Skocz do zawartości

Zdjęcie

drewniana stodola

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:12

drewniana stodola chciałbym przesunąć drewniana stodole 2 metry w bok, problem z tym ze podwaliny sa zgnite, reszta zrowa, wymiary 6.5m x 7m dlugosc. nie chce jej rozbierać i skladac od nowa gdyż blacha nie nada się do powtornego nakrycia. macie jakiś pomysl jak ja przesunąć w calosci?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
drewniana stodola Dzisiaj, 05:21
  •  

#2 Share przemoj1

przemoj1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:26

drewniana stodola Proste :D z jednej strony kawałek stodoły te dwa metry rozmontuj i z tych materiałów dobuduj z drugiej :) Chyba raczej w całości to sie nei uda bo niby w jaki sposób

#3 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:30

drewniana stodola Ja przerabiałem to ze trzy lata temu tylko u mnie był spichlerz o 5x6. Miałem do dyspozycji c355 i dwa lewary kolejowe ciężko było ale się udało przeciągnąć ze 20metry . Lewarem z jednej strony do góry podłożenie desek grubych na to drągi okrągłe i ciągnięcie i tak dalej. Po całym dni ręce opadały od lewara bo ważył coś około40kg

#4 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:42

drewniana stodola to jest polowa stodoly, druga polowa była przeciagnieta 15 m do tylu, tyle ze tamta polowa miała zdrowe podwaliny, i miałem do dyspozycji 2 lewarki kolejowe, przy kręceniu kolbka cala stodola trzeszczała ale musiala isc do góry, najpierw jeden bok, potem drugi i tak na przemian, podniosłem ja pol metra nad ziemie i pod podwaliny rzucielem grube okrąglaki, ciągnik wladimierec spokojnie ja powolutku przeciagnal, tu jest gorzej bo już prawie nie ma tych podwalin. rozebranie 2 m i dobudowanie z drygiej strony nie wchodzi w gre, gdyż przejazd przez stodole nie będzie na prost przejazdu przez obore, chce przesunąć 2 m w bok żeby był przelot. chce to polaczyc z nowa obora, ocieplić i zrobić kojce dla jalowej, w wjazd bylby na trzymanie kiszonek z wycinaka i innych pasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 12 luty 2014 - 17:48

drewniana stodola Jutro na TTV o 21:00 jest taki program Wielkie przeprowadzki weź obejrzyj z 2-3 odcinki i już będziesz wiedzieć jak to zrobić :)

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 12 luty 2014 - 17:52

drewniana stodola wszystko się da za pieniądze, ale ja chce sam to zrobić, mam do dyspozycji 2 ciągniki 80 i 30 tylko dobre lewarki skoluje , jak da się podnieść w calosci to operacja powinna się udac, tymbardziej ze to tylko 2 m w bok, a jak się nie da, to rozbiorka i przebudowa, ewentualnie opal na nastepna zime.

#7 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 12 luty 2014 - 19:56

drewniana stodola a podwaliny oparte sa na kamiennym fundamencie czy betonowa wylewka i czy jest mozliwosc wymiany podwaliny bo tak czy inaczej bedziesz musial to zrobic zeby przywrócić stabilosc konstrukcji
zetor team
ZIELONA STRZALKA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:23

drewniana stodola kiedyś były z kamienia, ale wlazło wszystko w ziemie, można dac stepel i podnosić za elementy gorne, belki itd., tych scian nie jest za wiele, wiec jazem z dachem by szlo, najgorzej dachu mi szkoda bo blacha zdrowa. wg mnie jak by się dalo unisc w calosci to podlozyc bale. na ziemie tez, i pomiędzy bale dac roliki, dużym ciadnikiem delikatnie by ja napchnal, można by było rozebrać, dzień roboty, potem w dzień zlozyc, ale najgorsza ta blacha, staej już nie zaloze, a nowa trapezowa to 1500 zl by wyszla