę. Budżet jakim dysponuję to niestety tylko 10 tyś +/- PLN. Na chwilę obecną będzie współpracować z
C-360.
Belarka potrzebna mi tylko i wyłącznie do słomy i siana. Kiszonki nie robię. W mojej okolicy znalazłem takie o to belarki:
1. http://tablica.pl/of...html#387d151fce
2. http://otomoto.pl/he...40-A383462.html
3. http://tablica.pl/of...html#387d151fce ta to chyba rzadko spotykana marka ale może ktoś miał do czynienia i i mógłby mi coś o niej powiedzieć

powiedzcie na co zwracać uwagę przy oględzinach i która będzie waszym zdaniem lepsza a zależy mi na pasówce i w dodatku zmiennokomorowej gdyż nad oborą mam strop i tam chciałbym składować siano a mam nieduże włazy także tak to wygląda a i ustawić łatwiej i lżej
rozglądam się głównie jak najbliżej zwg. na to że transport w moich stronach jest w c..j drogi
proszę o szybką pomoc gdyż piątek sobota ostatecznie niedziela jadę oglądać i chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę przy oględzinachbędę wdzięczny za każdą pomoc

Edytowany przez blondynek2004, 14 luty 2014 - 10:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wybór i kupno prasy rolującej Dzisiaj, 08:38
  •  

#2 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 luty 2014 - 06:55

wybór i kupno prasy rolującej Temat o wyborze prasy masz tu
http://www.agrofoto....ić#entry1277218

PS. Tylko jeden link mi działa

#3 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 14 luty 2014 - 11:34

wybór i kupno prasy rolującej U mnie znajomy robil mi sianokiszonke jd 550 i bardzo dobrze zbija tylko on jeszcze mogl siatka owijac ciezkie baloty robi a male

#4 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 luty 2014 - 13:03

wybór i kupno prasy rolującej ja bym coś polecił coś z krone bo pasówka z c-360 to daleko nie pociagniesz jd móci być na 3 rolkach co ciagnie pasy
z krone bym polecił to : http://tablica.pl/of...html#12aa5a2c3d Nawet nawet prasa ma podbieracz ocynkowany

#5 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 14 luty 2014 - 13:36

wybór i kupno prasy rolującej ale za to zbija od poczatku a stalo komorowa sciska dopiero na koncu i lekkie baloty sa zmienno komorowa najlepiej zeby byla i zwijala od poczatku

#6 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 14 luty 2014 - 14:34

wybór i kupno prasy rolującej Ale kolega jasno napisał ze ma tylko 10 tyś.
Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

#7 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 14 luty 2014 - 15:05

wybór i kupno prasy rolującej Ja bym stawiał na JD550 a tamte odpuścił sobie ale bardziej się skłaniał do Krony KR 125 czerwonej i to ona w d*pe da aż miło traktorowi przy pełnym zgniocie na skali oczywiście. Tylko czy to ma sens?. Trzeba mieć traktor 4x4 min. 72km przynajmniej by ciagać prasę łańcuchową zgranie i robota szybko szła. A jak ktoś ma traktor poniżej 65km to może zapomnieć o robieniu balotów. Bo dla mnie coś co przypomina balot to nie balot a wydmuszka. Jak robić baloty to zbijać je chociaż na 90% zgniot na podziałce i jeżdzić 1 szosową chociaż lub 4polową minimum. Ja słyszałem by podbierak sprawdzić dokładnie, pasy i ich stan.

#8 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 18 luty 2014 - 10:08

wybór i kupno prasy rolującej ja posiadam forda 4x4 80 km z turem wiec mam sprzet tylko jeszcze prase fajna do tego:) a new holland 841 lancuchowa? posiada ktos taka prase moze i czy mogl by ktos opowiedziec o niej :D pozdrawiam

#9 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:50

wybór i kupno prasy rolującej kolego powiem tak daj sobie spokój z tym new hollandem u mnie sąsiad ma i ciąga ją zetorem 85 koni i szału nie ma kiszonki tym w ogóle nie robi chyba że jego szwagier nie ma czasu przyjechać i mu z belować polską Sipmą a w sianie i słomie to też za bogato nie jest prasa ciężko idzie bo jest łańcuchowa i w dodatku zmienno komorowa także tego łańcucha do ciągnięcia jest sporo.
Drugi przykład sąsiad mojego teścia w tamtym roku też kupił taką samą prasę i ciąga ją mtz 82 i też rewelacji nie ma tyle tylko że on ma w niej siatkę ale o dziwo w sianie i słomie ten mtz dość dobrze daje radę gorzej robi się już w kiszonce. Jak pod pieliśmy pod tą prasę 115 kucyków to nie powiem hulała aż miło.
Także ciężko powiedzieć może jedna jest w lepszym stanie i przez to ciągnik ma lżej trudno mi powiedzieć chociaż wizualnie obie wyglądają tak samo.
A do twojego forda poszukaj jakiejś walcówki lub pasówki może też być łańcuchowa ale stało komorowa bo w tym new hollandzie to zajedziesz traktorek no chyba że nie masz dużo do belowania.

