Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 21 listopad 2015 - 09:46

C-330 Podnośnik niestety musze cię zmartwić ta konstrukcja już tak ma ja wywaliłem rozdzielacz pod siedzeniem na rzecz zwyklego rozdzielacza, ale jeszcze nie patrzyłem czy opada.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 13:43
  •  

#1142 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 16:22

C-330 Podnośnik Witam ja problem mam taki iż kupiłem nową pompę podnośnika, sprawowala sie bardzo dobrze po roku zaczela slabiej podnosić trzeba bylo gazować, oczywiście przy pompie wymiana oliwy filtra, i mycie brudu z dna. Okazało sie ze wypchlo jeden z dwóch oringow, po wymianie spowrotem dobrze po podniesieniu na max aż silnik ptzysiadal, teraz znów to samo po podniesieniu na maxa silnik nie przysiada licho podnosi, do wymiany mam wajchę od podnoszenia wyrobila sie kulka, i nieraz nie odbijalo to, rozdzielacz nigdy nie ruszamy jeszcze. Na plombach dobrej pory tlok tez nie ruszamy chodz po rozgrzaniu oleju zaczyna troche opuszczać, od czego zaczac?

#1143 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 02 luty 2016 - 15:58

C-330 Podnośnik Rozdzielacz zrobiony wszystkie oringi itp wymienione. Chcialem sprawdzic dlaczego podnosnik mi opada i czy jest to wina rozdzielacza. Podlaczylem silownik pod wyjcie hydrauliczne i podnioslem na nim agregat nie opadl ani o mm czyli rozdzielacz sprawny, winny tlok i cylinder. Kupilem wiec nowe i do tego jeszcze pierscienie. Zlozylem to wszystko w taki sposob aby laczenia piescieni mijaly sie co 90* nalalem ropy i po jakis 10 min zaczal cieknac olej co dziwne tylko w jednym miejscu. Nowe czesci niby najlepsze z mozliwych a jednak niesprawne. Co waszym zdaniem zrobic? Toczyc na tloku rowek pod uszczelniacz specjalny do hydrauliki? Czy cos innego zrobic?

#1144 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3465 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 02 luty 2016 - 17:11

C-330 Podnośnik

Nic nie  zrobisz  , ten typ tak ma  i tyle  

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1145 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:54

C-330 Podnośnik

Ale szybko opada jak jade z opryskiwaczem to co chwila trzeba podnosic i nie tylko w pracy z nim. A te uszczelniacze nic nie dadza?

Edytowany przez tomn95, 02 luty 2016 - 23:07.

#1146 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 03 luty 2016 - 00:34

C-330 Podnośnik

Rozdzielacz zrobiony wszystkie oringi itp wymienione. Chcialem sprawdzic dlaczego podnosnik mi opada i czy jest to wina rozdzielacza. Podlaczylem silownik pod wyjcie hydrauliczne i podnioslem na nim agregat nie opadl ani o mm czyli rozdzielacz sprawny, winny tlok i cylinder. Kupilem wiec nowe i do tego jeszcze pierscienie. Zlozylem to wszystko w taki sposob aby laczenia piescieni mijaly sie co 90* nalalem ropy i po jakis 10 min zaczal cieknac olej co dziwne tylko w jednym miejscu. Nowe czesci niby najlepsze z mozliwych a jednak niesprawne. Co waszym zdaniem zrobic? Toczyc na tloku rowek pod uszczelniacz specjalny do hydrauliki? Czy cos innego zrobic?

Jeśli kupujesz musisz sprawdzić, jaka szczelina pozostaje po ściśnięciu pierścieni na tłoku, kupując nowe napotkamy na takie, które już fabrycznie są do wyrzucenia i nie nadają się do montażu. Druga sprawa wszystkie oringi i uszczelnienia muszą być pierwsza klasa.

Wymieniałeś oring pod cylindrem?

Co do trzeciego rowka. Można dotoczyć nowy lub kupić oryginalny od C-335. Tu zdania są podzielone, problem tkwi w otworze przelewowym w cylindrze, który wcześniej lub później zniszczy uszczelniacz. Jednakże trzeba to podkreślić taki uszczelniacz pomoże z całą pewnością. Co do otworu trzeba pomyśleć jak go się pozbyć.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#1147 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3465 postów

Napisany 03 luty 2016 - 08:20

C-330 Podnośnik

Pozbyć  sie  go nie  mozna  , bo jest  potrzebny  , 

Trzeba  tylko  złagodzić  krawędzie otworu  - to nieco przedłuży  żywotność gumowego  uszczelnienia 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1148 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 03 luty 2016 - 09:54

C-330 Podnośnik A jesli zamiast gumowego zaloze taki niebieski z tworzywa powinno byc lepiej. Wkladalem pierscienie na sucho i tlok i po wyjeciu prawie dookola kazdy jest calkiem porysowany a w niektorych tylko cienki pasek rys a wyzej taki jaki byl przed wlozeniem i tedy pewnie puszcza olej.

#1149 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 03 luty 2016 - 10:12

C-330 Podnośnik

...

