rucin

wysokie ciśnienie oleju 611lsa

Polecane posty

rucin    2

mam problem mianowicie podłączyłem zegar mechaniczny do pomiaru ciśnienia oleju i gdy odpalam traktor ma 6 atmosfer gdy dodaje gazu cisnienie wzrasta stopniowo na pełnych obrotach dochodzi do około 10atm z tego co sie orientuje może to być wina panewek lub zaworu który przeważnie jest na pompie ale jak zauważyłem na zdj to go tam nie ma ktoś może wie gdzie on się znajduje i czy może być też przyczyną zapchany filtr olejowy bo wyczytałem w necie że wtedy tak kulka jest cały czas wciśnieta i podaje olej prosze o szybką podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;Masz napewno problem z zaworem .Silnik nawet na wolnych obrotach nie powinien miec 6bar,to prowadzi do wyplukania panewek przy dluzszym uzytkowaniu.Zawor bedzie w obudowie pompy lub w korpusie podstawy filtra.Nieznam dokladnie anatomi tego silnika .Filtr to raczej odpada, bo wiekszosc silnikow ma czujnik za filtrem .A wiec gdyby byl zapchany to by bylo cisnienie za niskie i zapalala by sie kontrolka.Czy ten zegar do cisnienia to masz sprawny z dobra podzalka,bo przy 10atm to z reguly rozsadza filtr oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

zegar nowy od c385 jutro sprawdze ten zawór i postaram sie ogarnąć jakiś zegar inny i podłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

witam tez mam załozony zegar od ursusa 1224 tez pokazuje podobne cisnienie oleju ale tylko na zimnym oleju juz na rozgrzanym dochodzi do normy tak do 3 atmosfer na wolnych obrotach i tak jezdze juz ponad 4 lata i nic nie dzieja sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

sprawa się wyjaśniła kupiłem cały nowy zawór bo w tamtym była inna sprężyna krótsza i twardsza oraz kulka była wybita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

Jakie ciśnienie maksymalne pokazuje na zimnym silniku po wymianie zaworu.??

Bo ja mam az 8 bar a zawór wygląda na sprawny i oryginalny

pozdr

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

witam koledzy mam problem w moim fendzie 611 jest problem z ciśnieniem oleju w silniku na wysokich obrotach się zaczyna świecić  jak się rozgrzeje założyłem zegar i pokazuje ciśnienie na zimnym około 4 a jak się rozgrzeje 1,4 wydaje mi się że niskie co mogło się stać że spadło ciśnienie 3 lata temu był rozbierany i wymienione pierścienie wał wyglądał super i panewki  proszę o pomoc bo nie wiem co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Może pompa oleju być do wymiany lub smok czymś zanieczyszczony.Dziwne,że na wysokich obrotach się zaświeca,powinno być odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to 1,4 jest na wolnych czy na szybkich

co do 10 atu to jak kolega pisze wyżej wymienić czujnik bo przy takim ciśnieniu filtr peka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

1,4 na wolnych obrotach na wyzszych około 2 -2,5??  dobrze czy mało i olej jak po zgaszeniu taki jakis zburzony piana na zimnym na wolnych ma 6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to tragedii nie ma , ale ok też nie jest gdzieś jakaś zaślepka lub lub coś podobnego a to że ciśnienie takie wysokie to dwie możliwości ktoś podciągną

na pompie lub zawór się zawiesza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Hey,
      Kto mi podpowie skąd ten wyciek w zetorze 7211?  czy to olej czy płyn ? pod ciągnikiem na kapane.  Ubywa mi płynu hamulcowego ale prawy cylinderek nowy i przewód reszta sucho, lewy przewód suchy... Pod spodem  prawa strona skrzyni mokra i spód. miedzy mostem a skrzynią.. z góry dekiel suchy, tylko dołek  przy dźwigniach terenowe szosowe mokry. Czy może to cieknąć z dźwigienek bo jest na nich luz ?
       
      Pozdrawiam!




    • Przez kamil5421
      Witam. Potrzebuje informacji ile Oleju wchodzi do silnika w Ciągniku Claas Ares 836 z 2005r . silnik Jonh Deere  model 6068
    • Przez pawel6200
      Czy wiecie ile oleju wchodzi do MF 590 w  skrzyni , silniku, zwojnicach??
      Nie moge nigdzie znalezc tej informacji.
      Jezeli ktos ma jakas instrukcje llub katalog pdf do tego ciagnika to prosze o pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez kamil_z88
      Witam,
       
      W Fendzie 309 LSA z 89 r, Zaczęła mi się zapalać kontrolka od ciśnienia oleju na wolnych obrotach po wyżej 1400 obrotów gasła. Wymieniłem czujnik jest to samo. Jutro będę mierzył ciśnienie oleju . Macie może informację jakie powinny być parametry ciśnienia na rozgrzanym i zimnym ?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Axd529
      Silnik po kapitalnym remoncie Po dodaniu gazu na 20tys obrotów ciśnienie oleju na zimnym jest 6 atm a na gorącym 4 czy to nie za dużo?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj