Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie spuszczona woda z bloku

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 październik 2014 - 21:52

Karol, trudno powiedzieć czy pękł między tulejami też, jeżeli pękł na zewnątrz to można mieć nadzieję że tylko tu pękł, jak byś prowizorycznie jakoś chwilowo zakleił to pęknięcie i nalał wody do bloku to zaraz pokaże czy są przecieki gdzieś indziej.

A nie lepiej było by kupić inny silnik?

Edytowany przez KORSARZ1, 26 październik 2014 - 21:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie spuszczona woda z bloku Dzisiaj, 07:48
  •  

#42 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 26 październik 2014 - 22:07

Nie spuszczona woda z bloku Ten silnik chciałbym dokończyć( chodzi o wal i panewki) a pieknie chodził,Najważniejsze jakie jest prawdopodobieństwo ze pękł rowniez miedzy tulejami w c360 ?
silnik zaczyna sie od 1900 zl za uzywke do 4 tys po regeneracji tyle ze na wymiane nie biorą z peknietym blokiem,chyba ze ktos zna kto bierze?

PS; wystarczy -5 stopni w przewiewnym miejscu i koniec.Bizon pod plandeka a c330 cala bo w szopie stala i dzieki Bogu całe są.SPUSZCZAJCIE WODE gdy tylko pokaże 0* stopni, lepiej byc przezornym

Edytowany przez karol210, 26 październik 2014 - 22:09.

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 październik 2014 - 22:22

Tego Ci nikt nie powie jakie jest prawdopodobieństwo, zaciągałem kiedyś zamarznięty ciągnik sąsiada, że jak odpalił to z paska wentylatora sypał się dym i trzeba było zaraz popuścić, tak stała pompa wodna i silnik nawet korka nie wywalił ani nie pekł, a w niektórych ledwie dobry przymrozek i już narobi bałaganu.

#44 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 26 październik 2014 - 22:30

Nie spuszczona woda z bloku Dzięki Korsarz,ale jak bedzie cień wątpliwości to nie ma co głowic kupować i kleic bloku tak mi sie wydaje.Wyobraz sobie orka 20 ha ornego c330 = tydzien bez zlazenia z ciągnika

#45 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 26 październik 2014 - 22:37

Panowie ale pitolicie - spuszczacie się nad tym ciągnikiem jak byście rakietę odpalali i mieli nią lecieć :D :P :lol: Już pomysły aby w panweki zaglądać, może jeszcze sprzęgło się zapiekło i coś w skrzyni, a najlepiej to rozkręć go całego bo mrówki prze 10 lat mogły przeprowadzić akcje niszczycielską :D

Kolego @ MrPit96er. Kręciłeś korbą ten silnik???? Jeśli chodzi lekko to spróbuj zalać nowy olej, wymień filtry paliwa, odpowietrz układ paliwowy i spróbuj odpalić. Nie polecał bym palić na zaciąg ponieważ jak by coś chwyciło to nie poczujesz tylko urwiesz. Najlepiej na rozruszniku.

#46 Share MrPit96er

MrPit96er

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika, elektronika, budownictwo

Napisany 27 październik 2014 - 00:20

Nie spuszczona woda z bloku powiedzcie mi jak by to było po sprawdzeniu tych rzeczy i ew. wymianie, z olejami, ile trzeba ich wlać i jakie wybrać

#47 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 27 październik 2014 - 07:27

A jak by miało być? - po prostu bedziesz pewien że wszystko ok. Oleju wlewasz według miarki (chyba około 7l), wypłukaj układ paliwowy ponieważ słyszałem że z ropą jak długo stoi to robi się coś nie tak (tylko słyszałem bo u mnie nigdy za długo nie stała ^^ ) i próbuj odpalić. Gdyby było coś nie tak to będziesz słyszał jak chodzi.

Mam pytanie - czy ten ciągnik stał w całkowicie suchym garażu, czy w jakiejś stodole gdzie były możliwe jakieś przecieki w dachu???? Bo tyle wody co napisałeś to nie mogło być w bloku.

#48 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 27 październik 2014 - 08:37

Jeszcze raz Ci radze,ocenę stanu śilnika zacznij od obejrzenia powierzchni szlifowanych wału korbowego,jeśli zauważysz nawet małe ślady rdzy, trzeba je szczyścić a panewki przed złożeniem wysmarować olejem, najlepiej olejem Turdus. W przeciwmym razie jeśli w takim stanie (na sucho miedzy panewką a wałem i ze rdzą) będziesz uruchamiał śilnik, doprowadzisz do zatarcia wału. A to już będzie o wiele razy poważniejsza awaria, jak być może dotychczas się stała. Wówczas czas potrzebny na naprawę i koszty będą nie współmierne do tych, jak wcześniej nie zweryfikjesz stanu wału. Jak z tym się uporasz, przed przykręceniem miski olejowej, wykręć wtryskiwacz i przez otwór sprawdź stan tuleji, jeśli zauważysz ślady rdzy, nalej nafty, jak radził  kolega wcześniej,  nalej wody i sprawdź czy nie cieknie. Jeśli nie cieknie, przykręć miskę olejową, wymień filtr oleju, nalej oleju, najlepiej Turdusu w ilości 8 - 9 litrów. Dopiero teraz, przed uruchamianiem przy pomocy rozrusznika, pokręć długo śilnik korbą (odciągnij odprężnik), aby olej dopłynął do panewek wału. Odkręć też klawiaturę zaworów i podczas odpalania zobacz czy olej dochodzi na klawiaturę, Wymień też olej w filtrze powietrza, pompie wtryskowej oraz filtry paliwa. 

Edytowany przez wujekk110, 27 październik 2014 - 09:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share MrPit96er

MrPit96er

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 październik 2014 - 15:13

Nie spuszczona woda z bloku @Wojtek987 ciągnik stał w garażu
ja wiem, że należy wszystko dokładnie sprawdzić, chciałem porostu po dowiadywać się co należałoby sprawdzić, zrobić, będę go remontował dopiero na wiosnę, a możliwe jest. żeby porostu oleju było kiedyś tyle wlane czyli tam trochę ponad 10 l? zmieści się tam tyle? jeśli choćby nawet została jakaś woda niespuszczona, to i tak chyba nie było by jej na tyle dużo żeby rozsadzila coś, co nie? kiedyś wlewalem wodę do chłodnicy, co patrzyłem, czy będzie gdzieś cieknac, to weszło coś koło 4-5l

#50 Share MrPit96er

MrPit96er

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 październik 2014 - 16:24

bo i tak nie opłacało by mi się teraz go robić, pozatym i tak musiałbym kupić aku i opony. A ojczym i tak mi powiedział że na wiosnę jak już.

#51 Share MrPit96er

MrPit96er

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 październik 2014 - 18:28

a jeszcze jedno, jak sie czyści przewody paliwowe ? kompresorem ? jak się pozbyć tego osadu z filtra i oleju ? w czym sie to namacza ?

#52 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 28 październik 2014 - 07:43

Filtry  się  wymienia  na  nowe  , nie  czyści 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#53 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 28 październik 2014 - 07:59

Albo facet nie chce wydać 10zł na nowy filtr oleju albo nie wie że to w 330 nie ma bąka.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#54 Share ekwador

ekwador

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 28 październik 2014 - 08:12

albo ma zamontowane części ze starszego silnika, albo ma pierwszą serię trzydziestki gdzie taki bąk był jeszcze montowany fabrycznie  :P

Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

#55 Share MrPit96er

MrPit96er

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 październik 2014 - 10:33

Nie spuszczona woda z bloku z 1979 wiec nie pierwsza seria, pytałem jak czyścić filtry powietrza ubrudzone z oleju!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 28 październik 2014 - 10:57

Bendzynka, pędzelek, szmatka i jedziesz. Ogólnie metoda dowolna byle była skuteczna

KPK Kumurun Team