migacz

Impotowanie ciągników z Chin

Polecane posty

migacz    314

Czy ktoś z forumowiczów importował kiedyś ciągnik bezpośrednio z chin. Mają oni niezłe przebicie w cenie a za starą 60tkę przydałoby się coś za niedrogie pieniądze. Na alibaba.com dorwałem jakiegoś gościa który bardzo chętnie wyśle mi do polski 1 kontener(min. 4 w takich mocach ok 60KM). Trochę mnie niepokoi że ilości pełnokontenerowe wchodzą tylko w rachubę. Jeśli ktoś z was robił takie coś to dajcie znać. Może wiecie coś nt wysokości cła, podatku Vat itp. Jak i kiedy to się płaci. Gość z chin chce nawet podpisać ze mną umowe na dystrybucje tych traktorów w polsce. Tylko zastanawiam się czy znalazłoby to nabywców itp. Jakby wam się coś nasunęło to podrzućcie jakieś info na ten temat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po pierwsze to czy posiadają one deklarację zgodności UE, CE i inne d*perele, bez tego nie zarejestrujesz, nie dostaniesz dofinansowania i inne problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Tak jak pisze kolega wyżej, ciągniki muszą spełniać normy unijne aby je można było zarejestrować, a więc musisz to dokładnie sprawdzić.Szczerze wątpię aby je spełniały. Tak z czystej ciekawości jaka to marka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

Mahindra. Mają CE i gwarantują że je się zarejestruje. Cena 60tki przed 30 tys zł.

Nie chcę dofinansowania bo po co i myślę o ściągnięciu czegoś zamiast starej 60tki. Ciekawią mnie ich rozwiązania pełna mechanika i niska cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Patrzyłem na tej stronie np ładowarka zl50 - sprzedawana u nas jako niby Stalowa Wola ^^ kosztuje w

chinach 45-55 tys dolarów a u nas ok 230-280tys zł :blink: ciekawe jaki koszt transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

Koszt transportu to koszt wynajęcia kontenera. Są ich 3 typy 20, 40 i 40HQ. Każdy inny i inna pojemność ten najmniejszy ok 2 tys $ i płynie przez 30dni do Gdańska.Nie oszukujmy się dużo maszyn chińskich jest przeszczepianych na europejskie.A oni tam nawet ci wszystko pomalują i napiszą wg twojego życzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Od stycznia z Chińczykami jest mały problem :) nie będą miały filtra DPF czy jakoś tak :) i podobno chińczyki wcale nie mają na razie ochoty w to inwestować ponieważ Europa podobno jest słabym rynkiem zbytu wolą Azję i USA ;) Ogólnie kiedyś miałem chęć na taki ciągnik tylko ja chciałem fotona 50 konny ze wszystkim wychodził 43 tyś zł z odbiorem w porcie :) Ogólnie całą transakcje miała mi przeprowadzić firma importujznami z Wrocławia wejdz na ich stronę i popatrz na ofertę maszyn :)

 

z tego co widzę to w ofercie mają YTO czyli z częsciami nie powinieneś mieć problemu bo to Pronar Zefir tylko w oryginale ;) Zresztą z fotonem też nie powinno być problemu jeżeli chodzi o mahindre to w ogóle nie mam pojęcia o tej marce :)

Edytowano przez uglibugli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

ja jednak wolałbym starą 60 niż nowego chinczyka w Agroserwisie w 2012r pisali o marce Tym jak serwisanci dobierali czesci od Ursusów bo te chinskie nie wytrzymywały a czesci moga płynać 3 mieisace i co w tedy jak np zniwa sa, chinski to jest dobry ryż i herbat, i te traktory musza mieć homologacje do rejestracji a to też kosztuje

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

Kolego nie było w temacie pytania o Tyma. Poza tym to nie jest chiński a koreański.Jak chcecie pooglądać zdjęcia to podaje stronę internetową http://agriculturetractor.com.cn/. Moje zdanie jest takie co nowe to nowe. A wiecie ile w małym ursusie(tym nowym) polaka albo w małym Farmtracu. Gdyby nie to że cały kontener trzeba ich zamówić to już bym takim jeździł ale po co mi 4 60-tki. A czy to się sprzeda w polsce tego nie wie nikt bo nikt tym nie jeździł jeszcze a wielce gada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Na to pytanie nikt Ci nie odpowie :) bo jeden powie ze woli za tą kase starego a drugi ze woli nowego :) ale ja osobiście myślę ze warto się pokusić i to najlepiej o fotona 504 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

jest juz sporo chinskich ciagnikow w polsce i opinia wlascicieli jest dobra , a cena jest tez bardzo wazna . Podejrzewam ze sporo malych rolnikow by sie sklonilo ku takiemu ciagnikowi nie kazdego stac na wydatek 100tys a maja juz dosc 360 chca tez troche wygodniejsze ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iktornR    1

muj kuzyn zakupił fotona i tylko na gwarancji miał 8 napraw rok po gwarancji go sprzedał ze sporą strata i kupił kubote 2.5 raza droższa niż wynalazek chiński i jeździ już 3 sezon 1 remont ponad przegląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj