Skocz do zawartości

Zdjęcie

hydraulika mtz 82

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 21:28

hydraulika mtz 82

Seweryn właśnie o to chodzi, że jest ciśnienie a z tura d*pa. Podnoszenie, jak i 2 sekcja działa słabo. I nie jest to wina konstrukcji, bo kiedyś działało dobrze.

Jahooo mierzyłem tak jak mówisz i wszędzie są podobne wartości. A może właśnie w którymś rozdzielaczu jest problem i nie podaje odpowiedniej ilości oleju? A, że pompa nowa to ciśnienie jest ok, to by miało sens, chociaż się na tym nie znam. Stawiam na ten w ciągniku, bo już 23 lata ma i kilka lat z turem używanym codziennie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hydraulika mtz 82 Dzisiaj, 11:12
  •  

#42 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:24

hydraulika mtz 82

No panowie jest problem ogromny. W Belarusie 82 mam problem z podnośnikiem nowa pompa ciśnienie 180 bar a po 4 ha siania przestał podnosić agregat ledwo ledwo trzeba było pomagać wajchą przy rozdzielaczu ma ktos jakiś pomysł?  

Mój Wladimirec podbija świat

#43 Share JumperTomek

JumperTomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:13

hydraulika mtz 82

Ja mam taki sam problem, muszę poczekać 30 min aż ostygnie i znowu zaczyna podnosić ;/

#44 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 07:26

hydraulika mtz 82 ejczbio

Zajrzyj w rozdzielaczu do grzybka zaworu przelewowego, jak jest wybity grzybek i gniazdo, to będzie ubytek oleju. Wmiana nie jest ani skomplikowana, ani droga.

UrsusCzesio

A kolego, jaki olej masz w hydraulice? Zwykły silnikowy po 4h pracy leje się jak woda, jak ostygnie, znów będzie OK. Warto zmienić na hydrauliczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 19:39

hydraulika mtz 82

HL 46 :) Ale agregat nie jest jakis kosmos bo 2,5 metra bierny lekki a znajomy takim samym ciągnikiem 4 obracana cały dzień targał i nic się nie działo 

Mój Wladimirec podbija świat

#46 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 08:41

hydraulika mtz 82

To masz jakieś przecieki w hydraulice, stawiam na zawór przelewowy w rozdzielaczu. U mnie czasem się zacina, wystarczy opuścić i ponownie podnieść i idzie jak burza. Nie zdarza sie to za często, więc na razie nie ruszam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:49

hydraulika mtz 82

jahooo sprawdzałem, wyjmowałem go. A sytuacja  wygląda tak: został ominięty rozdzielacz pod siedzeniem i dalej była lipa. Zamieniony rozdzielacz pod kierownicą na prawie nowy z jumza i dalej to samo czyli siły brak. Jutro ma być przełożona druga pompa by wyeliminować czy aby to nie ona, pomimo, że jest nowa. Jak to nie podziała to kuźwa nie wiem, rozdzielacz przy turze zostaje, ale nie sądzę by to on robił taki bałagan. Zobaczymy jutro.

EDIT: MTZcior zreanimowany, pompa okazała się źle dobrana! Do tego wymieniony rozdzielacz od jakiejś jumzo-koparki i śmiga to teraz dobrze, tylko pompa strasznie głośna. Tonę na palecie pyknął dzisiaj bez zająknięcia, więcej nie próbowałem ;)

Wszystkim pomagającym wielkie dzięki, pozdro chłopaki :)

Edytowany przez ejczbio, 21 marzec 2015 - 22:24.

Dodaj odpowiedź