Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z cisnieniem oleju w MTZ

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Pegaz3512

Pegaz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 15:11

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Ile kosztuje podstawa do filtra puszkowego? Może być do wersji z Turbo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z cisnieniem oleju w MTZ Dzisiaj, 10:49
  •  

#42 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 942 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 wrzesień 2016 - 17:17

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Ciezko wpisac w google odrazu jest jak byk 169.90 zl.ponawiam pyranie dlaczego raz jest cisnienie 3 atm a raz wogole nie ma?

Edytowany przez robi57362, 10 wrzesień 2016 - 05:59.

jesli pomoglem kliknij fajne

#43 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 942 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 19:36

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Przepraszam za post pod postem ale chce odswierzyc moj problem . A mianowicie cisnienie zanikalo dolalem oleju grubo ponad max az do konca splaszczenia miarki i jest lepiej na rownym i gdy ciagnik jedzie z gory jest ok lecz gdy jedzie pod gore cisnienia brak . Nigby nie widzialem bebechow ruska i nie wiem czy smok sie tam moze jakos ulamac odkrecic lub wygiac bo czyba ni to wskazuja objawy.

#44 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:04

pompa może być rozszczelniona, i na zimnym silniku da ciśnienie nawet 5 at a na ciepłym 0,5 (miałem tak) ciśnienie mi skakało cały czas zwal miskę i sprawdź pompę 

chłopie zwalaj miske bo go zatrzesz, na pewno smok się urwał, ja silnik już raz zatarłem przez urwaną rurkę 

#45 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 942 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:21

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Wkoncu jakis odzew madrzejszych ludzi juz pisalem ze nigdy tego nie widzialem i nie robilem w rusku wiec chyba zdam sie na jakiegos mechanika . Lecz chce wiedziec co sie dzieje i co mu dolega bo akurat w mojej okolicy nie ma ludzi znajacych sie na mtz a szkoda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 wrzesień 2016 - 21:10

bo ruski ma zaworki i można regulować ciśnienie oleju w podstawie filtra, u mnie w ruskim od nowości było ciśnienie 2,2 at zawsze przez 3500 mtg od nowości nie zależnie od obrotów silnika lub temperatury wciąz było stałe, zmieniło się to kiedyś nagleodpalam ruskiego a tu ciśnienie na rano 6 at o co tu chodzi? Ale h*j jadę i przez 2 godziny spadło do 1 at przy obortach 1500obr/min miał praktycznie zero, przez to mi się sprązarka zatarła, syf naleciał do miski i pozapychał zaworki w podstawie filtra,    zwaliliśmy miskę sprawdziliśmy pompę a tam taka rozszczelniona wszezie nią leci, nowa pompa, i nowa podstawa filtra wymiennego bo mnie bąk wkurzał, poustawialiśmy ciśnienie i znowu miał ładnie stale 3 at,

teraz na wiosnę orałem w nocy zmęczony jak h*j tyle do orania, nagle coś mi zaczął słabnąć patrze niema ciśnienia zaraz go zgasiłem, rano go ściągnęliśmy do gospodarstwa, miskę zwalamy, A TAM RURKA ZA POPMPĄ URWANA LEŻY NA DNIE MISKI,  i się lekko przytarł, założyliśmy nowe panewki, kaszpirowski mechanik mi jakoś resztki panewek z wału zeszłifował wodnym papierem panewki główne założyliśmy nowe i ma ciśnienie teraz 2 na ciepłym 3 na zimnym, wiem że na wał nominalny przy 4,5 tys godzin zrobił się eliptyczny i mógł panewki nowe nie pasować i by sie wał klinował ale jest ok Także te i wiele innych przygód mam z MTZ 

Ty masz pompę zajechaną, albo smok się urwał jeżeli pod górę jedziesz i ci oleju nie łapie, u mnie smok był przypchany jakimiś czymś, smok jest tak nisko że nawet jak ci 5 litrów oleju zostanie to będzie miał smarowania( a do ruskiego wchodzi 10 litrów)  także zwal miskę zaraz będzie wiadomo bo to nie są żarty jak panewki przytrzesz to koniec taki dobry silnik ruski sobie zniszczysz 

#47 Share Cheesburger

Cheesburger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 18 maj 2017 - 20:23

Mam pronara 82a. Chce wymienic baka na filtr puszkowy. Przystawke juz mam. Czy podczas wymany musze cos regulowac na tej podstawce? Co i w jaki sposob? Prosze o pomoc bo nie chce nic popsuc.

I jak mierzyc to cisnienie? na zimnym? cieplym? przy jakich obrotach ile powinno byc?

Edytowany przez Cheesburger, 18 maj 2017 - 20:35.

#48 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9084 postów

Napisany 18 maj 2017 - 21:31

Zakładasz nową podstawę, filtr oleju, odpalasz. Jeśli ciśnienie jest ok zostawiasz jeśli nie regulujesz zaworkiem. 

Lepiej ustawiać na ciepłym.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share Cheesburger

Cheesburger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 19 maj 2017 - 08:54

Ktory to zaworek? Ten?

Odkrecam korek i reguluje srubokretem tak?

http://www.tinypic.pl/pu8luqfcjgkz

aaanvn.gif

jakie sa poprawne parametry na ciepłym silniku i przy jakich obrotach?

Dodaj odpowiedź