Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#761 Share newholandtd95d

newholandtd95d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 luty 2013 - 14:13

C-330 Podnośnik jedz do mechanika z doświadczeniem
lepiej zapłać niż znowu coś roz******sz gorzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 04:16
  •  

#762 Share Ursusik1986

Ursusik1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 luty 2013 - 15:45

C-330 Podnośnik Witam wszystkich ja właśnie też maiłem problemy z podnośnikiem w ursusie c-330 m. Postanowiłem poczytać i z waszych propozycji tak zrobiłem. Wymieniłem uszczelniacze na pompie ale ciśnienie przy obrotach 2000 było zaledwie 90 więc postanowiłem podłożyć podkładkę w zaworze i teraz przy 2000 obrotów mam ciśnienie 110 niby powinno być 130 ale przy tym nawet agregat 2,8 podnosi.

#763 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 18:44

C-330 Podnośnik W sklepie nie dostaniesz?

#764 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 18:53

C-330 Podnośnik Wymienilem pompe na nowa i jest problem ...otoż odkrecilem przewod ktory idzie z pompy do rozdzielacza tu u góry przy samym rozdzielaczu i daje powietrze troszke oleju a reszta powietrze, strzela wszystkiego wogole oleju jakos nie daje czego to moze byc wina...oring tam w korpusie skrzyni wyglada mozliwie ten co sztucerek od pompy wchodzi i niewiem co k***a jest.....pomóżcie...

Nie przesadzasz czasem z tym słownictwem? +1 punkt ostrzeżeń za wulgaryzmy

Edytowany przez MAT912, 06 marzec 2013 - 21:50.

#765 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 19:24

C-330 Podnośnik Jedyne możliwości to zapchany filtr lub to że nie trafiłeś zakładając dekiel i oring rozwaliło, bo olej w skrzyni to rozumiem jest :P
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#766 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 20:46

C-330 Podnośnik filtr myty ale byl czysty a oring caly jest moze troszke juz zurzyty ale caly nie przerwany......

#767 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 18:55

C-330 Podnośnik Problem rozwiazany ...wymienilem te 2 oringi w korpusie i jest git..........
temat do zamkniecia

#768 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 19:04

C-330 Podnośnik Zawsze wymienia się oringi jak się coś rozbiera a potem składa.Stary oring robi się twardy i nie uszczelnia.

#769 Share MAHU

MAHU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 14:25

C-330 Podnośnik

Nie ma co się pakować w koszty, no chyba że wg. własnego widzi mi się, albo nadmiaru gotówki.
Jeśli poszły o-ringi na pompie pod deklem to wymienić na te grubsze 25x3 bodajże i maszyny na TUZie znowu będą fruwać, sąsiad tak zrobił i jeździ już prawie rok czasu i wszystko gra, na wolnych obrotach opryskiwacz 400l 15m pnie się w górę aż miło.
Co do opadania wymienić pierścienie i założyć na nim uszczelniacz tłoczyskowy.
Jeśli to nie pomoże dopiero myśleć co dalej, przecież to jest niedużo roboty, nawet ręce się dobrze nie ubrudzą ;)

Witam. A żeby wymienić te oringi na pompie to należy zdemontować siedzenie i calą górę skrzyni ? Bo mam podobne problemy w moim ciągniku.

A gdy chciał bym zamontować wywrot w c-328, do przyczepy to musiał bym kupić inny rozdzielacz, czy do kupic drugi ?

#770 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 18:05

C-330 Podnośnik Do zrobienia wywrotu masz trzy opcje. 1- wymienić rozdzielacz na ten od 330, 2- ten który masz troszkę przerobić i tez będzie działać, 3 - podłączyć dodatkowy rozdzielacz przed tym od 328. Żeby wymienić oringi w pompie musisz ją wyjąc a do tego zdejmujesz górę podnośnika ;)
Jeśli zrobisz wywrot to koniecznie pomyśl założeniu filtra do hydrauliki bo inaczej po kilku latach może się okazać że pompa, siłownik i/lub rozdzielacz będą zniszczone( ja tak miałem :wacko: )
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share MAHU

MAHU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 05:58

C-330 Podnośnik Dzięki za wskazówki. Pozdrawiam.

#772 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 20:57

C-330 Podnośnik A zalewal ktos do skrzyni-podnosnika olej typowo hydrauliczny,taki jak jest np w koparkach czy ladowaczu? Bedzie na nim trzymal podnosnik w 30tce? Bo podniesc to pompa napewno na nim podniesie ciezar.

#773 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:35

C-330 Podnośnik W 328 masz przecież ten układ na oleju hydraulicznym i opada tak samo jak w 330

#774 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:46

C-330 Podnośnik Zakladalismy gosciowi do 30tki nowa pompe,tlok z osprzetem,oringi i rozdzielacz nowy. Podnosi alegancko ale po chwili opuszcza troche-co jest? I wlasnie cala skrzynia zalana jest takim olejem hydraulicznym bo gosciu skabinowal gdzies tam z koparki. Czy ten olej jest za zadki?

#775 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 08:18

C-330 Podnośnik Niestety to że założysz cały komplet nowy nie znaczy że nie będzie opadać...Poczytaj ten wątek wielokrotnie ta kwestia była poruszana.

#776 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 01:07

C-330 Podnośnik Idealnie szczelny rozdzielacz i tuleja podnośnika, jeśli to będzie zachowane to wtedy nie będzie opadać nawet 1mm. Łatwo napisać... wykonanie graniczy z cudem, nie widziałem c330 bez choć trochę opadającego podnośnika.
U siebie będę robił cały zewnętrzny układ hydrauliczny, siłowniki, i zbiornik już są :) jeszcze węże i siłowniki zregenerować i można składać.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#777 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 09:16

C-330 Podnośnik Jakiej średnicy te siłowniki dajesz? Jak rozumiem idą na zewnątrz . Pompę zostawiasz standardową czy większa montujesz bo przyszedł mi do głowy jak można by zamontować większa pompę w miejsce orginalnej przy Twojej modyfikacji

#778 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 10:16

C-330 Podnośnik Siłowniki są trochę szersze jak od wysuwu motowideł od bizona, jeden możenie za gruby ale dwa nawet takie same by były w sam raz i oczywiście będą szły na zewnątrz. Pompa jest już wymieniona na pz2as20 20cm3(taka na dwie łapy), stara poszła na pompę do paliwa.

Ciekawość mnie zżera o jakiej większej pompie mówisz?? :)
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#779 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 11:31

C-330 Podnośnik O żadnej konkretnie nie myślałem. Jednak ponieważ sam planuje podobną przeróbkę o której piszesz( w czasie bliżej nieokreślonym jak to co jest się wysypie) To pomyślałem że można dekiel podnośnika przeciąć tak żeby ta płaska cześć z pompą była osobno. Wtedy można by dorobić wypukłą obudowę do której schowała by się większa pompa. Oczywiście wymagało by to troszkę kombinowania ale było by wykonalne bez większych nakładów finansowych. Oczywiście coś takiego można by zrobić tylko po zamontowaniu siłowników zewnętrznych bo ciężar nie byłby przenoszony na ta obudowę, w klasycznym układzie mogło by podnośnik od obódowy mostu oderwać. A gdzie montujesz zbiornik na olej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 23:08

C-330 Podnośnik A z jakiego materiału jest ten plecak i jak się to spawa?? grubą blachą można by wyspawać wytłoczenie na plecaku i jakaś pompa na 4 łapy powinna podejść w ten sposób co opisujesz.
Co do zbiornika kupiłem taki mały od gazu samochodowego ale trochę mi się to nie widzi, bo wpadłem na pomysł żeby wyspawać sobie z grubej blachy taki zbiornik żeby wszedł idealnie zamiast prawego aku. I tak mam tylko jeden "od malucha" a już taki 12V-125Ah jak pasuje największy w miejsce jednej 6-tki jest aż na wyrost, więc 2x6V jest według mnie bezsensem trochę.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330