Skocz do zawartości

Zdjęcie

698 - nie "ciągnie" przedni napęd

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slawekkrzysiek63

slawekkrzysiek63

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 luty 2014 - 20:39

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Witam. Przy niskich obrotach silnika nie "ciągnie" przedni napęd, dopiero przy zwiększeniu obrotów zaczyna działać, ale gdy olej się rozgrzeje, to muszą być już wysokie obroty żeby działał. Co może być przyczyną? Pompa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
698 - nie "ciągnie" przedni napęd Dzisiaj, 15:49
  •  

#2 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 11 luty 2014 - 21:24

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Raczej ale na pewno pompa po prostu już jest wyeksploatowana i nie daje ciśnienia bo zbytnio innej przyczyny nie widzę

#3 Share tomasz65896

tomasz65896

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 33 postów

Napisany 11 luty 2014 - 22:04

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Ja równie podzielam zadnie mojego przedmówcy że to pompa. Prawdopodobnie wywrót też ci słabo działa bo to z jednej pompy idzie.

#4 Share slawekkrzysiek63

slawekkrzysiek63

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 luty 2014 - 23:34

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Przy wywrocie siłownik przyczepy drży, lekko szarpie, ale stan oleju na wskażniku poziomu jest w normie a napęd WOM działa

#5 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 12 luty 2014 - 09:08

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Kiprować może da jeszcze radę bo teraz nie pamiętam jakie ciśnienie wyjściowe jest na kiper , a co do wom to sprawdzałeś na sucho czy pod jakąś maszyną bo na sucho to on bez problemu będzie się kręcił , a tak nawiasem kiedy wymieniałeś olej i filtry od hydrauliki ?

#6 Share slawekkrzysiek63

slawekkrzysiek63

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 luty 2014 - 14:07

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Filtr ani olej nie był jeszcze wymieniany a ciągnik mam już kilka lat. Od hydrauliki chyba jest jeden filtr? Zdaje się gdzieś pod spodem o ile dobrze pamiętam. WOM przy pracy z rozrzutnikiem obornika działa, ale żeby ruszył muszę zwiększyć obroty

Edytowany przez slawekkrzysiek63, 12 luty 2014 - 16:08.

#7 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 12 luty 2014 - 18:44

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Kolego wymień filtr i olej i zobacz czy będzie różnica a jak nie będzie poprawy to wtedy już tylko pozostaje pompa .

#8 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:16

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Wszyscy skupiacie się na pompie i oleju,a nikt nie podpowie o sprzęgle w skrzyni pośredniej,jak będzie zużyte to pompa z olejem nie pomoże

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#9 Share tomasz65896

tomasz65896

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 33 postów

Napisany 12 luty 2014 - 21:54

Wszyscy skupiacie się na pompie i oleju,a nikt nie podpowie o sprzęgle w skrzyni pośredniej,jak będzie zużyte to pompa z olejem nie pomoże

Wszyscy mówią o pompie bo to najczęściej siada i są z tym problemy

#10 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 13 luty 2014 - 15:19

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Fakt kolega też ma rację z tym sprzęgłem dobrze myśli ale jedno czy drugie by nie padło puki się traktora nie rozbierze to nic się nie będzie wiedziało to są jedynie i tylko jedynie nasze domysły i opcje co mogło paści a w rzeczywistości też nikt nie daję tezy że to na 100% to lub tamto ;) Tak więc złota myśli puki się nie rozbierze się nic nie dowie kolega B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 15 luty 2014 - 15:31

698 - nie "ciągnie" przedni napęd panowie a jak to jest z tymi przednimi napędami w tych modelach? Bo u mnie przednie kola ciągną równo co nie robi problemu jadąc prosto ale gdy dużo skręcam to trochę kolo które idzie po większym łuku pcha się. Czy wy przy częstym skręcaniu za każdym razem wyłączacie napęd? tak są podobno zbudowane w tych modelach ale czy nic sie nie rozleci przy pracy np. z ladowaczem i przednim napedem??

#12 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 luty 2014 - 16:33

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Kolego nie jestem pewien jak w tym modelu jest ale ogółem co się orientuje w przednich napędach a parę ich robiłem to przeważnie jest normalnie mechanizm różnicowy a nowsze traktory mają jeszcze tylko dodatkową opcję zblokowania wszystkich 4 kół w razie zakopania , tak więc to co opisujesz wygląda na to że masz coś nie tak z mechanizmem różnicowym a jak będziesz tak jeździł tak jak teraz że blokuje ci koło to może kiedyś ci rozwalić po prostu kosz satelit w zwojnicy , to jest jedynie moje stwierdzenie mogę się mylić oczywiście ;)

Edytowany przez kasek, 15 luty 2014 - 16:39.

