Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z cisnieniem oleju w MTZ

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Nacki10

Nacki10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 luty 2014 - 17:26

Problem z cisnieniem oleju w MTZ też założyłem filtr puszkowy dla własnej wygody bo przy zabudowie tura jest ciężko czyścić Bąka
DSC_0062.JPG

DSC_0061.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z cisnieniem oleju w MTZ Dzisiaj, 09:44
  •  

#22 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 14 luty 2014 - 17:33

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Mam książke Kopyłowa i tam jest podobna adnotacja odnośniewszystkich silników do ciagników rosyjskich - D-240, D65, JAMZ itp.
Średnica dysz jest tak dobrana, aby maksymalnie wykorzystać ciśnienie oleju przy minimalnym wydatku. W silnikach z bakiem starego typu pompa ma zebatkę tylko 24 zęby, w nowszych 36, wiec straty oleju na bąku są rekompensowane większym wydatkiem pompy (wyższe obroty pompy przy tych samych obrotach wału), więc z założeń wynika, ze twoje stwierdzenie jest lekko nieuzasadnione. Aby sprawdzić, jak jest statystycznie, trzeba by zrobic większą ankietę, jaki kto ma w ciągniku cisnienie oleju :D na wiekszej próbie 100-200 traktorów z uwzględnieniem wieku i ilości MTH

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 14 luty 2014 - 17:43

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Jak nie uzasadnione? Nawet 60-ka z bąkiem ma większe ciśnienie niż z PP. Jest to jak najbardziej uzasadnione. Sposób napędzania bąka również może mieć znaczenie. Nowszego typu na pewno potrzebuje mniej oleju niż starego z racji tego że napęd baka jest inaczej rozwiązany, skupiony bliżej osi bąka i do tego pełnego przepływu. Więc nie wiem gdzie ten twój brak uzasadnienia.
I nie wiem co tu badać. Jeśli ruski takie ciśnienie uważają za dobre i z takim ciągniki robią po naście tysięcy motogodzin to co ty chcesz badać?

Edytowany przez seweryn20, 14 luty 2014 - 17:45.

KPK Kumurun Team

#24 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 14 luty 2014 - 18:33

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Ja dzisiaj patrzałem u siebie to na wolnych obrotach około 1000 ma ciśnienie nieco powyżej 3 a na wysokich 4. Na ciepłym spada do 3.

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 14 luty 2014 - 18:41

Problem z cisnieniem oleju w MTZ I w sam raz. Nic więcej mu nie potrzeba. Byle było takie jak najdłużej :)
KPK Kumurun Team

#26 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 luty 2014 - 19:16

Problem z cisnieniem oleju w MTZ No filtr to jednak filtr ,ale bączek jak jest dobry to też ciśnienie utrzymuje

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 14 luty 2014 - 19:22

Problem z cisnieniem oleju w MTZ No widzisz. jak kręciłem zaworkami ciśnienie poszło mi na ponad siedem przy filtrze baku. jedyne miejsce gdzie może na nim uciekać olej to os obrotu. A ona jest do wymiany może raz na 20 lat i to nie jestem pewny. Jeśli z jej powodu nie ma prawidłowego ciśnienia to tylko w połączeniu z innymi ubytkami na panewkach np.
KPK Kumurun Team

#28 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 luty 2014 - 20:36

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Tam te oś się przetacza i bączek jak nowy :D

20 zł to mnie kosztowało kiedyś

#29 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 15 luty 2014 - 21:04

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Mój na wolnych i na wysokich obrotach jak jest zimny ma 2,5 do 2,6 narazie na ciepłym go nie widziałem. Bo doprowadzaliśmy traktor po kupnie do stanu używalności. Dzisiaj była próba po mini remoncie. Silnik nie był tykany. Jedynie co mi się nie podoba to za bardzo kopci.

