Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#1181 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 16 luty 2016 - 12:02

C-330 Podnośnik Panowie czy o was przy włączeniu pompy czuć lekkie obciążenie po silniku?
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 17:48
  •  

#1182 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 16 luty 2016 - 12:53

C-330 Podnośnik

niewyczuwalne, czyli można powiedzieć zerowe

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#1183 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 luty 2016 - 14:04

C-330 Podnośnik U mnie delikatnie czuć to
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#1184 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 luty 2016 - 22:08

C-330 Podnośnik

Witam. Posiadam C 335 M dziś zakupiłem pompę, oryginalna chodzi od 89r a ciągnik sporo pracuje z podnośnikiem przewracarki, zgrabiarki, podorywka, pięlęgnacja itp. oraz ciężki siewnik 3m, postanowiłem wymienić pompę, założyłem dziś jutro wymienię jeszcze uszczelnienia na tłoku (były wymieniane jakieś 8-9 lat temu i składam. Jestem ciekaw jak będzie z podnoszeniem czy się poprawi, siewnik z 150kg ziarna było ciężko podnieść na gorącym oleju oczywiście czy rotacyjną 1,65m, rozdzielacz nie wpływa na siłę podnoszenia?

Jak regulujecie ciśnienie robocze pompy?

Edytowany przez proxy8441, 17 luty 2016 - 22:09.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1185 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 luty 2016 - 22:24

C-330 Podnośnik reguluje się zaworem- jak wszędzie. rozdzielacz oczywíście wpływa

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1186 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 luty 2016 - 22:30

C-330 Podnośnik

zobaczę jak poskładam, znaczy pewnie dopiero się przekonam jak się dobrze zagrzeje np. przy rozsiewaczu może w tym tygodniu, będziemy kombinować dalej bo głównie chodzi mi o to żeby chociaż z 200 kg ziarna + siewnik 3m udało się podnieść na względnie niskich obrotach tj. ok. 1000

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1187 Share Grzegorz1322

Grzegorz1322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:33

C-330 Podnośnik Chciałbym sprawdzic cisnienie jakie wytwarza pompa manometrem. Ten manometr wpina sie np w wyjscie na rozdzielacz na blotniku? Od jakiegos czasu powoli podnosi podnosnik filter czysty jest podejzewam rozdzielacz bo jest z 78 roku.

#1188 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:39

C-330 Podnośnik Mój rozdzielacz jest z 75 i mial jeszcze fabryczne plomby i ma sie super, mechanik mi go wyczyscil, zmienione główne uszczelniacze sprężynę na głównym ciegle bo pekla i dzwignie bo juz kulka byla wyrobiona i teraz dziala super.

#1189 Share Grzegorz1322

Grzegorz1322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:52

C-330 Podnośnik Tez wymieniałem sprezyne bo pekla pompe wymienialem pare lat temu. Musze wpiac manometr ale u mnie nie ma rozdzielacza na blotniku . Ten manometr wkrecic na wyjsciu z rozdzielacza na hydraulike zewnetrzna?

#1190 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:35

C-330 Podnośnik Tak tak sprawdza sie ciśnienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1191 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:11

C-330 Podnośnik

Witam! Mam nagły problem z podnośnikiem, mianowicie 3tyg temu wymieniałem olej w skrzyni (Hipol) przy okazji zmieniłem oringi na pompie+dorobiłem uszczelkę pod dekiel pompy. W takim stanie wysiałem całość PK i N na oziminy, 400kg w ZAFce bez problemu dzwigał aż miło. Dziś przy kultywatorowaniu też szło elegancko, podnosił super, ale jak dokończyłem poprzeczniak to już nie byłem w stanie go podnieść. Obojętnie czy niskie czy wysokie obroty. Rozebrałem podnosnik, simmeringi OK- 2 na pompie, i dwa na cylindrze. Złożyłem prowizorycznie i chciałem spróbować podniesc kultywator i wywrotkę- wywrotka, na niskich obrotach w miarę podnosił, kultywator-za pierwszym razem podniósł, później już nie. Suma summarum podjechałem pod talerzówkę ciąganą(podłączyłem tylko wąż od hydrauliki)- i tutaj też zonk-brak sił aby podnieść. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Rozdzielacz czy pompa? Sorry wielkie za tyle tekstu. Pozdrawiam

Edytowany przez Tomazi3p, 22 marzec 2016 - 19:41.

