Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:01

C-330 Podnośnik Witam
Wiem, że jest już problem opadającego podnośnika na forum poruszony ale nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi, porady która rozwiązała by problem. Utknąłem w miejscu jeśli chodzi o ten problem.
Wymieniłem rozdzielacz na nowy, pompa nowa, oringi nowe, zestawów cylinder- tłok próbowałem 3 komplety. Przetoczyłem tłok na dodatkowe 2 pierścienie nic to nie dało. Założyłem uczelniacz typu U i podnośnik trzymał bardzo dobrze dopóki się parę razy nie podniosło i opuściło wtedy otwory przelewowe w cylindrze zcinają uszczelniacze i wtedy lipa. Olej nowy hipol 6. Najlepszy efekt uzyskałem owijając rowki pod pierścieniami paroma warstwami taśmy teflonowej i dopiero na to pierścienie ale po jakimś czasie taą taśmę telfonową wypłukuje i nic. Dodam jeszcze że maszyny podpięte do hydrauliki zewnętrznej trzymają bardzo dobrze. A podnośnik przy rozgrzanym ojeju opuści glebogryzarkę z maksymalnego położenia na ziemię w nie całe 2 minuty. Nie oczekuję że ten podnośnik będzie trzymał tydzień ale przynajmniej te kilkanaście minut żeby potrzymał. Może ktoś miał taki problem i wie jak to poprawić lub zna rozwiązanie tego problemu. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 20:20
  •  

#1062 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:15

C-330 Podnośnik

http://www.agrofoto....dnosnika-c-330/

I jak do tej pory nie wyrwało uszczelniacza bo trzyma, a już jakiś czas na tym jeżdżę.

Ostatnio opryskiwacz 300 l zalany do pełna wodą wisiał przez całą noc i opadł może 15 - 20 cm więc jak dla mnie dobry wynik.

U mnie zalany jest Agrolem U

#1063 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:18

C-330 Podnośnik a jaki uszczelniacz do tego zastosowałeś?

#1064 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:24

C-330 Podnośnik

W mojej galerii jest zdjęcie tłoka i tam jest wszystko napisane  ;) Nie będę się rozpisywał o tym kolejny raz  :P

#1065 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 20:32

C-330 Podnośnik ok dzięki bardzo ;-)

#1066 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 15 kwiecień 2015 - 21:08

C-330 Podnośnik

podnośnik c-330 po remoncie, nowy cylinder, tłok, pierścienie, oring pod deklem cylindra. Rozdzielacz i poma stara (aczkolwiek zmieniane kilka lat temu). Po złożeniu przy pełnym opryskiwaczu 400 l podniesienie możliwe jedynie na maksymalnych obrotach silnika, przy 1600-1800 brak reakcji. Przy ok. 200 l podnosi dobrze. Przed remontem było trochę lepiej (podnosił przy niższych obrotach, 1600-1800) z tym że opadał niemiłosiernie. Jakieś pomysły?

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1067 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 19:37

C-330 Podnośnik jak podniesie to trzyma w miarę czy opuszcza?

#1068 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 20:25

C-330 Podnośnik

jak podniesie to trzyma w miarę czy opuszcza?

trzyma dobrze. Przyjrzałem się dzisiaj dokładniej i widać ewidentnie że nawet przy połowie orpsykiwacza nie podnosi tak jak powinien, W wolnej chwili wymienie pompe

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1069 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 12:46

C-330 Podnośnik

Może simering na pompie

#1070 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:43

C-330 Podnośnik

Zanim  wymienisz  pompę-  sprawdź  oringi pod  tylnym  deklem 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 07:37

C-330 Podnośnik

Zanim  wymienisz  pompę-  sprawdź  oringi pod  tylnym  deklem 

mówisz o deklu przy cylindrze?

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1072 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 20 kwiecień 2015 - 08:30

C-330 Podnośnik

Kolego trochę dedukcji  :P jak byś miał uszkodzony oring przy cylindrze to by podnośnik opadał po podniesieniu.

A jak masz problem z podnoszeniem to pompa i pod tylnym deklem pompy masz dwa oringi ;)

#1073 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 01 maj 2015 - 19:26

C-330 Podnośnik

witam
Od kilku miesiecy slabo i wolno podnosni (nawet przy wysokich obrotach) oraz szybko opada podnosnik w c330. Pierwsze podejrzenia padły na rozdzielacz który był już wyrobiony. Wymieniłem go na inny rozdzielacz który leżał w garażu od drugiego ciągnika. O dziwo po założeniu ciągnik bez problemu podnosil pełen siewnik zboża lecz po dwóch dniach znów przestał działać. Więc znowu pomyślałem że to wina starego zmienionego rozdzielacza. Dlatego teraz kupiłem regenerowany rozdzielacz lecz po jego założeniu nic nie uległo poprawie. Nastepnie postanowiłem wymienić tłok, cylinder i oring w siłowniku. Lecz podnośnik nadal źle podnosi i szybko opuszcza. Dodam, że pompa wymieniana była 2 lata temu. Filtr jest czysty. Co może być powodem tych problemów. Może jednak pompa jest do wymiany? 

Jeszcze jedno, gdy ciagnik jest właczony wajcha od włączania i wyłączania pompy cały czas sie rusza (milimetrowe ruchy to przodu i do tyłu) czy to jest normalne ?

d.jpg f.jpg a.jpg

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 03 maj 2015 - 16:15.