Edytowany przez Roki212, 20 październik 2016 - 15:04.

#1150 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 03 luty 2016 - 10:20

C-330 Podnośnik Juz dawno widzialem te zdjecia:)

Od denka cylindra nie chce dawac uszczelniacza zeby mi go nie wyrywalo i zeby opilki z oleju go nie rwaly. Pierwsze beda 4 pierscienie a pozniej rowek na ten uszczelniacz. Tylko zastanawiam sie czy lepszy ten czarny czy niebieski?

A te dziury w cylindrze tylko wygladziles tak?

Edytowany przez tomn95, 03 luty 2016 - 10:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 03 luty 2016 - 10:34

C-330 Podnośnik

Tam opiłków nie będzie bo niby skąd? masz filtr na zasilaniu przecież i one nic nie wyrwą. Jak byś tam miał opiłki to już by dawno było po rozdzielaczu :) W C-360 nie ma pierścieni są same uszczelniacze i jest ok.

To co może go wyrwać to tylko ten otwór, u mnie te otwory zostały sfazowane pogłębiaczem stożkowym i wyszlifowane 

#1152 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 luty 2016 - 18:12

C-330 Podnośnik

Jak dobrze pamiętam to w c-360 jest jeden pierścień na dole tłoka.

#1153 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

GG-3578015

Napisany 03 luty 2016 - 19:55

C-330 Podnośnik

Masz rację, zapomniałem o nim są dwa uszczelniacze i jeden pierścień  :rolleyes:

#1154 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 12 luty 2016 - 00:32

C-330 Podnośnik

witam panowie mam problem  w w czerwcu zakładałem dodatkowy rozdzielacz w c-330 i na odwrót podłączyłem nie wiem czy to miało znaczenie wgl po 2 dniach zrobiłem jak trzeba  i po tygodniu sianokosów wyrzuciło mi oringi na pompie. wymieniłem oringi i to znów wyrzuciło. zawór tu przy dźwigni od podnośnika mam poluzowany ile tylko można. i jeżeli mam na dodatkowym rozdzielaczu ustawione wysokie ciśnieni to ten olej przeleje się w rozdzielaczu pod siedzeniem czy pompa bije i nie może przebić? a i pompa głośno chodzi. w czym może być problem? rozdzielacz mam podpięty tak jak ten co powinien być na błotniku tylko sam rozdzielacz jest innego typu

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#1155 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 12 luty 2016 - 00:45

C-330 Podnośnik

witam panowie mam problem  w w czerwcu zakładałem dodatkowy rozdzielacz w c-330 i na odwrót podłączyłem nie wiem czy to miało znaczenie wgl po 2 dniach zrobiłem jak trzeba  i po tygodniu sianokosów wyrzuciło mi oringi na pompie. wymieniłem oringi i to znów wyrzuciło. zawór tu przy dźwigni od podnośnika mam poluzowany ile tylko można. i jeżeli mam na dodatkowym rozdzielaczu ustawione wysokie ciśnieni to ten olej przeleje się w rozdzielaczu pod siedzeniem czy pompa bije i nie może przebić? a i pompa głośno chodzi. w czym może być problem? rozdzielacz mam podpięty tak jak ten co powinien być na błotniku tylko sam rozdzielacz jest innego typu

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#1156 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 luty 2016 - 07:43

C-330 Podnośnik Kolego ja mialem tu problem przed tobą, tylko na podstawowym rozdzielaczu tez mi wypychalo oringi zawiozłem do mechanika i powiedzial ze pękła jakas sprężyna i jak tworzylo sie ciśnienie max to nie dawali na przelew tylko dalej pompa tworzyla ciśnienie. Ma mi to zmontować wyczyścić i zobaczymy jak to bedzie działać.

#1157 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3465 postów

Napisany 12 luty 2016 - 07:58

C-330 Podnośnik

Przy  dźwigni  podnośnika  nie  ma  zaworu  , zawór  jest  po drugiej stronie  rozdzielacza .

Zawór  w  podstawowym  rozdzielaczu , odpowiada  za  cisnienie w całym  układzie , bo  dodatkowy rozdzielacz  podłączony jest przez  podstawowy 

To że  wypycha  gumki- to najprawdopodobniej  wina  zbyt  dużego  cisnienia

#1158 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 12 luty 2016 - 08:03

C-330 Podnośnik

Nie jesteś tu nowy także chłopie napisz o co Ci chodzi - bo to, co obecnie naskrobałeś to ... szkoda słów?!?

Co to za rozdzielacz? Gdzie podłączony i jak? Do czego ten rozdzielacz służy? - bo to temat o podnośniku. Im więcej napiszesz tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś Ci pomoże.

Skoro pompa "bije" i głośno chodzi to świadczy niezaprzeczalnie, że masz przytkany powrót.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#1159 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 12 luty 2016 - 09:14

C-330 Podnośnik Rozdzielacz od jakiejś ciężarówki wymontowałem i służy do owijarki a jest podłączony tymi przewodami co i orginalny na błotniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 12 luty 2016 - 09:17

C-330 Podnośnik To pewnie trzeba zajrzeć do rozdzielacza.