Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#881 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 18:38

C-330 Podnośnik tak wymienialne. starałem się prosto ustawić. ale chyba przez taka pier**le by podnosił ale słabiej. a nawet osoby stojącej na belce ma ciężko podniesc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 02:16
  •  

#882 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 listopad 2013 - 18:55

C-330 Podnośnik Sprawdź rozdzielacz jeśli będzie ok pozostanie pompa może nowa i wadliwa

#883 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 19:03

C-330 Podnośnik za bardzo nie wiem jak sprawdzić rozdzielacz;( ktoś coś podpowie? a może dac do regeneracji i ile to kosztuje

#884 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 21 listopad 2013 - 19:42

C-330 Podnośnik Dostałeś schemat rozdzielacza, rozkręć i zobacz czy sprężyny całe itp tyle chyba będziesz umiał zrobić

#885 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 19:52

C-330 Podnośnik Przydałby sie opis czesci do tego katalogu :(

Edytowany przez mds212, 21 listopad 2013 - 19:54.

#886 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 21 listopad 2013 - 20:10

C-330 Podnośnik http://zapodaj.net/7...09c727.png.html
Tu masz opis

#887 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:03

C-330 Podnośnik Wymienilem rozdzielacz na regenerowany, pierscienie na cylindrze wszystkie oringii pompe na taka http://www.hydrotor....ik�w rolniczych i szczerze rewelacji nie ma nie powiem bo podnosnik prawie nie opuszcza ale wolno podnosi maszyne ok 400 kg na wolnych obrotach nie podniesie trzeba pogazowac? Czy ingerencja w zawor bezpieczenstwa cos zmieni?

Edytowany przez mds212, 25 listopad 2013 - 20:04.

#888 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2013 - 08:30

C-330 Podnośnik Panowie czy do pompy podnośnika mogę podłączyć trójnik hydrauliczny i przewód ktory idzie od rozdzielacza prosto do pompy wkręcić w trójnik i w drugim miejscu wolnym trójnika założyć sobie np: przewód do pługa śnieżnego na przód, da się coś takiego? :)

#889 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 30 grudzień 2013 - 19:38

C-330 Podnośnik O ile wiem to olej w tym przypadku nie popłynie do pługa , tylko tam gdzie ma lżej , czyli na rozdzielacz który nie zadziałany, po prostu nie stawia mu oporu

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#890 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 11:37

C-330 Podnośnik

Panowie czy do pompy podnośnika mogę podłączyć trójnik hydrauliczny i przewód ktory idzie od rozdzielacza prosto do pompy wkręcić w trójnik i w drugim miejscu wolnym trójnika założyć sobie np: przewód do pługa śnieżnego na przód, da się coś takiego? :)

Jezeli chcesz podłączyć dodatkowy rozdzielacz sterujący pługiem to w standardowym rozdzielaczu masz zasilanie które moze do tego posłużyć chyba ze masz dodatkowy rozdzielacz na blotniku to wtedy podepnij sie pod wyjscia hydrauliczne lub wymien rozdzielacz na dwusekcyjny i jedna sekcja do pluga druga na szybkozlacza nie zapomnij podlaczyc powrotu od rozdzielacza

Mam pytanie do kogos kto sie troche bardziej orientuje niz ja. Czy bedzie dobrze jak podlacze w c330 dodatkowy rozdzielacz na blotniku 3 sekcyjny z zaworem bezpieczenstwa bezposrednio do pompy a dopiero z przelewu tego rozdzielacza dam zasilanie na standardowy od podnosnika??

Edytowany przez DEMONxXx, 10 styczeń 2014 - 11:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 09:24

C-330 Podnośnik Możesz tak podłączyć przecież oboma na raz nie będziesz pracował.Przelew będzie robił za zasilanie do standardu.

#892 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 10:25

C-330 Podnośnik Po forach krąży mit że powrot tych rozdzielaczy ma dopuszczelne obciazenie 25 bar chyba ze maja specjalne wyjscie na zasilanie drugiego. Wedlug tej bajki to jak bede używal podnosnika to mi rozerwie dodatkowy rozdzielacz prawda to czy nie?? Ja osobiście uważam że skoro każde wyjscie z rozdzielacza wytrzymuje powiedzmy 300bar to dlaczego powrót miałby nie wytrzymać?

