Polecane posty

javorskyp    8

Dorabiał ktoś eurozłącze do C330? Czy jest możliwość dorobienia trzeciej sekcji która będzie się łączyć na rozdzielaczu w środkowej funkcji tej niewykorzystanej? Ponadto chcę jakoś przerobić swoją hydraulikę tak żeby nie było jej na błotniku tylko żeby przewody wychodziły za siedzeniem przykładowo jak w C360. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie umieścić rozdzielacz ten z błotnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

zamontowalem pompe wzmocniona aluminiowa do c330 i tur nie podnosi big baga w czym moze byc przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

moze rozdzielacz masz juz wyjechany , mozesz jeszcze pobawic sie z podkladkami pod zawor, ale to juz na wlasna odpowiedzialnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-23    122

Nie lepiej na początek wkręcić manometr i sprawdzić ciśnienie? może to rozdzielacz a może i zawór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam taki problem w c330. A mianowicie przy podniesionych maksymalnie do góry belkach podnośnika belki te po naciśnięciu rękoma sprężynują jak gdyby w układzie znajdowało sie powietrze chociaż z instrukcji obsługi przeprowadziłem odpowietrzanie instalacji. Będe wdzięczny za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorabiał ktoś eurozłącze do C330? Czy jest możliwość dorobienia trzeciej sekcji która będzie się łączyć na rozdzielaczu w środkowej funkcji tej niewykorzystanej? Ponadto chcę jakoś przerobić swoją hydraulikę tak żeby nie było jej na błotniku tylko żeby przewody wychodziły za siedzeniem przykładowo jak w C360. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie umieścić rozdzielacz ten z błotnika?

 

 

post-124255-0-31818500-1395074244_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sybir    0

Ursus c 330 podnośnik szwankuje! Zwykły siewnik podnosi przy full obrotach a po męczarniach gdy podniesie opada zaraz! Proszę o pomoc panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obstawiałbym:

1.Porysowany cylinder lub uszkodzone pierścienie

2.Rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

U nas były podobne objawy. Wymieniliśmy pompe i wszystko ok


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

jesli opada zaraz to raczej bedzie porysowany cylinder, byc moze ktorys pierscien pekl - wymiana cylindra, tloka i pierscieni to ok 150 zeta, za czesci

lub uwalilo oring pod cylindrem, co sie rzadko zdaza,

co do podnoszenia, jesli olej nie ucieka przez cylinder to raczej wymiana pompy bedzie nieunikniona,

 

jak sciagniesz podnosnik to pokrec pompa czy utrzymasz paluch na wylocie pompy, jak bedziesz krecic i nie bedzie czuc ze mocno pcha powietrze to pompa do wymiany

jak masz troche umiejetnosci mechanicznych spokojnie mozna to samemu zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Pompa daje ciśnienie na tłok tylko w czasie podnoszenia więc jak już uniesie to przy szczelnym tłoku/ rozdzielaczu powinien tą pozycję utrzymać. Podepnij coś pod wyjście hydrauliczne na błotniku albo najlepiej zmierz ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Mam problem z podnośnikiem. Dotychczas przez parę lat ładnie chodził z podkładką tam pod zaworem i podnosił sporo bo na wolnych obrotach 750kg bez problemu.

 

Teraz jak zapakuje rozsiewacz nawozu i waga rozsiewacza w sumie ok 700kg to podnosi ledwo co na dużym gazie. Co może być przyczyną? Wyczyściłem filtr, trochę pomogło ale nie dużo.

 

 

Kiedyś bez podkładki podnosił tak 500kg jak standardowe C330 tylko że ja potrzebuję dalej wydajnego podnośnika który podniesie mi te 850kg jak przed dwoma tygodniami.

 

Gdy puszam olej na środkową sekcje na rozdzielaczu na tej co w oryginale jest nieużywana to muszę dać więcej gazu żeby mi otworzył hydraulicznie rozsiewacz (siłownik ze sprężyną) Jeszcze 2 tyg temu na najmniejszych obrotach otwierał do samego końca, ledwo co dotknąłem a rozsiewacz już był otwarty na maxa.

 

Jakieś koncepcje w skrócie? Co można od razu wyeliminować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Siadła pompa albo nieszczelny zawór, ja kiedyś wyrównałem powierzchnię styku na wiertarce stołowej i dałem nową kulkę i była duża poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Hmm no to będę musiał się za to zabrać w najbliższym czasie ;/ a i od tamtej pory wali mi olej między nogami z jakiegoś małego odpowietrznika? z korpusu podnośnika

 

Podnośnik nie opada. Trzyma go dość długo jak na C330.

 

Zaznaczone skąd wali olej mniej więcej

post-8573-0-86026900-1395752074_thumb.jpg

Edytowano przez javorskyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guny    4

koledzu mam pytanie co może mieć winę

mam ursusa c330 M i mam problem z podnośnikem bo mi nie podnosi na max tylko zostaje jakieś 10 cm luzu bo moge rękami ponieść ale i tak spadnie te 10 cm i to jest uciążliwe co moze mieć wine prosze o szybką odpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wcześniej podnosił wyżej?

Jeśli tak to możliwe że ścięło frezy na wałku [łączenie wałka z tłokiem ]


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj