Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#101 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 06:53

C-330 Podnośnik

uszczelnianie pompy nie mas sesu jesli nie sprawdzisz rozdzielacz tego pod siedzeniem w min jest zawor bezpieczeństwa i on odpowiada za cisnienie w ukladzie hydraulicznym prawdopodobie jest zaciety i pompa wytwarza za wysokie cienienie przesto wysadza tobie ten symening.jesli masz czym sprawdzic ciśnienie na hydraulice zewnwtrznej to to zrob jeli jest wyzsze niż 160 atm.to masz przyczyne wysadzania uszczelniacza.

Dzięki kolego nigdy go nie sprawdzałem. Choć nie do końca jestem przekonany to na pewno to zrobię. Napiszę czy pomogło. Jeśli natomiast komuś mieli te oringi to można je zastąpić przewodami do instalacji elektrycznej o przekroju 3mm. Uwaga: na złączeniu kółka z takiego przewodu musi on być ścięty skośnie i ułożony w taki sposób aby jeden jego koniec zachodził na drugi, złączenie to ma być w poz. równoległej, a nie prostopadłej do płaszczyzny dekla pompy. - Wieczysta gwarancja, sprawdzone. :D :lol: :D Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 11:03
  •  

#102 Share baksik

baksik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 14:33

C-330 Podnośnik A jaka może być przyczyna tego że podnośnik wolno podnosi. Ma siłę i wszystko, ale wolno podnosi. Pompa wymieniona rok temu na wzmocnioną.

#103 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 18:00

C-330 Podnośnik Może poprosu zapchany filtr oleju.

#104 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 21:53

C-330 Podnośnik

A jaka może być przyczyna tego że podnośnik wolno podnosi. Ma siłę i wszystko, ale wolno podnosi. Pompa wymieniona rok temu na wzmocnioną.

Nie wiem jak jest z tą pompą wzmocnioną, ale zakładam, że jest wydajniejsza, więc problem tkwi w rozdzielaczu. Dziś robiłem pompę i po rozruchu podnosiła wolno, ale odkryłem, że pokrętło zaworu dociążającego jest dokręcone do końca. Poluzowałem trochę i się poprawiło. Na początek spróbuj i Ty. ........... Do regulacji służy to pokrętło z prętem koło dżwigni podnoszenia i opuszczania rozdzielacza. Pozdrawiam

#105 Share wasyl75

wasyl75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 14:20

C-330 Podnośnik Mam pytanie,załozyłem tura do c-330 i licho podnosi,jak mu pomóc.

#106 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 14:25

C-330 Podnośnik słaba pompa albo niski poziom oleju

#107 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 20:36

C-330 Podnośnik Słaba to znaczy nie koniecznie zużyta. Może popuszczały simeringi, albo oringi zmieliło. Ciekawe jak podnosiła inne maszyny? Może na rozdzielaczu jest za słaby zawór bezpieczeństwa i pod sprężynę trzeba podłożyć podkładki.

#108 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 20:49

C-330 Podnośnik może też być rozdzielacz zużyty.ale sprawdz pompe najpierw

#109 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 21:50

C-330 Podnośnik sprawdz cisnienie n wyjsciu do tura a potem jak bedzie niskie wynieńdwa oringi z tyłu pompy jak dobrze pamietam to 25.4x3 i uszczelniacz w pompie (symering )17x28x7 lub 10 jak to nie pomoże to już w srodku sa rysy. jak jakiś czas pochodzi to znaczy ze zawór bezpieczeństwa nasz zaciety. ciśnienie na hydr. zewnetrzej powinno wynosić około 160 barów.

#110 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 21:20

C-330 Podnośnik jak zeszmieniał pompe to zmieniłeś oringi w korpusie skrzyni biegów ta ida dwa jeden 30.2x3 o drugi 22.3x2.4 one uszczeniaja zeby pompa nie brała lewego powietrza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share cisewiak

cisewiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 23:37

C-330 Podnośnik

Dzisiaj wymieniłem pompę na nową HYDROTOR TUCHOLA oraz przy okazji wymieniłem wszystkie uszczelnienia (oringi) jakie są na zasilaniu i wypływie z pompy Wymieniłem też pierścienie na tłoczysku, tuleja była jak nowa wiec pozostawiłem ja. Po montażu podpiąłem ciągnik do owijarki i jest lepiej ale jeszcze nei tak jak sie spodziewałem, owijarkę podnosi ale przy max obr silnika. Przy mniejszych obrotach nie podnosi do samej góry. Coraz bardziej przekonuje sie, ze ten ciągnik jednak nie nadaje sie do tego typu sprzętu, porostu ma za słaby podnośnik. Coraz bardziej myśle nad sprzedażą i kupnem 2812

Ja też wymieniłem pompę na nową i też HYDROTOR w C330M i z marnym efektem. Zmieniłem pierścienie na tłoku oraz oringi przy pompie, nowy filtr oleju od skrzyni. Pozostaje tylko rozdzielacz. Znajomy wymienił to samo co ja + rozdzielacz i nie ma poprawy. Wina może leżeć po stronie nie wymienionego oringu w skrzyni - to jest ten z którego wyjmujemy pompę wraz z podnośnikiem.
Wszystkie kłopoty zaczęły się od momentu awarii skrzyni a konkretnie dolnej tulei, gdzie rozkręcił się nakrętka kontrująca i tryby zaczęły nachodzić na siebie i nie równomiernie ścierać - pełno opiłków w skrzyni. Przed awarią pompa sprawowała się bardzo dobrze i nie miałem z nią problemów. Teraz nawet wywrot od przyczepy tak wolno podnosi, że przy kiprowaniu drewna przyczepa często się zakleszczy i mam problem żeby ją wyrwać.
PS. Mam ogromne zastrzeżenia do jakości obecnie produkowanych filtrów oleju w skrzyni i w odstojniku paliwa.
W odstojniku podziurawiony jak sito już po kilku miesiącach a w skrzyni jeszcze szybciej. To nie ta jakość co orginał.

