Polecane posty

KamilMaj    1
1 minutę temu, bears napisał:

Mało który rozdzielacz po regeneracji poprawnie pracuje. Bardzo wiele miałem przygód z opadaniem podnośnika i zawsze się kończyło na tym samym czyli rozdzielaczu mimo wymiany uprzednio cylindra, tłoka i pierścieni.

Czyli nowy rozdzielacz, mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1

Raczej nie bo problem troche trwa a kiedyś to było rozbierane tylko teraz dostała trochę cięższe prace np. poznaniak 6 to trochę pełny waży i rozsiewacz amazone gdzie wsypaliśmy 275kg i już nie mogła do pełna podnieść i jeszcze opada a co mówić o rozsiewaniu tak to się siało kosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Pompa słuzy do podnoszenia tylko , oringi wszystkie na króćcach trzeba bylo wymienić   , jak pierscienie na tłoczysku i cylinder ?pod tłoczyskiem z tego co pamietam tez jest oring ,  a jak nie to do d*py rodzielacz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
Przed chwilą, DANDYS napisał:

Pompa słuzy do podnoszenia tylko , oringi wszystkie na króćcach trzeba bylo wymienić   , jak pierscienie na tłoczysku i cylinder ?pod tłoczyskiem z tego co pamietam tez jest oring ,  a jak nie to do d*py rodzielacz . 

No słabo podnosi a jaki cylinder nie powiem bo nie pamiętam. A gdy załóżmy rozdzielacz puszcza to o to słabiej podnosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

no to plecak do góry , pompa oleju nie mieli  ? jak opada tak szybko to nie trzyma cisnienia , ja bym zajrzał do tłoczyska i cylindra , zobaczył czy nie ma porysowanego cylindra i w jakim stanie sa pierscienie , pompa na stół i zobaczył czy krecać pompą  czy stawia oprór jakiś , mozesz sie pobawić z wymina  simeringa i oringów na pompie , jak rozbierzesz to napewno coś wyjdzie,  i nowe oringi na kroccach  i chyba tez jest taki plastik na skrzyni i tam jest oring i wniego wchodzi krociec  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
Przed chwilą, weksel napisał:

no jak tyle nie podniesie zacznij od pompy a tur jak sie zachowuje?

No tur opada jak ma obciążenie to dosyć szybko a pusty jakoś tam stoi w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weksel    160
bo trochę dziwne żeby obydwie sekcje padły a jeszcze jak z kopiowaniem?
Z kiprowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
2 minuty temu, weksel napisał:

bo trochę dziwne żeby obydwie sekcje padły a jeszcze jak z kopiowaniem?
Z kiprowaniem

Siłownik w przyczepie tak jakby ma dwa stopnie( nie wiem jak by to nazwać fachowo) pierwszy stopień podniesie a drugi już trzeba pomóc przyczepie :I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
4 minuty temu, weksel napisał:

bo trochę dziwne żeby obydwie sekcje padły a jeszcze jak z kopiowaniem?
Z kiprowaniem

Znaczy sie tur 1 sekcja ale na dolnym rozdzielaczu a kiper już na górnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weksel    160
no no i wracamy do początku pompa jak nic
cylinder porysowany ok bywa i tak ale on powinien podnieść na maksa
I wcale na nie dużych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
19 minut temu, weksel napisał:

no no i wracamy do początku pompa jak nic
cylinder porysowany ok bywa i tak ale on powinien podnieść na maksa
I wcale na nie dużych obrotach

Jeszcze moja wina bo nie dopisałem że pustą normalnie podniesaie

tylko pełną z kamieniami nie wiem ile tam wchodzi 2 tony kamieni 1.5tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weksel    160
rozebrać i zobaczysz a do tura i większego siewnika polecam pompę aluminiową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Zasada trzymania podnośnika w C330 się różni niż w C330 dlatego w C330 pompa ma bardzo dużo do trzymania podnośnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
Przed chwilą, bears napisał:

Zasada trzymania podnośnika w C330 się różni niż w C330 dlatego w C330 pompa ma bardzo dużo do trzymania podnośnika...

No nabywam coraz więcej wiedzy, tego nie wiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weksel    160
większą wydajnością u mnie czwarty rok siedzi i jest ok zawór podkręcony tur 3 sekcje daje radę ,kiper 5,5 tony lepiej wywróci niż 360 a tam pompa zetorowska siedzi wcześniej na tych zwykłych pompach wzmacnianych wywalało uszczelnienie średnio raz do roku
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
2 minuty temu, weksel napisał:

większą wydajnością u mnie czwarty rok siedzi i jest ok zawór podkręcony tur 3 sekcje daje radę ,kiper 5,5 tony lepiej wywróci niż 360 a tam pompa zetorowska siedzi wcześniej na tych zwykłych pompach wzmacnianych wywalało uszczelnienie średnio raz do roku

A tak na przyszłość, jakaś wskazówka jak ten zawór podkręcić bo dużo się o tym naczytałem i jeden pisze inaczej drugi inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
5 minut temu, weksel napisał:

pod sprężynę podkładasz podkładkę Bears rozwiń wypowiedź?

Już wiem o co chodzi. Dzieki :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
8 minut temu, weksel napisał:

pod sprężynę podkładasz podkładkę Bears rozwiń wypowiedź?

Prześledź w jednym i drugim zasadę działania rozdzielacza i regulacji wysokości podnoszenia :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Warto sprawdzić czy rozdzielacz pod siedzeniem nie przepuszcza oleju, miałem podobny problem z opadaniem tura i podnośnika, wymontowałem rozdzielacz spod siedzenia i założyłem nowy rozdzielacz 2 sekcyjny na błotnik, najlepsza przeróbka,  zamiast oddawania rozdzielacza do regeneracji, podnośnik działa osobno od tura, nie potrzeba zakładać podpory, czy czepiać podnośnika na łańcuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj