Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#121 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 31 maj 2009 - 08:02

C-330 Podnośnik mickas092 pewnie pompa Ci siadła a nie sprawdzisz jej na wywrotce bo one małe ciśnienie potrzebują (sam tak sprawdzałem wywrotka załadowana fest i co podniosła dopiero po podczepieniu pod kosz w kombajnie ziemniaków załadowany klockami okazało się że nie ma siły pompa)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 17:38
  •  

#122 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 31 maj 2009 - 09:14

C-330 Podnośnik witam jeśli na wysokich obrotach C330 słabo podnosi to według mnie poszła pompa - mogły wywalić oringii przy pompie (te pod dekielkiem u mnie tak było) po wymianie na jakiś czas spokój, wymiana pompy i tak mnie nie ominęła , dodatkowo pierścienie na tłoku wszystkie uszczelniacze , oring w skrzyni biegów , filtr oleju , jeśli to nie pomoże to rozdzielacz. a mam pytanie zamierzam podnieść ciśnienie podnośnika w moim c330 (tak jak pisał kolega wyżej) ale nie mam rozdzielacza na błotniku ani żadnego wyprowadzenia hydrauliki zewnętrznej jak mogę zmierzyć ciśnienie jakie jest w układzie i w jakich granicach powinno się zawierać??? manometr do mierzenia posiadam do 300 bar :P

#123 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 31 maj 2009 - 09:54

C-330 Podnośnik W moim przypadku nie mam okazji bawic sie w kiprowanie przyczepy :P
Jak juz podniose maszyne na zimnym oleju to trzyma , na gorącym zreszta też :P
Nic mi sie nie blokuje ale zeby juz podniesc nawet te pługi 2 na goraco to jest masakra bo gaz do oporu a podniesie góra 15 cm nad ziemie :P

#124 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 31 maj 2009 - 11:11

C-330 Podnośnik

Chciałbym uzyskać poradę w następującej kwestii:
Podłożyłem dzisiaj pod zawór przeciążeniowy podkładkę i zmierzyłem ciśnienie na szybkozłączach (tzn. podłączyłem do prasy i sterując rozdzielaczem hydrauliki na błotniku na zegarze w prasie mierzyłem ciśnienie) ustawiłem w ten sposób, że na max obrotach silnika zegar pokazywał max 175 bar. Oto ten zegar.
http://www.fotosik.p...3a0d5a5676.html
http://www.fotosik.p...3a0d5a5676.html

Podnośnik działa bardzo dobrze teraz. Powiedzcie mi czy mogę tak zostawić jak jest??

Ostatnio u @karolek95 byli mechanicy i zakładali mu nową pompę podnośnika a ciśnienie ustawili na 160 atm przy około 1000 obr/min. Więc sprawdź na tych obrotach. Oni powiedzieli że tyle ma być tym bardziej że traktor chodzi z turem dzień w dzień

Co do problemu @grzesiek84 dodaje zdjęcie gdzie masz podłączyć zegar oczywiście kupując odpowiednie złączki przejściówki itd.

http://www.fotosik.p...fad9432d20.html

pozdrawiam
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#125 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 31 maj 2009 - 11:22

C-330 Podnośnik

W moim przypadku nie mam okazji bawic sie w kiprowanie przyczepy :P
Jak juz podniose maszyne na zimnym oleju to trzyma , na gorącym zreszta też :)
Nic mi sie nie blokuje ale zeby juz podniesc nawet te pługi 2 na goraco to jest masakra bo gaz do oporu a podniesie góra 15 cm nad ziemie :P

Wina może tkwić w oleju, bądź w słabej pompie. Spróbuj wykręcić zawór w rozdzielaczu pod siedzeniem i podłożyć podkładkę pod sprężynę. Jeśli to nie pomoże to szykuj 260zł na pompę i kilka oringów oraz 2-3 godzinki roboty samemu :P

Po wymianie pompy u nas owijarkę dźwiga na wolnych obrotach bez problemów, a po naciśnięciu dźwigni hydrauliki zewnętrznej przygasa silnik :)

#126 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 31 maj 2009 - 11:24

C-330 Podnośnik Olej jest nowy HIPOL wiec raczej dobry taki jaki lejemy cały czas :P No własnie z tą dzwignia to slinik nie przygasnie jka ja przesune do przodu :P Czyli pompa?? :P

