Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy.

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share corejack

corejack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 luty 2014 - 10:39

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. Koledzy, wg schematu nie chodzi tylko o zamianę przy filtrze.
Jeśli dobrze Was zrozumiałem i obczaiłem schemat, to zasilanie z pompki powinno iść do boku filtra, z dołu filtra na króciec przy pompie zwrócony do tyłu ciągnika(zasilanie), dalej z króćca skierowanego na zewnątrz pompy(rozumiem, że tu jest zaworek zwrotny) z powrotem do pompki zasilającej(powrót).
U mnie wygląda to tak, jakby pompka zasilająca była w zasadzie pominięta, bo przyjrzyjcie się: na zdjęciu widać, że w to samo miejsce, co podane ze zbiornika paliwo, wpięte jest zasilanie pompy wtryskowej. Zwrot z pompy i wyjście z pompki idą do filtra, ale on w takim układzie przecież niczego nie czyści.
Zaczyna mnie zastanawiać, jak to ustrojstwo w ogóle jeździ? Bo wygląda na to, że jakimś cudem pompa wtryskowa sama daję radę zassać.
Nic dziwnego, że odpowietrzenie go zajmuje pół dnia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. Dzisiaj, 05:49
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 16 luty 2014 - 14:16

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. Przy samej pompce masz dobrze. Przelew z pompy wtryskowej idzie do zasilania przy pompce zasilającej tak jak masz.
jak będziesz odpowietrzał filtr paliwa to odkręć korek całkiem i przytkaj palcem. Popuszczaj palec tylko gdy robisz pompka ręczna ruch w dół, gdy w górę trzymaj otwór zatkany. Odpowietrzysz w momencie.
KPK Kumurun Team

#23 Share corejack

corejack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 luty 2014 - 15:08

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. W takim razie który króciec przy wtryskowej to zasilanie, a który powrót?
Bo wg schematu do pompki u mnie idzie przewód z zasilania, który powinien iść do dołu filtra.
Chyba, że zasilanie i powrót w pompie można traktować zamiennie, ale to raczej mało prawdopodobne.

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 16 luty 2014 - 19:28

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. Przecież na schemacie widać wyraźnie. Zasilanie z baku i przelew z pompy jest pod pompką zasilającą przykręcony wspólną śrubą od dołu. Górne przyłącze pompki leci do lewej strony filtra paliwa a z niego spod dołu do pompy wtryskowej do wlotu nad regulatorem obrotów.
Paliwo normalnie krąży od pompki do filtra przez pompę wtryskową znów do pompki a z baku jest uzupełniane tylko tyle ile spali silnik i ile wróci do niego przez przelew wtryskiwaczy.
KPK Kumurun Team

#25 Share corejack

corejack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 luty 2014 - 08:07

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. W takim razie nie do końca chyba się rozumiemy. Porównaj moje zdjęcie ze schematem i napisz, czy się mylę:
u mnie przelew z pompy wtryskowej idzie nie do pompki, tylko do filtra. Mam rację?

#26 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 19 luty 2014 - 10:32

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. Nie masz racji. Pod pompką masz przykręcone w jedno miejsce dwa przewody. Jeden od baku a drugi to przelew z pompy. I tak jest dobrze. Musisz tylko zamienić przewody na filtrze paliwa i oczywiście jednocześnie filtr a na samej pompie wtryskowej zamienić zasilanie z powrotem razem z zaworkiem zwrotnym. Do pompki zasilającej jest wszystko podpięte dobrze.
KPK Kumurun Team

#27 Share corejack

corejack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 luty 2014 - 16:10

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. Zgadza się, pod pompką jest ok. Ale chyba jednak mam rację, bo jak sam napisałeś: zamienić na pompie wtryskowej zasilanie z powrotem,
zatem teraz - zgodnie ze zdjęciem i tym, co piszesz - mam przelew z pompy podłączony do filtra ;)
i zasilanie z pompki też do filtra, co akurat jest ok, tyle, że powinno być z boku nie od dołu.
Reasumując: obecnie mam paliwo podane z pompki - przez filter - podłączone do przelewu pompy wtryskowej.
Jeśli tam faktycznie jest zawór zwrotny, tzn, że pomka de facto nigdzie nie podaje, bo jak? A wtryskowa sama zaciąga paliwo ze zbiornika bezpośrednio.
No to są jakieś jaja, że to w ogóle jeździ :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:08

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. Podaje podaje. Tyle że na odwrót wszystko leci. Pompa cały czas przetłacza paliwo. Z pompy zasiląjącej na filtr, z niego na pompę i znów przelewem do zasilania pompki i od nowa ta sama droga. Z baku uzupełni tylko tyle co ciągnik spali. Tak że wszystko działa tylko zasilanie pompy i filtra zamienione z powrotem.
KPK Kumurun Team

#29 Share corejack

corejack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:22

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. Tak. Ale z tego wynikałoby, że przy wtryskowej nie ma znaczenia przelew i zasilanie, można stosować zamiennie.

#30 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:31

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. Niekoniecznie, różnią się śruby, jedna ma zaworek przelewowy, druga jest pusta, przelew z pompy powinien być przez zaworek przelewowo-zwrotny. Miejsce podłączenia przelewu i zasilania nie ma znaczenia, ważna jest tylko ta śruba z zaworkiem:

http://img16.allegro...7/71/3914877160

Edytowany przez jahooo, 19 luty 2014 - 17:32.

#31 Share corejack

corejack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:10

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. I dotarliśmy do sedna sprawy:)
Parę postów temu już się zastanawiałem, czy można je podłączać zamiennie. Skoro można, to faktycznie muszę zrobić tylko zamianę przy filtrze (zmieniając też wkład) i będzie ok.
Dzięki za podpowiedzi.
Warto też sprawdzić obecność zaworka, bo "na oko" wyglądają te śruby u mnie tak samo.

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 20 luty 2014 - 11:22

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. Raczej możnma. Tam specjalnie nie ma filozofii przez korpus pompy idą po oby stronach kanału na paliwo i tyle.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share corejack

corejack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 luty 2014 - 08:37

MTZ 82 `79 Nie płynie paliwo z nadmiaru wtryskiwaczy. I wszystko jasne :)
Właśnie to mnie zastanawiało, bo mam odwrotnie podpięte niż na schemacie, a myślałem, że ma to znaczenie. Skoro w tym wypadku chodzi tylko o zalanie pompy paliwem, to przecież bez znaczenia skąd dokąd będzie płynęło.

Dodaj odpowiedź