#30 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 00:26

Problem z cisnieniem oleju w MTZ U mnie po remoncie wskazuje 2 atm na nie zależnie czy ciepły czy zimny na wolnych obrotach . MTZ rocznik 86r filtr bączek zalany olejem 20/50 platinium ultor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 00:50

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Taki olej leje tylko do kombajnu jak wiadomo na upaly, w Belarusie tez mam zalany ultor ale 15w40, z oleju 20w50 w -15 jak bylo to byl by smar niestety, juz z 15w40 nie bylo ciekawie...nie ma co przesadzac z gestym olejem.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#32 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 19 marzec 2014 - 07:12

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Mojego jak kupiłem to podobno był zalany Turdusem ale jakim to nie wiem. Ciśnienie miał około 3 na zimnym i na rozgrzanym. Później wymieniłem olej na milwus 15w40 i ciśnienie podskoczyło na 4 i na zimnym i na ciepłym. Jedynie na niskich obrotach na ciepłym spada ale nigdy poniżej 3,5 a po zgaszeniu wskazówka wolno opada. Troszkę mnie to dziwiło na początku że ciśnienie tak trzyma niezależnie od obrotów bo we Władku są jednak spore różnice na małych i dużych obrotach ale to już pewnie chodzi o wydajność pompy. Jak powoli zwiększam obroty to ciśnienie rośnie do pewnego momentu a później puszcza zawór i jest delikatny skok w dół i tak już trzyma nawet jak dalej zwiększam obroty.

#33 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 19:54

Problem z cisnieniem oleju w MTZ ja u siebie Leje Trudus HPD 15W40 ciśnienie na zimnym 4Bar, na ciepłłym 3 na rozgrzanym na wolnych obrotach spada do 1.5-2Bar.

#34 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:10

Problem z cisnieniem oleju w MTZ No takie jest dobre ,a spaść na rozgrzanym tę1-1.5 atm musi

I tam żaden olej nie powstrzyma tego spadku

Tyle tylko że na lepszym oleju dłużej powinien silnik wytrzymać

#35 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:38

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Ja mam superol cc , na zimnym 4,5 , na cieplym 3,5 a na goraco 2,5 na wolnych obrotach, mam 20 mth po temoncie silnika, filtr puszkowy.

#36 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 20 marzec 2014 - 08:24

Problem z cisnieniem oleju w MTZ No to jak Ci się dotrze, to wymien na Turdus i będziesz miał 3 na gorąco na wolnych ;)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#37 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 08:48

ja u siebie Leje Trudus HPD 15W40 ciśnienie na zimnym 4Bar, na ciepłłym 3 na rozgrzanym na wolnych obrotach spada do 1.5-2Bar.

kolego mówisz o tym oleju do mtz82 http://allegro.pl/ol...671863.html bo ja mam zalany superol cc 30 i leje go do wszystkiego skrzynia, hydraulika i silnik

Edytowany przez Kris1976, 30 marzec 2014 - 08:49.

#38 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 09:31

Problem z cisnieniem oleju w MTZ U mnie leje superol cc ma 14"lat no i cisnieje juz dość niskie ale olej bierze przy orce kilka kropelek ma 3500 motogodzin ciekawe ile jeszcze bez remontu wytrzyma zyleta:)

#39 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 07:20

kolego mówisz o tym oleju do mtz82 http://allegro.pl/ol...671863.html bo ja mam zalany superol cc 30 i leje go do wszystkiego skrzynia, hydraulika i silnik

proszę taki Olej http://allegro.pl/lo...4069535138.html do Silnika,
do Hydrauliki i wspomagania Falco CD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 wrzesień 2016 - 14:33

Problem z cisnieniem oleju w MTZ Mam probem z cisnieniem oleju w mtz a mianowicie raz jest a raz go nie ma wogole . Zaswieca sie kontrolka i zegar pokazuje zero . Jaka jest tego przyczyna
jesli pomoglem kliknij fajne

Dodaj odpowiedź