#1074 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnicza, silniki i skrzynie biegów ciągników rolniczych

Napisany 01 maj 2015 - 20:01

C-330 Podnośnik

To, że szybko opada to całkiem normalne. Ale jeżeli sam opada, nawet gdy wajcha nie jest w pozycji "opuszczanie" no to tłok w podnośniku trzeba by wymienić. Z tego co pamiętam to tam nie ma oringa, tylko 4 pierścienie metalowe...

Sprawdź jeszcze raz filtr. Miałem podobny przypadek. Ciapek sąsiada nie podnosił, wyczyściłem filtr, podnosił, potem za 2 dni znowu nie podnosił. Zalał nowy olej, kupił nowy filtr. Podnosił jeden dzień. No to sąsiad kupił nowy rozdzielacz. Najpierw podnosił. Potem nie. Okazało się że filtr znowu się zapchał, mimo że wbrew pozorom nowy olej był zalany. Także polecam jeszcze raz sprawdzić filtr. Na dodatek okazało się, że przewody olejowe skręcane przez "wiejskiego mechanika" nie były wcale dokręcone.

Co do ruchów wajchy: jeżeli rusza się, gdy jest załączona pompa, może to wskazywać na wyrobione frezy na wałku wychodzącym ze skrzyni, na wyrobione zęby na kole przesuwnym lub też na którymś z kole z nim współpracującym. Może też być to kulka pod kołem przesuwnym.

Także przyczyn jest wiele.

#1075 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 01 maj 2015 - 20:08

C-330 Podnośnik

Pompa nie ma NIC wspólnego z opadaniem podnośnika.

Za opadanie odpowiada rozdzielacz, i nieszczelność pomiędzy tłokiem z pierścieniami a cylindrem. Skoro faktycznie wymieniłeś to co napisałeś to pozostaje tylko wadliwe dopasowanie części lub złe rozmieszczenie pierścieni na tłoku. Tylko to.

Z tych zdjęć trudno wywnioskować, czy faktycznie wymieniałeś rozdzielacz.

Sprawdź, jakie masz ciśnienie w układzie. Jeśli słabo podnosi pozostaje jeszcze zawór bezpieczeństwa, należałoby przeczyścić go i ustawić ciśnienie na nim.

Co do wajhy - podnieś plecak i będziesz wiedział co jest nie tak.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#1076 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 02 maj 2015 - 11:52

C-330 Podnośnik co do tłoka i cylindra to jak one musza być dopasowane? Podobno tlok w cylindrze musi sie ledwo co poruszac. patrzyłem w roznych sklepach i żaden nie był dobrze spasowany. Wybrałem ten ktory był ciasniej dopasowany ( po położeniu na blat powoli opadal ). Jak to musi byc dopasowane?

#1077 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 02 maj 2015 - 19:11

C-330 Podnośnik

Dokładnie po założeniu pierścieni na tłok powinien on poruszać się dość ciężko w cylindrze. Bardzo ważne jest odpowiednie założenie pierścieni na tłoku a mianowicie łączenie każdego z 4 pierścieni nie może pokrywać się ze sobą, lecz powinno być przesunięte względem siebie o więcej niż 900.

Jeśli chodzi o spasowanie części to szczególnie chodzi tu o pierścienie. Pojedynczy pierścień po założeniu na tłok i ściśnięciu powinien się ze sobą złączyć i jednocześnie delikatnie wystawać poza średnicę samego tłoka.

Można kupić tłok od C335 z trzecim rowkiem lub przetoczyć w najbliższym zakładzie tokarskim.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#1078 Share sonet21

sonet21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 maj 2015 - 11:49

C-330 Podnośnik

Połączone

Witam. W moim ursus c 330 zaczął szfankować podnośnik, a mianowicie nie chce podnosić np opryskiwacza zawieszanego z wodą nawet pustego nie chce zbytnio podnieść. Gdy na małych obrotach podnosze same ramiona ( nic nie jest przypięte z tyłu) to podnosi powoli a gdy sie na ramiona wejdzie to tak same opadają gdzieś z 10cm jakby na sprężynie były a jak się zejdzie to się same podnoszą te 10cm do góry. A jak opuszczam to tak szybko opadają jakby wgl oleju nie było. Olej jest w normie. Pierścionki na tłoku są dobre bo sprawdzałem w pompie są 2 dobre oringi a rodzielacz ma z 7 lat i nigdy nie był rozbierany ani nie było w nim grzebane. Co to może być za przyczyna?

Edytowany przez kris14, 11 maj 2015 - 11:48.
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

#1079 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 maj 2015 - 12:50

C-330 Podnośnik

Wygląda na to że w układzie hydraulicznym jest powietrze i przez to jest efekt sprenżyny , pytanie tylko jak to powietrze się tam dostało - sprawdz filtr oleju przy skrzyni biegów ,jak filtr jest ok. i poziom oleju jest w normie to prawdopodobnie będziesz musiał zdejmować plecak i zobaczyć czy w środku nie pekł jakiś przewód olejowy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share sonet21

sonet21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 maj 2015 - 13:02

C-330 Podnośnik

Wygląda na to że w układzie hydraulicznym jest powietrze i przez to jest efekt sprenżyny , pytanie tylko jak to powietrze się tam dostało - sprawdz filtr oleju przy skrzyni biegów ,jak filtr jest ok. i poziom oleju jest w normie to prawdopodobnie będziesz musiał zdejmować plecak i zobaczyć czy w środku nie pekł jakiś przewód olejowy .

Olej jest w normie a filtr był wymieniany na nowy i jest czysty jeśli przewód olejowy to jaki ?

Edytowany przez sonet21, 10 maj 2015 - 13:04.