#1192 Share WojtekWawszczak

WojtekWawszczak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:34

C-330 Podnośnik

Miałem coś podobnego jak pojechałem na pole też z kultywatorem to też go nie mogłem podnieść winą były tuleje na wałku tym z frezami a niedawno było coś podobnego i winą był rozdzielacz

#1193 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:01

C-330 Podnośnik Jak masz możliwość to zmierz ciśnienie :)

#1194 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:20

C-330 Podnośnik

Właśnie nie specjalnie mam możliwośc sprawdzenia ciśnienia. Jutro za dnia zajrzę do rozdzielacza i zobaczę co i jak. Bo awaria powstała można powiedzieć nagle, bez jakiś objawów wczesniejszych

#1195 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 21:55

C-330 Podnośnik

Zajrzyj pod regulację ciśnienia w rozdzielaczy może sprężyna pękła

#1196 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 23:02

C-330 Podnośnik

Jutro obczaję :) dzięki :)

#1197 Share kaseton

kaseton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 18:26

C-330 Podnośnik

Witam, w mojej  c 330 opada podnośnik, zmieniony jest cylinder i wszystkie uszczelnienia, pompa jest w stanie bardzo dobrym. Rozdzielacz czasami się przycina tzn. luźno przesuwa się te dźwignię od rozdzielacza podnośnika i czasami jak się podnosi to rozdzielacz nie zejdzie sam w pozycje neutralną tylko trzeba ręką stuknąć tą rączke i wtedy wróci. pewnie sprężyna jest pęknięta, albo rozciągnieta. Czy da się te spręzyne zmienić bez  wyciągania rozdzielacza??

#1198 Share pawel8891

pawel8891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 maj 2016 - 18:53

C-330 Podnośnik

Wczoraj zabrałem się za remont podnośnika, wymieniłem cylinder, tłok i pierścienie. Niestety jest gorzej niż było, podnośnik po jakimś czasie opada nawet pod własnym ciężarem. Dzisiaj znowu wszystko rozebrałem sprawdziłem dopasowanie tłoka do cylindra i jest ok po włożeniu tłok (bez pierścieni) bardzo wolno opada. Zdziwił mnie jedynie duży luz w zamkach pierścieni 0,4mm, to chyba trochę za dużo. Jeździłem z cylindrem po sklepach, ale niestety nie udało mi się nic dobrać. Czy taki luz w zamkach może się przyczyniać do tak szybkiego opadania podnośnika?

#1199 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 12 maj 2016 - 19:15

C-330 Podnośnik

Uważam że to jest o wiele za duzy luz pierścieni Ten cylinder się nie nagrzewa zbytnio więc można tam dopasować pierścienie żeby wcale luzu nie miały

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1200 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 12 maj 2016 - 19:23

C-330 Podnośnik

... a jak myślisz? Im większa szczelina tym szybciej opada podnośnik. Najlepszą opcją jest całkowite złączenie się pierścienia ze sobą po włożeniu tłoka do cylindra, lecz w rzeczywistości nierealne.

W każdy rowek wchodzą dwa pierścienie. Trzeba szczeliny ustawiać tak, aby nie były w linii prostej lecz przesunięte względem siebie o minimum 900.

Można dokonać modyfikacji tłoka poprzez zastosowanie oryginalnego tłoka od C-335 lub dotoczenie w obecnym trzeciego rowka i zastosowanie w nim uszczelniacza, jak jest w C-360. Konieczną rzeczą przy tej modyfikacji jest fazowanie otworu w cylindrze, ponieważ uszczelniacz w krótkim czasie ulega zniszczeniu.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.