#10 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 19 luty 2014 - 08:28

wybór i kupno prasy rolującej mysle uwalic ze 100 balotow sianokiszonki reszta siano i sloma znalazlem prase riviere casalis rc125 i massey ferguson 822 kolo 10tys pasowe zmiennokomorowe ladne prasy co sadicie o tych? a ty kolego masz racje z tym new hollandem 841 utargowalem z nim na 6tysiecy , 1500zl spuscil ale nie wezne podobno drogie czesci . tylko pasowa teraz . Dzieki
blondynek2004 dzieki za wypowiedz . POZDRAWIAM

Edytowany przez mateusz1122, 19 luty 2014 - 08:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 19 luty 2014 - 12:14

wybór i kupno prasy rolującej Na renówke uważaj żeby nie była pogięta bo wtedy pasy zachodzą na siebie no i może zrobić się ognicho. Sam szukałem renówki ale to co oglądałem to po prostu żal do sianokosów bym się nie wyrobił z remontem. A poza tym w moich okolicach niema co kupić wszystko daleko a transport drogi także ja szukałem w nie dużej odległości od domu. A co do tej MF rolki to będzie podobna do renówki lub do vikona. Sam oglądałem taką ale prawie 200 km w jedną stronę sprowadziło mnie do pionu. Powodzenia w poszukiwaniach.

#12 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:50

wybór i kupno prasy rolującej bylem dzis casalis rc125 ogladnac ladny sprzet szerokie opony wszystko niby ok wygladalo za bardzon nie wiem co sprawdzic w niej powiedzialbys?

#13 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 19 luty 2014 - 21:55

wybór i kupno prasy rolującej jak ja oglądam belarkę to przede wszystkim:
podbierak czy ma luz jak bardzo jest wybity no i oczywiście czy nie jest szczerbaty to koszt naprawy nie jest duży ale w ciul roboty żeby się do niego dostać
pasy czyli czy bardzo wytarte popękane postrzępione jak wyglądają spinki na pasach tzn. czy w razie wymiany spinka będzie nadawała się do ponownego użycia czy wymiana na nową a to wiąże się z kosztami
łożyska osłuchać łańcuchy i zębatki w jakim są stanie
siłowniki czy nie ciekną zamki na komorze czy trzymają
jeśli prasa ma sterownik to czy działa w ogóle
luz na przekładni
no i oczywiście czy rolki napinające nie są krzywe żeby pasy równo chodziły tak jak w renówce to patrz na prasie na samej górze są 2 rolki po których idą pasy i nadtym jest taka jakby rozpórka i to musi być proste podobnie też jest w MF zresztą to to samo różnią się tylko detalami i kolorem

dam ci przykład ta prasa którą podałem w pierwszym moim poście pod nr. 1 John Deere nie wyglądała źle na zdjęciach ale jak pojechałem ją zobaczyć to po prostu porażka stoi już nie wiadomo ile każdy pas po z czepiany inaczej tzn. jeden na jakieś druty na innym widać że ktoś wymieniał spinkę ale bardzo nieudolnie kolejny to składak z 3 bodajże kawałków z czepionych zwykłym drutem no po prostu obraz nędzy i rozpaczy jeden siłownik już się poci na zamkach jakieś podkładki w spawane i przyklepane podbierak cały zardzewiały zresztą jak i komora siłownik od wiązania sznurka cieknie i co najlepsze cena jak rozmawiałem z synem właściciela tego bałaganu to powiedział 9 tyś z transportem a ojciec już zażyczył sobie 10 tyś z transportem ale ogólnie nie polecam tego pana i sprzętu od niego

#14 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 20 luty 2014 - 07:49

wybór i kupno prasy rolującej ogladalem tego renault rc 125 ladna prasa z wygladu niby nie malowana na podbieraku brakuje jednej listwy na jednym pasie widzialem 2 spinki ale w dobrym stanie te spinki pasy od zewnatrz karbowane a od srodka gladkie a lepiej bylo by zeby byly z obu stron karbowane?

#15 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 20 luty 2014 - 19:27

wybór i kupno prasy rolującej I co kupiłeś coś?

Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

#16 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 20 luty 2014 - 19:36

wybór i kupno prasy rolującej ja polecam john deere 550 prasy mało awaryjne i z czesciami nie maproblemu

#17 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 20 luty 2014 - 21:56

wybór i kupno prasy rolującej dzis bylem ogladnac nastepne stalo komorowe zardzewiale pokrzywione i wolaja po 15-20tys a riviere casalis rc125 jest za 10 tys ww bdb stanie piekna tylko gosc sie zastanawia

#18 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 luty 2014 - 09:55

wybór i kupno prasy rolującej kolego pasy mogą być gładkie od środka bo chodzą po walcach a z zewnątrz dobrze będzie jak będą karbowane a ja już znalazłem belarke i czekam teraz już na transport kiedy będzie miał sąsiad chwilę czasu aby ją przywieźć. Także życzę powodzenia w poszukiwaniach pozdrawiam.

#19 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 21 luty 2014 - 12:55

wybór i kupno prasy rolującej Mozesz sie pochwalic jaka i jak z cena?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 luty 2014 - 19:04

wybór i kupno prasy rolującej cena 9 tyś z przywozem a marka mało znana Gehl 1465 TDC to ta w linku http://tablica.pl/of...html#88d0401f21 może nie jest to rarytas ale w miarę blisko i za w miarę rozsądne pieniądze w porównaniu do stanu ale jak na moje potrzeby myślę że nie będzie źle.