#893 Share robik557

robik557

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:36

C-330 Podnośnik Koledzy kłaniają się podstawowe wiadomości z budowy instalacji hydraulicznych.
  • Najważniejszym elementem w układzie jest pompa, która ma dwa podstawowe parametry maksymalne ciśnienie Pmax i maksymalny wygenerowany strumień cieczy Qmax.
  • Maksymalne ciśnienie, jakie panuje w układzie określa nam zawór bezpieczeństwa. Jego nastawa nie może być większa od katalogowej wytrzymałości pompy Pmax. Inaczej ulegnie ona zniszczeniu lub po prostu bardzo szybkiemu zużyciu.
  • Pmax określna nam także, jaką maksymalną siłę wygenerują nam siłowniki. Oczywiście ich katalogowa wytrzymałość także musi być większa od Pmax. Qmax natomiast określa nam, jak szybko te siłowniki będą napełniane, inaczej mówiąc jak szybko się będą wysuwać i wsuwać (jeśli są dwustronnego działania).
  • Pozostałe elementy takie jak węże, złączki, rozdzielacze, filtry, regulatory, akumulatory dobiera się zawsze na podstawie Pmax i Qmax. Zasada jest taka, aby ciśnienie, pod jakim mogą pracować i maksymalny przepływ oleju, jaki może przez nie popłynąć zawsze były przynajmniej minimalnie większe od tych generowanych przez pompę.
Natomiast większość problemów z instalacjami ludziom bierze się z tego, że zamiast zrobić coś jak trzeba, to kombinują na oko a potem albo coś się zużywa, albo strzela, a to olej brudny, a to grzebie się w zaworze bezpieczeństwa bez manometru. Fachowych informacji w intrenecie nie brakuje, nie trzeba się sugerować forumowymi mitami. Analogicznie ma się sprawa odnośnie tematu turbosprężarek. Jakie tam czasem głupoty ludzie wypisują a nie mają podstawowej wiedzy, która jest powszechnie dostępna.

Pozdrawiam ;)

#894 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:58

C-330 Podnośnik robik557 nie napisałeś niczego czego bym nie wiedzial chodzi mi o to czy rozerwie mi ten rozdzielacz jak pod jego powrót podłączę zasilanie do drugiego. Wtedy jak bym pracowal na drugim rozdzielaczu to ten pierwszy miałby ciśnienie na powrocie takie jak jest ustawione w drugim rozdzielaczu zaworem czyli w przypadku c330 powiedzmy w moim przypadku 180bar a w specyfikacjach podobno mają dopuszczalne tylko 25bar w troche drozszych 100bar ale wierzyc mi sie nie chce ze przy takim ciśnieniu rozerwie dość masywny korpus rozdzielacza

Edytowany przez DEMONxXx, 12 styczeń 2014 - 22:03.

#895 Share robik557

robik557

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 22:39

C-330 Podnośnik Kolego nic Ci nie rozerwie. Śmiało możesz łączyć. A post napisałem tak ogólnie dla tych mniej rozgarniętych ;) Nie miałem na myśli akurat Ciebie.

#896 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 11:33

C-330 Podnośnik @DEMONxXx

Z tego co napisałeś rozumiem że chcesz zrobić tak jak na moim arcydziele :lol: poniżej??
Jeśli tak to możesz zakładać śmiało, kiedyś dla testów tak miałem podłączone i było dobrze.
A dlaczego nie podłączysz tak jak oryginalnie był podłączany rozdzielacz na błotniku??

Edit:
nie wiem co się dzieje ale próbuje dodać zdjęcie jpg. 22KB w załączniku a na forum po wciśnięciu "wyślij zmod. post" już go nie pokazuje, jak ktoś wie to niech napisze co zrobić bo chciałem pomóc koledze.

Edytowany przez Junkers, 17 styczeń 2014 - 11:40.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#897 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 17:15

C-330 Podnośnik Przez oryginalny rozdzielacz wydaje mi sie ze mam mniejszy przeplyw poza tym zawór w oryginalnym rozdzielaczu ciezko sie reguluje i sprezyna jest malo elastyczna. Moze on nie wytrzymac duzego cisnienia a tak bezposrednio z pompy do dodatkowego rozdzielacza bede mial pelna wydajnosc pompy i latwą regulację cisnienia a mysle ustawic tak 160-180 bar bo max pompy to 200bar
Pozdrawiam

#898 Share Antekk

Antekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:39

C-330 Podnośnik Witam. Mam Ursusa c 335M i zakupiłem do niego tura 2 sekcyjnego. Zacząłem robić remont podnośnika, wymieniłem rozdzielacz bo stary już wadził i tłok w cylindrze. Po złożeniu podnośnika podczepiłem tura i wszystko jest poprzestawiane wajchy nie tak jak trzeba chodzą, podnośnik mam na rozdzielaczu od tura a czasem na tym od podnośnika, podnośnik ma słabo moc ale szybko opada jak się go opuści. Mam pytanie czy to jest coś przestawione i jak to wygląda praca z turem z takim podnośnikiem w tych 335 ? Trzeba bawić się tymi wajchami jak coś trzeba robić ?

#899 Share daniel115

daniel115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:22

C-330 Podnośnik Może zle podłączyłeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share radio19966

radio19966

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:24

C-330 Podnośnik w jakim sensie wajchy chodzą nie tak jak trzeba ? na odwrót to może węże są zamienione