#112 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 08:25

C-330 Podnośnik U mnie w 60 też bardzo słabo podnosi nawet pług 3 skibowy owszem podnosi ale musze dać gdzieś 2tys obrotów żeby go targneło do góry wymieniliśmy pierscienie na tłoku oringi uszczelki i nic nie dało. :)
Teraz kupiliśmy pompe ale jeszcze nie została założona może ktośs mi powiedzieć co jak jakies wskazówki co do zakładania poprawnie pompy. :)

#113 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 20:15

C-330 Podnośnik Nic skomplikowanego w wymianie pompy nie ma , spuszczasz olej ,odkręcasz pokrywę mocującą pompe i wszystko masz na wierzchu pozakładaj tylko wszystkie nowe pierścienie uszczelniające/oringi/ wymień lub wymyj filtr,acha są tam 2 tuleje centrujące na jednej są dwa oringi trzeba je wymienić i uważać na nie przy montażu aby ich nie uszkodzić.A jak wymienialiście pierścienie na tłoku to czy wymieniliście oringi na tuleji centrującej rozdzielacza bo ja przez te oringi to kilka nocy nie przespałem zanim doszedłem dlaczego pompa słabo działą i mam kłopoty z wywrotem.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#114 Share drake166

drake166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 maj 2009 - 17:10

C-330 Podnośnik Wymieniłem nowe pompę do podnośnika C-330 wszystko niby jest w początku ale podaje nawet olej do rozdzielacza Jaka może być przyczyna? Pomóżcie !!

#115 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 22 maj 2009 - 21:11

C-330 Podnośnik O jaki rozdzielacz ci chodzi ten na błotniku czy pod siedzeniem?
Nie rozumiem twojego posta ;)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#116 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 23 maj 2009 - 10:25

C-330 Podnośnik Mam problem z podnosnikie a mianowicie: Gdy ciagnik sie rozgrzeje np w orce to musze przekraczac 2200 obrotow zeby zechciał podniesc 2 skibowy pług ;) Oleju tyle ile powinno byc. W siewie to nie wystepuje - zasypanego do dna 15 podnosi bez problemu :) O co chodzi?? :)

#117 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 24 maj 2009 - 12:43

C-330 Podnośnik pomyśl moze jak zagęśccić olej-albo czegoś dolej albo moze czas wymienić na nowy-poza tym możesz mieć rozkręcone gniazdo w które wkłada się smok wystający z czapki tylnego mostu(lub podnośnika tudzież pokrywy tylnego mostu-jak kto woli:)-prawidłowo po zdjąciu tej pokrywy trzeba zwykle rozkręcić te dwie srubki chyba M5, zluzować te "niby gniazdo" zalożyć na sucho pokrywę mostu, zdjąć delikatnie- dociągnąć wspomniane wcześniej śruby i założyć na dobre podnośnik-ten drobny szczegół powoduje, że cały układ zasysa powietrze jescze przed pompą i ta z kolei nie może wytworzyć ciśnienia zwłaszcza gdy olej sie dobrze rozgrzeje i zmniejszy lepkość.
ale powtarzam-to tylko jednaz wielu możliwych przyczyn-lecz zawsze najlepiej zaczynać od napraw najmniej czaso i kosztochłonnych:)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#118 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 29 maj 2009 - 19:27

C-330 Podnośnik Chciałbym uzyskać poradę w następującej kwestii:
Podłożyłem dzisiaj pod zawór przeciążeniowy podkładkę i zmierzyłem ciśnienie na szybkozłączach (tzn. podłączyłem do prasy i sterując rozdzielaczem hydrauliki na błotniku na zegarze w prasie mierzyłem ciśnienie) ustawiłem w ten sposób, że na max obrotach silnika zegar pokazywał max 175 bar. Oto ten zegar.
http://www.fotosik.p...3a0d5a5676.html
http://www.fotosik.p...3a0d5a5676.html

Podnośnik działa bardzo dobrze teraz. Powiedzcie mi czy mogę tak zostawić jak jest??

#119 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 29 maj 2009 - 19:31

C-330 Podnośnik @ahme99 thx za rade ale olej mam nalany nowy Hipol :P Mysle ze to moze byc wina pompy - chodzi juz w ciapku 23 lata :) Czy to rzeczywiscie pompa czy moze rozdzielacz?? Bo w temacie jestem zielony :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 30 maj 2009 - 22:09

C-330 Podnośnik a jak ci sie spisuje z podnoszeniem załadowanej po brzegi przyczepy czegos ciężkiego-jeśli wykipruje-chocby przyczepe zborza lub kiszonki- bez najmniejszych problemów na wolnych obrotach-600-700/min. to pompe masz w porządku-choć watpie by po tylu latach nadawała sie do czegos innego poza wymianą...:P jeśli z kolei mas problemy z podnoszeniem czegoś na podnośniku to moze być kilka przyczyn:
*gaz opór a nie podnosi-słaba pompa
*przy podnoszeniu dźwignia rozdzielacza blokuje się i trzeba ją odrywać-wyeksploatowany rozdzielacz
*podniesiesz a opuszcza z charakterystycznym strzelaniem-nieszczelny cylinder-zużyte piersciemie lub rysy na tulei lub zużyty rosdzielacz

PS wal na gadu to podeśle ci ciekawy pomysł jak temu zaradzić 10600603
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----