Skocz do zawartości

Zdjęcie

Impotowanie ciągników z Chin

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share migacz

migacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 luty 2014 - 14:03

Impotowanie ciągników z Chin Czy ktoś z forumowiczów importował kiedyś ciągnik bezpośrednio z chin. Mają oni niezłe przebicie w cenie a za starą 60tkę przydałoby się coś za niedrogie pieniądze. Na alibaba.com dorwałem jakiegoś gościa który bardzo chętnie wyśle mi do polski 1 kontener(min. 4 w takich mocach ok 60KM). Trochę mnie niepokoi że ilości pełnokontenerowe wchodzą tylko w rachubę. Jeśli ktoś z was robił takie coś to dajcie znać. Może wiecie coś nt wysokości cła, podatku Vat itp. Jak i kiedy to się płaci. Gość z chin chce nawet podpisać ze mną umowe na dystrybucje tych traktorów w polsce. Tylko zastanawiam się czy znalazłoby to nabywców itp. Jakby wam się coś nasunęło to podrzućcie jakieś info na ten temat,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Impotowanie ciągników z Chin Dzisiaj, 14:48
  •  

#2 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 13 luty 2014 - 14:18

Impotowanie ciągników z Chin Po pierwsze to czy posiadają one deklarację zgodności UE, CE i inne d*perele, bez tego nie zarejestrujesz, nie dostaniesz dofinansowania i inne problemy...

#3 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 13 luty 2014 - 15:38

Impotowanie ciągników z Chin Tak jak pisze kolega wyżej, ciągniki muszą spełniać normy unijne aby je można było zarejestrować, a więc musisz to dokładnie sprawdzić.Szczerze wątpię aby je spełniały. Tak z czystej ciekawości jaka to marka?

#4 Share migacz

migacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 luty 2014 - 15:53

Impotowanie ciągników z Chin Mahindra. Mają CE i gwarantują że je się zarejestruje. Cena 60tki przed 30 tys zł.
Nie chcę dofinansowania bo po co i myślę o ściągnięciu czegoś zamiast starej 60tki. Ciekawią mnie ich rozwiązania pełna mechanika i niska cena

#5 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 13 luty 2014 - 16:29

Impotowanie ciągników z Chin Patrzyłem na tej stronie np ładowarka zl50 - sprzedawana u nas jako niby Stalowa Wola ^^ kosztuje w
chinach 45-55 tys dolarów a u nas ok 230-280tys zł :blink: ciekawe jaki koszt transportu

#6 Share migacz

migacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 luty 2014 - 16:48

Impotowanie ciągników z Chin Koszt transportu to koszt wynajęcia kontenera. Są ich 3 typy 20, 40 i 40HQ. Każdy inny i inna pojemność ten najmniejszy ok 2 tys $ i płynie przez 30dni do Gdańska.Nie oszukujmy się dużo maszyn chińskich jest przeszczepianych na europejskie.A oni tam nawet ci wszystko pomalują i napiszą wg twojego życzenia

#7 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 13 luty 2014 - 22:29

Impotowanie ciągników z Chin Od stycznia z Chińczykami jest mały problem :) nie będą miały filtra DPF czy jakoś tak :) i podobno chińczyki wcale nie mają na razie ochoty w to inwestować ponieważ Europa podobno jest słabym rynkiem zbytu wolą Azję i USA ;) Ogólnie kiedyś miałem chęć na taki ciągnik tylko ja chciałem fotona 50 konny ze wszystkim wychodził 43 tyś zł z odbiorem w porcie :) Ogólnie całą transakcje miała mi przeprowadzić firma importujznami z Wrocławia wejdz na ich stronę i popatrz na ofertę maszyn :)

z tego co widzę to w ofercie mają YTO czyli z częsciami nie powinieneś mieć problemu bo to Pronar Zefir tylko w oryginale ;) Zresztą z fotonem też nie powinno być problemu jeżeli chodzi o mahindre to w ogóle nie mam pojęcia o tej marce :)

Edytowany przez uglibugli, 13 luty 2014 - 22:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 14 luty 2014 - 19:51

Impotowanie ciągników z Chin ja jednak wolałbym starą 60 niż nowego chinczyka w Agroserwisie w 2012r pisali o marce Tym jak serwisanci dobierali czesci od Ursusów bo te chinskie nie wytrzymywały a czesci moga płynać 3 mieisace i co w tedy jak np zniwa sa, chinski to jest dobry ryż i herbat, i te traktory musza mieć homologacje do rejestracji a to też kosztuje

Edytowany przez wojtal24, 14 luty 2014 - 19:52.

ZETOR TEAM

#9 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 14 luty 2014 - 20:02

Impotowanie ciągników z Chin kolego TYM jest koreanski

#10 Share migacz

migacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 15 luty 2014 - 09:51

Impotowanie ciągników z Chin Kolego nie było w temacie pytania o Tyma. Poza tym to nie jest chiński a koreański.Jak chcecie pooglądać zdjęcia to podaje stronę internetową http://agriculturetractor.com.cn/. Moje zdanie jest takie co nowe to nowe. A wiecie ile w małym ursusie(tym nowym) polaka albo w małym Farmtracu. Gdyby nie to że cały kontener trzeba ich zamówić to już bym takim jeździł ale po co mi 4 60-tki. A czy to się sprzeda w polsce tego nie wie nikt bo nikt tym nie jeździł jeszcze a wielce gada.

#11 Share migacz

migacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 luty 2014 - 14:04

Impotowanie ciągników z Chin I co sądzicie o ich maszynach? Warto czy nie?

#12 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 24 luty 2014 - 17:08

Impotowanie ciągników z Chin Na to pytanie nikt Ci nie odpowie :) bo jeden powie ze woli za tą kase starego a drugi ze woli nowego :) ale ja osobiście myślę ze warto się pokusić i to najlepiej o fotona 504 :)

#13 Share Nowy85

Nowy85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 luty 2014 - 18:14

Impotowanie ciągników z Chin jest juz sporo chinskich ciagnikow w polsce i opinia wlascicieli jest dobra , a cena jest tez bardzo wazna . Podejrzewam ze sporo malych rolnikow by sie sklonilo ku takiemu ciagnikowi nie kazdego stac na wydatek 100tys a maja juz dosc 360 chca tez troche wygodniejsze ciagniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share iktornR

iktornR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 31 październik 2014 - 22:08

Impotowanie ciągników z Chin muj kuzyn zakupił fotona i tylko na gwarancji miał 8 napraw rok po gwarancji go sprzedał ze sporą strata i kupił kubote 2.5 raza droższa niż wynalazek chiński i jeździ już 3 sezon 1 remont ponad przegląd