#13 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 15 luty 2014 - 17:53

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Kolego qba333 nie masz czasami napisu na masce AUTO-LOCK jeśli tak to masz tzw. mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu. U mnie w ciągniku też tak jest jak opisałeś wyżej.

#14 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 17 luty 2014 - 21:32

698 - nie "ciągnie" przedni napęd dowiedzialem sie ze powodem tego jest sprzęgło kłowe które trzeba załączać na postoju i ciągnie 2 koła na raz. A może mi ktoś podać numery filtra oleju tego co jest w skrzyni pod spodem pod deklem przykrecanym na 3 śrubki? Bo po dluższej pracy na małych obrotach mruga mi kontrolka od małego ciśnienia w skrzyni. Podejrzewam że to już pompa bo ciągnik z ładowaczem pracuje ale spróbuje jeszcze filtr wymienic. A i ile jeszcze może tam oleju wylecieć przy wymianie filtra?

Edytowany przez qba333, 17 luty 2014 - 21:36.

#15 Share Nikolass

Nikolass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 luty 2014 - 13:12

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Witam ja mam pytanie trochu z innej bajki mam zamiar kupić MF 698T i na co mam zwrócić uwagę? Oglądałem ostatnio taki model i powiem tak ze skrzynia działa poprawnie podnośnik tez bez zastrzeżeń elektryka tez w normie tylko nie jestem pewien co do silnika ponieważ ten model posiada turbosprężarkę i nie wiem jak powinna sie zachowywać... powiem tak odpalił bez problemu pochodził pare min i zacząłem wkręcać go na obroty i turbina delikatnie "gwizdała" nie chodziła zbytnio głośno ładnie sie wkręcał i podczas jazdy tez dobrze pracowała dodam ze na pełnych obrotach nie dymił (silnik nie był obciążony) jedynie w momencie dodania gazu ale to jest zrozumiałem. Nie miałem możliwości sprawdzić pod obciążeniem silnika. I teraz mam takie pytanie czy da sie wyczuć uszkodzoną turbinę? i jak prawidłowo powinna pracować? i jak taki Ciągnik zachowuje sie podczas gdy ma uszkodzoną turbinę, czy silnik bedzie pracował czy nie będzie miał w ogóle mocy? w tej kwestii jestem zielony bo nigdy nie miałem do czynienia z silnikiem z doładowaniem. Z góry dzięki za odpowiedź :)

#16 Share karol2306

karol2306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 20 luty 2014 - 19:02

dowiedzialem sie ze powodem tego jest sprzęgło kłowe które trzeba załączać na postoju i ciągnie 2 koła na raz. A może mi ktoś podać numery filtra oleju tego co jest w skrzyni pod spodem pod deklem przykrecanym na 3 śrubki? Bo po dluższej pracy na małych obrotach mruga mi kontrolka od małego ciśnienia w skrzyni. Podejrzewam że to już pompa bo ciągnik z ładowaczem pracuje ale spróbuje jeszcze filtr wymienic. A i ile jeszcze może tam oleju wylecieć przy wymianie filtra?

Jeśli się nie mylę to będzie to ten filtr.
http://www.e-skladni...-1674984M91/936

Aby wymienić ten filtr będziesz musiał spuścić cały olej ze skrzyni i hydrauliki. Wątpię żeby wymiana oleju i filtra coś pomogła ale wymienić napewno nie zaszkodzi.

#17 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 21:53

698 - nie "ciągnie" przedni napęd też mam ten problem (Mf 698T z multipowerem), Tylko że u mnie wałek działa na wolnych obrotach się załacza, wom też działa, a tur ledwo co ostatnio podniósł sianokiszonkę ( na wolnych obrotach) i jak mam właczony nepęd i dam na zająca to kontrolka na wolnych obrotach cały czas miga. Teraż koledzy podpowiedzcie czy to jest wina pompy czy nieszczelnośći na multipowerze? Moze kotoś podpowie jak to sprawdzić?

#18 Share rafal18

rafal18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 17:10

698 - nie "ciągnie" przedni napęd sprawdź ciśninie może być nieszczelność na tarczkach lub koniec pompy chba że na walku sprzęgłowym masz też2 pierścienie podobne jak w romecie na tlok ale moje zdanie jest że może być pompa bo jak miga kontrolka i tur nie chce zbytnio podnosić to niema ciśninia a to jest z tej samej pompy

#19 Share WojciechKraniewski

WojciechKraniewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 22:21

mam pytanie naped zalacza się na zimnym ciogniku po rozgrzaniu ciognika wylacza się wom w prasie jak ma cieszko na małych obrotach potrafi stanoc po dodaniu gazu rusza wywrot działa na malym gazie co może być pszyczyno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2016 - 19:51

698 - nie "ciągnie" przedni napęd Pierwsze posprawdzaj cisnienie i wymien olej

Edytowany przez robi57362, 21 wrzesień 2016 - 19:52.

jesli pomoglem kliknij fajne