Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#781 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 07:57

C-330 Podnośnik Co do zbiornika to zgodzę się zamiast aku to chyba najlepsze rozwiązanie. Ciekawe czy z filtra szło by wyprowadzić przewód do zbiornika. Plecak jest z żeliwa(chyba) ale ta obudowa na pompę to myślałem przykracana jako osobna część było by to znacznie wygodniejsze do montażu i później przy ewentualnych naprawach
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 13:53
  •  

#782 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 18:35

C-330 Podnośnik witam mam taki problem robiłe remont podnośnika wymieniłem pierścienie na tłoku i tulejki na wałku i kupiłem nową pompe aluminiową złożyłem i zalałem nowym olejem filt też nowy podnosze a podnosnik powoli podnosi i szarpie na pusto jakos podniesie do końca moze być to wina pompy. rozdzielacz jest napewno dobry kto wie co to mozę byc to prosze o odpowiedz

#783 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 19:58

C-330 Podnośnik Pompa pewnie łapie powietrze, najpewniej oring przyciąłeś zakładając plecak.

Jeszcze do poprzedniego postu w sumie po dorobieniu wypukłej obudowy zasilanie do pompy można by wyprowadzić zasilanie do pompy przez ta obudowę i wtedy łatwo podłączyć by było zbiornik z olejem
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#784 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 00:33

C-330 Podnośnik konrad055 Na 100% nie dopasowany króciec ssący pompy z oczkiem w korpusie gdzie ten króciec wchodzi. Trzeba zdjąć plecak, poluzować oczko, założyć plecak i z powrotem zdjąć, dokręcić te oczko i założyć ostatecznie plecak.

ukasz na razie myślałem żeby wywiercić dziurę na wąż zasilający pod oryginalną pompę, po prostu króciec ssący pompy wywalić i założyć nypel gwint-gwint22 + kolankowa końcówka węża + wąż do filtra jakiegoś niskociśnieniowego(na tłoczeniu raczej nie będzie) i do dna zbiornika.
Dziura w plecaku wystarczyło by jak by była na grubość węża żeby sam wąż przecisnąć przez tą dziurę i nie wiercić wielkiej dziury jeszcze pod dużą nakrętkę zakutego węża, wystarczyło by wtedy na opaskę zacisnąć.

Ktoś może wie dlaczego nie mogę "wychudzić" tekstu?

Edytowany przez Junkers, 30 marzec 2013 - 00:38.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#785 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 07:10

C-330 Podnośnik robiłem robilem tak jak napisałeś i to samo

#786 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 08:40

C-330 Podnośnik konrad055 dość ciężko tak ze wszystkim dojść do ładu, Posprawdzaj jeszcze może jak filtr wymieniałeś to coś źle złożyłeś i zaciąga tamtędy powietrze.

Junkers o pogrubienie czy hiperłącze Ci chodzi? Pogrubienie włączasz ctr+b hiperłącze to ikonka jakby oczka łańcucha zaraz na okienkiem tekstu.
Do zasilania możesz tez w pokrywie wstawić nypel np.22x1,5 z długim gwintem z jednej strony, skręcić tam nakrętka i waż dopiero do nypla podłączasz. Albo robisz identycznie ja wyjście z pompy tylko po drugiej stronie.

#787 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 15:07

C-330 Podnośnik zdjąłem pokrywe i wyjołem pompe i do tryba i wsadziłem ja bez pokrywy i na wolnych obrotach sałbo pompowała pulsował olej i sie pienił popma pujdzie na reklamacje

#788 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 16:22

C-330 Podnośnik Jakim olejem zalałeś.Powinien być hipol 6 ale ja bym sprawdził pompę na starym filtrze oleju.Jak pieni się olej to pompa zasysa powietrze.

