Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie spuszczona woda z bloku

74 odpowiedzi na ten temat

#1 Share domguralesku

domguralesku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 luty 2014 - 22:33

Nie spuszczona woda z bloku Witam serdecznie.
Mój problem z moja 30 jest następujący prawdopodobnie została woda w bloku nie została spuszczona, jedynie z chłodnicy
Pytanie moje jest takie czy mimo tego ze nie było stanu wody blok mógł pęknąć?
tak myśląc na chłopski rozum nie powinien ponieważ woda podczas zamarzania i rozpierania bloku będzie rozprężać się tam gdzie ma lżej wiec nie wiem czy trafne jest moje rozmyślanie?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 sie 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie spuszczona woda z bloku Dzisiaj, 03:56
  •  

#2 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 12 luty 2014 - 22:43

Nie spuszczona woda z bloku Mój znajomy też kiedyś nie spuscił wody z bloku z 330 i stała całą zime i nic mu się nie stało tylko na wszelki wypadek wszystko przejrzał więc myślę że raczej nie powinno się nic stać ale ręki nie dam sobie uciąc :P
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share zaryciak

zaryciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 luty 2014 - 22:46

Nie spuszczona woda z bloku Jeśli była sama woda ( byc może zmieszana z plynem) to może rozsadzić blok, czyba że tylko wysadzi BROKI , tego dowiesz sie na wiosne jak woda rozmarznie i zacznie leciec. Gdyby woda byla z płynem to zrobi sie galareta i nie powinno nic zrobic ( nie zwiiększa obietości)
Tak czy tak. proponuje coś na pamięc na przyszly rok.
Trzymam kciuki że nic Ci nie rozwalilo

#4 Share grzegorz92

grzegorz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 12 luty 2014 - 22:47

Nie spuszczona woda z bloku odpal dolej wody niech trochę pochodzi i sprawdzi czy olej się nie robi siwy bo raczej nie powinno go rozsadzić chyba ze już tyle jest rdzy że mogło go rozsadzić

#5 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 luty 2014 - 22:47

Nie spuszczona woda z bloku Nie powinno spowodować że blok pęknie ale ostrożności nigdy za wiele :) wiec lepiej przejżyj wszystko jak kolega wyżej pisze :)

#6 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 12 luty 2014 - 22:49

Nie spuszczona woda z bloku Czy blok pęknie, to zależy od tego jak niska była temperatura. Woda jak zamarznie to jest ciałem stałym, a ono zmienia swoją objętość proporcjonalnie do zmiany temperartury.
Chłopski rozum podpowiada ci systuację, w której ogrzewana jest ciecz lub gaz.
Uruchomienie silnika z lodem w pompie wodnej może skończyć się połamaniem łopatek pompy (szczególnie to dotyczy pomp z plastikowymi wirnikami).

Edytowany przez a1fe26c2, 12 luty 2014 - 22:52.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#7 Share tomasz65896

tomasz65896

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 33 postów

Napisany 12 luty 2014 - 23:23

Nie spuszczona woda z bloku Moim zdaniem jeśli nie było części wody w układzie chłodzenia to podczas zamarzania lód miał miejsce aby się swobodnie przemieści i nie naruszył elementów silnika. Ja miałem podobna sytuacje w tamtym roku w moim 3p tylko że u mnie woda niebyła spuszczona w ogóle. Jedyne co musiałem wymienić to głowicę bo pękła w kilku miejscach.Takim malutkim plusem tej sytuacji było to że na wieszku chłodnicy miałem prę wgięć a po tym jak mi woda zamarzł to owe wgięci się wyprostowały :D

#8 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 12 luty 2014 - 23:26

Nie spuszczona woda z bloku Nic mu nie będzie, rozmarznie bo już nie ma wielkich mrozów. Mi ojciec mówił że jak kiedyś u nas w 30 woda zamarzła to wypchnęło kranik w bloku i że go nabił z powrotem, niby działa do tej pory i nie cieknie a od tamtej pory to pilnuje jak oczka w głowie żeby wodę spuszczać :P

#9 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisany 13 luty 2014 - 00:14

Nie spuszczona woda z bloku Ja mam wszystkie na petrygu i mam spokój.

#10 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 13 luty 2014 - 12:21

Nie spuszczona woda z bloku To akurat nie robi ronicy jaki plyn przynosi spokoj... Plyn to plyn - niezamarza.
Gorzej jak zmieszamy plyny niemieszalne.
Dobre sa plyny ktore maja swoj odpowiednik koncentratowy, np. K2 Kuler, zawsze mozna wzmocnic plyn jesli maja byc mrozy ponizej -35stC lub wrazie dolewania wody jak nam plynu na dolewki zabraklo.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3286 postów

Napisany 13 luty 2014 - 13:12

Nie spuszczona woda z bloku Najlepiej jest mieć jakiś prosty tester przy takich dolewkach "na oko", bo jak przesadzisz z koncentratem to można uzyskać odwrotny efekt. Zalewając nowym 50:50 w zupełności wystarczy

#12 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 luty 2014 - 13:20

Nie spuszczona woda z bloku u mnie kumpel w kombajnie zapomnial spuscic i cala zime stal to tylko obuowe termostatu rozsadzilo a blok caly

#13 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 14 luty 2014 - 11:31

Nie spuszczona woda z bloku

Najlepiej jest mieć jakiś prosty tester przy takich dolewkach "na oko", bo jak przesadzisz z koncentratem to można uzyskać odwrotny efekt. Zalewając nowym 50:50 w zupełności wystarczy

Taniej wychodzi kupic gotowy plyn niz bawic sie w koncentrat, woda destylowana te 5zl/l tez kosztuje i ten koncentrat Kuler wyszedl drozej jak gotowy plyn. Koncentrat to tak jak napisalem do tych dwoch przypadkow tylko a o testerze to racja, mialem napisac ale zapomnialem.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#14 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 luty 2014 - 14:42

Nie spuszczona woda z bloku Ja w swojej C360 jak robiłem sprzęgło też zapomniałem spuścić i w nocy przyszedł mrozek tak ok 8stopni to mi tylko 1 korek z głowicy wywaliło :D Ale miałem stracha bo myślłem że po bloku! Ale jeśli część wody tylko zostało to nic złego nie powinno sie stać ;) Teraz muszę wymienić kraniki i zalewam płynem! Kumpel śmiga od 3 lat i 0 problemu zimą też dobrze pali a latem się tak nie grzeje bo podobno lepiej odprowadzaja ciepło, jednak ja uważam że płyny maja inna temperaturę wrzenia?

#15 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 luty 2014 - 15:47

Nie spuszczona woda z bloku formuła Twojego ostatniego zdania jest tak skomplikowana że ja jako humanista (niedoszły) nie mogę zrozumieć o co chodzi :P jeżeli oznajmiasz że płyny mają inną temperaturę wrzenia to prawda a jeśli pytasz czy mają inną temperaturę wrzenia to też prawda bo mają temperaturę wrzenia wyższą niż woda :)

Edytowany przez kamil927, 14 luty 2014 - 15:48.

#16 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 14 luty 2014 - 16:31

Nie spuszczona woda z bloku W układzie chłodniczym pojazdu temperatura wrzenia płynów jest wyższa niż temperatura wrzenia wody i jednocześnie w obu przypadkach wyższa niż temperatury wrzenia tych płynów przy ciśnieniu atmosferycznym. Sympatyczna ta fizyka. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#17 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 15 luty 2014 - 23:09

Nie spuszczona woda z bloku A to dlatego ze w wiekszosci uklady chlodnicze sa nadcisnieniowe(wyzsze cisnienie to wyzsza temp wrzenia) czyli tzn ze sa szczelne a rozszerzajacy sie plyn powoduje wzrost cisnienia w ukladzie do cisnienia ograniczonego zaworkiem w korku chlodnicy albo zbiorniczka do np. jak jest w Oplach ok1,5bara.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#18 Share domguralesku

domguralesku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:32

Nie spuszczona woda z bloku ciapek sprawdzony był wczoraj naturalnie woda była ale okazało się ze nic się nie stało;d

#19 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 20 luty 2014 - 18:34

Nie spuszczona woda z bloku Witam, dziś poszedłem do garażu a pod 30-stką plama oleju. oglądając dalej ciągnik wyjołem bagnet od oleju a tam woda się wylewa.
Koledzy prosze o wskazówki co to może być?? Czy rozwaliło blok??
Dodam że wodę z chłodnicy spuściłem i na bloku kranik też otworzyłem ale nie pilnowałem czy zleci do końca, musiało coś zostać ,może kranik przytkneło i nie zleciała do końca.
Więc co mogło się stać i co robić, co sprawdzać pokolei??
Czy to uszczelnienia tuleji czy może jakieś korki wypadły, a może blok pękł???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 20 luty 2014 - 18:52

Nie spuszczona woda z bloku co bym proponował odjechać przodem odkręcić misę zaślepić kolana i wlać wodę do bloku lak ma tulei czy bloku to powinno pokazać