#127 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 31 maj 2009 - 11:34

C-330 Podnośnik Na rozdzielaczu wybierasz pozycje "na środku" i dajesz w bok w prawą stronę i musi na małych obrotach przygasnąć albo pompa zajęczeć nie ma bata. U mnie w 328 siedzi pompa od nowości "43 lata" . Tam to nie ma problemów z podnośnikiem naciskasz dźwignie na podnoszenie albo maszyna idzie w górę albo przód w niebo :P
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#128 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 31 maj 2009 - 11:38

C-330 Podnośnik Ale ja mam na błotniku tez rozdzielacz :P I to tam sprawdzałem :P

#129 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 31 maj 2009 - 11:53

C-330 Podnośnik A pod siedzeniem nie masz wyjścia? Tak pytam bo mój rozdzielacz jest niewiarygodny :P ciężko znaleźć punkt podnoszenia :P
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#130 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 31 maj 2009 - 12:14

C-330 Podnośnik kolego jakub16 dzięki za foto i jak się domyślam to miejsce przez Ciebie wskazane to nieraz tam ludzie wyprowadzają zewnętrzną hydraulikę dobrze rozumuje ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 31 maj 2009 - 12:29

C-330 Podnośnik tak tak dokładnie jak mówisz :P
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#132 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 31 maj 2009 - 13:12

C-330 Podnośnik Zrobiłem mały test : Przy 800obr/min na zimnym silniku przesunąłem dzwignie rozdzielacza do przodu - silnik nawet nie przygasł , nic :P Cały czas 800obr/min :P Pompy tez nie było słychac :P

#133 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 31 maj 2009 - 13:14

C-330 Podnośnik ok fajnie jak znajdę wolny czas będę robił próby !!

#134 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 31 maj 2009 - 17:02

C-330 Podnośnik

Po wymianie pompy u nas owijarkę dźwiga na wolnych obrotach bez problemów, a po naciśnięciu dźwigni hydrauliki zewnętrznej przygasa silnik :P

kolego a mierzyłeś ciśnienie jakie masz??? U mnie jest dokładnie tak jak opisujesz, pompa jest nowiutka. Owijarkę dźwiga bez problemów na wolnych obrotach. Tylko nie wiem czy te 175 bar przy maksymalnych obrotach silnika to nie za dużo. Nie chce rozwalić nowiutkiej pompy.

#135 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 22:48

C-330 Podnośnik Ostatnio mierzyłem ciśnienie przy 330 jak miałem pełne obroty to pokazało 165 atm mechanik mówił że jest dobrze jak na 5 letnią pompę. @semos jeśli nie chcesz tracić pieniędzy to zmniejsz o 10 będzie bezpieczniej. Jeśli miałbyś nowy rozdzielacz to proszę bardzo ale szkoda załatwić nową pompę.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#136 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 07:28

C-330 Podnośnik zmniejszyłem do 150, i zobaczę jak się będzie podnośnik spisywał, jeśli będzie słaby do owijarki to podkręcę na większe ciśnienie. Na chwilę obecną na zimnym oleju dźwiga bardzo dobrze do samej góry przy ok. 1400-1500 obr silnika. Zobaczymy co będzie w sezonie jak się olej rozgrzeje.

#137 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 20:57

C-330 Podnośnik A nie możesz na czas transportu podnieść i zabezpieczyć łancuchem?A jak będziesz kupował pompe to kup wzmacnianą i będziesz miał spokój.Mój ciapek talerzówke 450 kg pompa wzmacniana z 1998 roku i spokojnie podnosi.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#138 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 14:07

C-330 Podnośnik a mój ciapek bez niczego dźwiga agrometa pionnier 340 kg
ale długość ponad 2 metry
dodam pompa oryginał zresztą jak i cała hydraulika
ciapek 1982 rok

Opus meum est

#139 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 15:00

C-330 Podnośnik pany mam takie pyt.?
czy jest duży problem aby wymienić rozdzielacz w ciapku ?,
myślę że to właśnie rozdzielacz, gdyż na zimnym w miare trzyma, lecz na rozgrzanym w oczach opuszcza, co kilkanaście sekud trzeba podnosić...
jeśli ktoś miał podobny problem to dajcie znać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 15:06

C-330 Podnośnik A nie Wiesz gdzie on jest ;) . Pod siedzeniem ta kostka co jest w niej dźwignia od podnoszena to rozdzielacz tylko oryngi dobrze powkładać i założony nowy. A popuszczać to też równie dobrze może na cylindze, dawno pierścienie zmieniałeś ?