#789 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 16:51

C-330 Podnośnik zalałem hipol 6 na starej pompie też tak słabo podnosiło to pewnie wina pompy

#790 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:26

C-330 Podnośnik Sprawdziłeś ten filtr? bo jak powietrze zaciąga to nie będzie dobrze pompować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:28

C-330 Podnośnik tak sprawdziłem i jest dobry i na obudowie nowa uszczelka jest

#792 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 30 marzec 2013 - 20:10

C-330 Podnośnik

witam mam taki problem robiłe remont podnośnika wymieniłem pierścienie na tłoku i tulejki na wałku i kupiłem nową pompe aluminiową złożyłem i zalałem nowym olejem filt też nowy podnosze a podnosnik powoli podnosi i szarpie na pusto jakos podniesie do końca moze być to wina pompy. rozdzielacz jest napewno dobry kto wie co to mozę byc to prosze o odpowiedz

Nowa pompa na pustym podnosniku, to raczej nie powinna mieć problemów ,
a na zewnętrzną hydraulikę daje ciśnienie dobrze? jak wymieniałeś pierścienie to może źle założyłeś oring pod cylinder?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#793 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 22:47

C-330 Podnośnik A rozdzielacz czasami nie wyrobiony a dokładnie dźwignia jak się przesuwa do końca czy dobrze wciska suwak rozdzielacza.Szarpnij mocniej do oporu albo pomóż jej wkrętakiem.

#794 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 07:33

C-330 Podnośnik oring pod cylinder założony dobrze rozdzielacz tez dobry bo brałem z drugiej trzydziestki i to samo też nie podnosi załoze druga nową pompe i zobaczymy a na zewnęczną hydraulike tez słabo daje

#795 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 14:39

C-330 Podnośnik a koledzy co to będzie jak podnośnik późno reaguje tzn przesuwam dźwignię w pozycję podnosznie tu musi minąć kilka sekunk (może nawet i 10) za nim zaskoczy? Kiedyś tak nie miałem i jeszcze jeden problem na zimnym oleju podnosi ale jak się rozgrzeje na dobre to podnośnik jest słaby, trzeba gazować a jak nie daje rady to przewody wychodzące z pompy bardzo się grzeją, że nie idzie ich dotknąć? A i zaznaczę, że mam C-335.

Edytowany przez wyrebski1, 02 kwiecień 2013 - 14:42.

#796 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 22:39

C-330 Podnośnik Przewody gorące bo w 335 masz regulację pozycyjną (taką ze ci utrzymuje ramiona w jednym miejscu) i mieli ci gdzieś olej, prawdopodobnie na pompie (zużyta) lub jakiś przeciek, tak jak byś w normalnym c330 cały czas trzymał na "Podnoszenie" albo często używał tej funkcji.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#797 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 17:20

C-330 Podnośnik A dlaczego tak późno reaguje? Powiem jeszcze, że sprawdziłem na sucho przesuwając dźwignię od wywrotu przyczepy i ciągnik przygasł.

#798 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:53

C-330 Podnośnik Moim zdaniem winny jest rozdzielacz. Zdaje się że nie olej przepływa przez niego z oporem(w pozycji spoczynku) stąd grzanie się oleju. W wyniku tego pompa mogła paść gdyż cały czas pracuje stąd jak olej się rozgrzeje podnośnik kiepsko działa

#799 Share Zetor10

Zetor10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 17:57

C-330 Podnośnik Ja też miałem że powoli podnosił i wcale to nie była wina pompy ani cylindra ani nawet zaworu.Po wymontowaniu rozdzielacza okazało się że suwak rozdzielacza nie wysuwa się na tyle żeby był przepływ oleju.Poprostu wyrobiła się dźwignia i tuleja rozdzielacza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share marcinekg87

marcinekg87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 10:49

C-330 Podnośnik witam wszystkich ja też mam 30 i mam od jakiegoś czasu problem z podnośnikiem
na początku cięło mi oringi w pompie to było 3 lata temu co miesią wymieniałem potem się uspokoiło i dwa razy do roku i dodam ze podnosnik opuszczał na jesieni roku 2012 przestał podnosic prawie całkiem (oringi były dobre) kupiłem pompe wzmacnianą bez zmian kupiłem cały cilinder tłok i pierscienie i nadal nic cięzko podnosił i nagle było uczepione na podnośniku bela i opadła i teraz ani drgnie do góry nawet pusty co mogę zrobic pomóżcie