Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#741 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:10

C-330 Podnośnik wszystko znajdziesz w tym temacie http://www.agrofoto....-330-podnosnik/
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 09:32
  •  

#742 Share dawido15

dawido15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:20

C-330 Podnośnik Mam pytanie do forumowiczów czy nie ma ktoś na sprzedaż zaworu z rodzielacza od 30 chodzi mi o tą srubę co jest z lewej strony na klucz 24 bo u mnie jest ona zerwana a nowego rozdzielacza nie uśmiecha mi sie kupować może ktoś mi pomóc z tym problemem

#743 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:25

C-330 Podnośnik Właśnie czytam wszystko od jakiegoąś czasu. a są jakieś zestawy naprawcze do rozdzielaczy?

#744 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:58

C-330 Podnośnik Mam takie pytanie od pewnego czasu zaczyna sie pienić olej w skrzyni biegów, w wakacje mógł sie troche wymieszać olej ( pożyczanie innym maszyn) czy to będzie tego przyczyna czy jest jakiś sposób żeby olej sie sam od siebie pienił ale to chyba mało prawdopodobne ?

#745 Share cola92

cola92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Mechanika i rolnictwo

Napisany 12 luty 2013 - 21:05

C-330 Podnośnik na pewno się oleje pomienszały i dla tego się pieni też tak miałem

Edytowany przez cola92, 12 luty 2013 - 21:06.

#746 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 12 luty 2013 - 21:22

C-330 Podnośnik miałem tak samo z w swojej emce na rozgrzanym oleju nie chciała prawie nic podnosić a najciężej miała z glebogryzarką wymieniłem pompę i od tej pory podnosi nie zależnie czy olej jest zimny czy ciepły i nie opada jej aż tak szybko podnośnik
a z tymi podkładkami na zaworze uważał bym bo za duża ilość może coś rozwalić , uszczelniacze do rozdzielacza dostaniesz w agromie

#747 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 luty 2013 - 00:24

C-330 Podnośnik Ale kurcze pompa dwuletnia i już by siadła? a była z tych lepszych

Edytowany przez wasil10, 13 luty 2013 - 00:50.

#748 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 luty 2013 - 00:39

C-330 Podnośnik Jak problem jest jednocześnie na tylnym TUZ jak i turze to najprędzej pompa.
A jak z trzymaniem maszyn zawieszonych? Jak podnośnik(TUZ) jak i tur nie opadają same to nie masz co uszczelniać.
Sprawdź ciśnienie w układzie na zimnym jak i ciepłym oleju. Z wpiętym manometrem dokonaj regulacji ciśnienia na zworze przeciążeniowym-bezpieczeństwa.
Jak nie pomoże, pompę rozbierz może o-ringi zjadła. Wymienisz będzie jeszcze działać.

#749 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 luty 2013 - 00:57

C-330 Podnośnik czyli mam rozebrać pompę i sprawdzic oringi? i wymienić...

Tur nie opada. jedynie tył jak jest bardzo rozgrzany olej to popuszcza. jest taki problem że latem słabiutko podnosi. a kiedyś woziłem piach i coś mi strzeliło że raptownie zaczęło źle podnosić i od tamtej pory jest gorzej

#750 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 luty 2013 - 01:06

C-330 Podnośnik Dostań się do pompy. Najpierw oceń jak wyglądają połączenia. Rurka miedzy pompa a rozdzielaczem, może być pęknięta i będzie uciekać olej i już będzie słabe ciśnienie i objawy słabej pompy.
Potem dopiero bierz się za samą pompę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 luty 2013 - 01:10

C-330 Podnośnik Spróbuję tak zrobić.. ewentualnie będę pytał.... i dam znać co i jak....

#752 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 luty 2013 - 08:08

C-330 Podnośnik Na uszkodzony przewód nie miała by wielkiego wpływu temperatura. Nie napisałeś kiedy był olej zmieniany, bo ciekawe jest to iż na zimnym podnośnik nie opada a na ciepłym opada.... Aczkolwiek zaglądanie do pompy Cie nie minie skoro pisałeś że nagle zaczęło się tak robić. Jeżeli wywaliło ci oring w pompie to możliwe że masz zawór podkręcony za bardzo.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#753 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 luty 2013 - 16:12

C-330 Podnośnik dziś włożyłem podkładki pod tą srubę od zaworu w rozdzielaczu i wydaje mi się żwawszy a na niskich bardzo obrotach prawie zgasł czyli pompa dobra tak?

olej był wymieniany w tamtym roku a tato mówił że od nowości to to nie był diabeł w podnoszeniu. to może faktycznie ten rzdzielacz

#754 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 15 luty 2013 - 07:53

C-330 Podnośnik a może po intensywnym myciu jesiennym woda dostała się przez lewarek biegów i to by dopomogło :wacko:

#755 Share cola92

cola92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Mechanika i rolnictwo

Napisany 15 luty 2013 - 08:00

C-330 Podnośnik jak ktoś ma na lewarku gumę to woda nie dostanie się

#756 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 15 luty 2013 - 11:42

C-330 Podnośnik w 330 jeśli hydraulika jest niepewna do końca a sporadycznie lub często lecz z głową ,trzeba użyć podnośnika najtaniej i najszybciej jest przesunąć wieszaki ku tyłowi robiąc trzeci otwór w ramieniu na którym zamocowana jest belka polowa. o 20cm wystarczy w ten sposób zwiększy się udżwig o ok 30 procent bez szkody dla ciagnika.10 lat a nic się nie dzieje szkodliwego . bez dodatkowych 150 kg na przodzie bywa się astronomem :D a co do gumy to święte słowa ;)

#757 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:51

C-330 Podnośnik niby tak, efektem przesunięcia wieszaków do tyłu jest zwiększony udźwig ale za to podnośnik nie podnosi za wysoko?

#758 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:34

C-330 Podnośnik takie zwiększenie udźwigu spowoduje zmniejszenie skoku na końcu TUZ-a więc po regulacji aby na dole było dobrze to w górze będzie niżej niż fabrycznie

#759 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 16 luty 2013 - 07:15

C-330 Podnośnik niestety coś za coś ,osobiście naspawałem na górę ramion takie m nie wiercąc otwarów i w moim przypadku było to rozwiązanie optymalne, wcześniej oparte na przemyśleniu do czego będę Ambrozję podpinał .
Oczywiście w m są otwory, zakres podnoszenia jest zadowalający choć minimalnie wolniejszy ,a przy podnoszeniu i pracy np przetrzasacza felly TH 520 spokojnie hydraulika sobie radzi,choć to prawie 600 kg kawałek za pojazdem.
Jazda podniesioną przy predkości na zakręcie najlepiej jak jest trochę ślisko może być niezapomnianym doświadczeniem :D :blink: :wacko: :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 luty 2013 - 09:04

C-330 Podnośnik wtedy skręcasz jak w DT hamując jedną stronę :D