domguralesku

Nie spuszczona woda z bloku

Polecane posty

MrPit96er    0

a jeszcze jedno, jak sie czyści przewody paliwowe ? kompresorem ? jak się pozbyć tego osadu z filtra i oleju ? w czym sie to namacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Albo facet nie chce wydać 10zł na nowy filtr oleju albo nie wie że to w 330 nie ma bąka.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwador    11

albo ma zamontowane części ze starszego silnika, albo ma pierwszą serię trzydziestki gdzie taki bąk był jeszcze montowany fabrycznie  :P


Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bendzynka, pędzelek, szmatka i jedziesz. Ogólnie metoda dowolna byle była skuteczna

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuma112    0

Cześć ma problem woda mi zamarzła w chłodnicy w c330 bo dziadek nie spuścił wody jak były pierwsze mrozy a ja nie zdążyłem do domu wrócić ale mniejsza o to powiedzcie co zrobić z tym. Jak to rozmrozic dodam że jak go odpaliłem to ciężko zapalał ale jak zapalił to się nie kręciło śmigło od chodzenia. Byłbym wdzięczny za pomoc z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Znaczy z bloku spuścił , a z chłodnicy nie ? Rozmrozić w ciepłym pomieszczeniu lub czekać na odwilż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuma112    0

znaczy z bloku to nie wiem czy spuścił ale chyba nie bo w chłodnicy woda po brzegi była


znczy chyba jak zakręcił to z blokiem wszystko ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

To jest duze prawdopodobienstwo ze mogl blok pęknąć.
Nie zauwazysz tego tak szybko dosc dlugo ciagnik musi chodzic zeby sie rozgrzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 To raczej nie wesoło . Obejrzyj dokładnie blok , a dziadek niech szykuje kasę na remont .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Odpal go i sprawdzaj czy się śmietana z oleju nie robi.Chłodnice wymontuj i do domu ogrzać ją. Pasek z pompy zdejmij i odpal go. Jak z olejem wszystko ok będzie, musisz bardzo często sprawdzac (co 5 minut) to sam się ogrzeje i woda zleci z niego (kraniki otwórz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuma112    0

remont to na 100% będzie jak byście go widzieli to byście się za głowę złapali


jeszcze takie pytanie robiliście remont swoich c330 to ile was około remont wyniósł chodzi o silnik tylni most podnośnik i malowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Chyba najtańszy ciągnik w remoncie więc nie zawracaj głowy pytaniami o koszty bo one nie sa wielkie jesli blok ci ocalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Jeśli będziesz składać go na tanich częściach to koszt nie duży zależy jeszcze jak z wałem korbowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

I możesz przy okazji od razu lecieć po nową pompę wody.Bo jeśli pompa wody stoi i uruchomiasz silnik  rozwalasz wirnik ale tak to jest nie wiedza pół biedy żeby z chłodnicy spuścił wodę to by w bloku została wystarczyło by tylko wrzątkiem  zalać.Jak poszedł blok i inne podzespoły do remontu to dobrą dyche wsadzisz ja bym sie rozglądał za drugą 30-stką

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonda    3

Jakby co blok można spawać ,dobór elektrod jest różny, jedne ładnie wtapiają  inne czysto spawają , bez kraterów itp dobrać jest nieraz  ciężko bo w lokalnych sklepach maja najtańsze i nie wiadomego pochodzenia, jestem spawaczem kilka razy już spawałem żeliwa różne między innymi (tzw okular do pługa kverneland), bloki silników , skrzyń  itp.(nawet bez widocznego spawu, po prostu gościu na sprzedaż szykował więc  spaw by odpychał klientów  trochę zabawy i ani śladu spawania .proces sam w sobie dosyć trudny dla laika całkiem inaczej niż stal czarną , zalecam spawać tylko w pozycji podolnej jak to ma być szczelne i wytrzymałe, żeliwo nie lubi innych pozycji (zaraz się znają fachowcy co spawają we wszystkich pozycjach żeliwo ,powiem w żarcie" tylu fachowców co spawaczy") można ale to wtedy jest tzw(smarkanie) a nie spaw prędzej czy później pęka lub cieknie , no ale wiadomo nieraz się nie chce wyciągać silnika z ciągnika   bo to czasochłonne . Jak jakieś  pytanka to na e-mail kocentm@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Sprawa wygląda tak, wózek widłowy z silnikiem 330. stał w ocieplonym pomieszczeniu ale woda zamarzła :( Wywaliło dwa korki, jeden z boku drugi pod klawiaturą, na bloku nigdzie nie cieknie ani nie widać pęknięcia, ale odpalony nie był bo trzeba zmienić olej bo woda poszła do oleju. Teraz pytanie czy jeżeli blok nie pękł, to jest możliwość ,że w środku zrobił się jakiś galimatias czy raczej powinno być ok?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonda    3

no jak woda poszła do oleju to coś poszło nie koniecznie blok ,broki częściowo  zadziałały, pęknięcie może ujawnić się dopiero jak  silnik złapie temperaturę, zdjąć miskę olejową zalać układ wodą i obserwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Może nic się nie stało tylko wywaliło brok w głowicy ( jak się nie mylę to C330 ma dwie zaślepki w od góry). Nie ma co gdybać bo tak czy siak musisz rozbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Wszystko ok, skończyło się na strachu :)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      W moim C-330 jest problem typu:jak naleje wode do chłodnicy i odpale ciągnik,w pewnym momęcie wyrzuca wode z chłodnicy.Myślałem że to uszczelka pod głowicą,ale niestety nie
      Prosze o jakieś podpowiedzi
    • Przez hus2431
      Witam. Czy miał ktoś kiedyś styczność z generatorem HHO i wie jakie są wyniki spalania i mocy po zamontowaniu takiego generatora? Czy to na prawdę jest takie cudowne cacko, że zmniejsza spalanie o 20-30% i zwiększa moc silnika? Wszystkie informacje jakie znalazłem na ten temat były podawane przez producentów nie mogłem znaleźć informacji udzielonych przez samych użytkowników tego urządzenia dlatego zwracam się do was użytkowników Agrofoto
       
      link do generatora:
      http://allegro.pl/hho-generator-ciagnik-na-wodor-4-6-5l-i6004627515.html#thumb/8
       
       
      Temat zamykam, a Ty powinieneś jeszcze dostać ostrzeżenie za zamieszczanie linków do aukcji.
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam około 1 ha ziemi piaszczystej, mocno piaszczystej. I oto moje pytanie. Co mogę uprawiać na takiej glebie, aby dawało to dobre plony? Oczywiście bez nawadniania się nie obejdzie na takiej glebie, więc nawadnianie na 100% by było.
       
      Czy truskawki nadawały by się na typowo piaszczystą glebę?
    • Przez weronika898
      Hej. Mam sporą działkę i niestety na odpowiedni dbanie o nią schodzi mi sporo wody. Znajoma poleciała mi http://urzadzamyzielen.pl/oferta/nawadnianie-ogrodow/, ponieważ firma jest solidna i fachowcy bardzo profesjonalni. Dzięki ich nawadnianiu można zaoszczędzić do 50 % wody!
    • Przez jacek660
      Witam! 

      Mam pare groszy do zainwestowania i trochę ziemi i pomyslalem ze moze warto pojsc w borówkę lub truskawkę. Borówka będzie rosła niedaleko domu moich rodziców obok którego jest studnia głębinowa. Prowadzenie plantacji jest niemożliwe bez systemu nawadniania. Pomyślałem że linia zasilana będzie z 3 zbiorników po 1000l które będą napełniane pompą ze studni co kilka/kilkanaście dni. I tu moje pytania:

      Czy jeśli zastosuje węże z kompensacją ciśnienia, ( http://nawadnianiekris.pl/pl/p/Linia-kroplujaca-XFD-33-cm.-z-kompensacja-rolka-100-m.-/44) konieczne będzie zastosowanie pompy czy sama grawitacja zrobi robotę?
      Czy lepiej zastosować normalne węże ( http://nawadnianiekris.pl/pl/p/Linia-kroplujaca-Drip-line-CLASSIC-33cm-rolka-50-metrow/43 ) a przy wyjściu ze zbiornika dać pompe? 

      Tej jesieni zamierzam wysadzić 160 krzewów borówki amerykańskiej i drugie tyle dosadzić wiosną i do tego posadzić 20a truskawek. Owoce mają stanowić tylko dodatkowe źródło dochodu (przynajmniej narazie )
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj