Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#681 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 18:22

C-330 Podnośnik Ja znalazłem u siebie starą pompę na 2 śruby PZ2AS20 aluminiowa, i ona jest ze zwiększonym przepływem jak pisze zresztą w nazwie, coś w podobie do tych co teraz robią PZAS20 z ym że ona są jak te żeliwne na 4 śruby. Otóż ojciec powiedział że już gubiła ciśnienie ale zauważyłem że ma luz osiowy i porysowaną komorę od brudnego oleju, więc dałem do splanowania korpus pompy do zakładu, zmierzyli i luz wałków a co za tym idzie obudów łożysk wałeczkowych wynosił 0,60mm, splanowali 0,50mm i zostało 0,10mm, powiedzieli, że więcej raczej nie można.

Efekt jest taki ze na popuszczonym zaworze przelewowym o 2 pełne obroty na rozdzielaczu z Cyklopa (zastępuje też tego pod siedzeniem którego wywaliłem) ciśnienie wynosi 150atm, nie chcę sprawdzić ile daje na max, bo boję się że wywali o-ringi, lecz myślę że ok 200atm by było, popuściłem zawór jeszcze kilka obrotów tak żeby ciśnienie było 100-110atm, jak będzie potrzeba unieść coś ciężkiego to się podkręci na chwilę, żeby nie męczyć pompy. Zauważyłem że jednak ta pompa jest szybsza od tych zwykłych i jeśli kombinujecie z zaworem to tylko z zegarem.
Może się komuś przydadzą te informacje :)
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 11:30
  •  

#682 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 19:25

C-330 Podnośnik mam do Was prośbę mam mały problem ze skrzynią biegów w 335, otóż dzisiaj usiłowałem przerzucić przełożenie z 4 na wsteczny (w zakresie polowym) i coś się ostro przyblokowało, czego efektem jest zblokowanie lewego oraz środkowego wodzika, prawy pracuje normalnie, efektem jest to, iż nie działa żadne przełożenie a po puszczeniu sprzęgła słychać zgrzyt, który występuje również przy holowaniu ciągnika po unieruchomieniu silnika (wysprzęglenie nie pomaga), natomiast silnik daje się bez problemu uruchomić (ma blokadę i normalnie można go uruchomić wyłącznie na luzie pomiędzy biegami szosowymi a polowymi), proszę o pomoc (jeszcze nie demontowałem dekla z przekładni, zaglądałem wyłącznie przez obudowę dźwigni zmiany biegów), co jest przyczyną awarii i jak ją usunąć?

#683 Share ursusmarcin

ursusmarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 16:52

C-330 Podnośnik Pompa wymieniona na nową, podnośnik podnosi bez problemu.
Dodatkowo wydaje mi się, że nie było oringa między korpusem podnośnika a cylindrem tłoczyska.
Teraz jest ok.

#684 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 20:04

C-330 Podnośnik jak by nie było oringa to opadałby w kilka sekund... pewnie gdzieś wypadł jak cylinder wyjmowałeś
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#685 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 16 grudzień 2012 - 20:26

C-330 Podnośnik Zajmuje się Ursusem C-328 i mam problem. Cieknie pompa hydrauliczna przy trybie napędzającym (jest luz i wymiana uszczelniacza raczej nic nie da- jest luz na tzw. łożysku). W tym ciągniku jest oddzielny zbiornik na olej hydrauliczny podnośnika i olej z pompy ucieka do tylnego mostu. Czy opłaca się wymienić to łożysko i jeśli tak to czy da to dobre wyniki? Jeszcze jedno pytanie- jak rozebrać rozdzielacz podnosnika; chodzi mi dokładnie o wymianę uszczelniacza "wajchy" ponieważ tam też cieknie olej. Odkręciłem prowadnicę (tą na 4 śrubki) i co dalej? Jak dostać się do tego uszczelniacza?

#686 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 16 grudzień 2012 - 20:52

C-330 Podnośnik Te łożyska da się wymienić, odkręcasz pokrywkę i wyciągasz "bebechy". Co do efektów to się nie wypowiadam bo nigdy łożysk nie musiałem zmieniać. Duży ten luz?
Co do wajchy to chyba najlepiej jak weźmiesz sobie schematy (nawet te ze zwykłej 30tki) tam masz wszystko pokazane dość dobrze. Ja na podstawie tych rysunków robiłem zawsze pierwsze naprawy w bardziej skomplikowanych podzespołach.

#687 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 16 grudzień 2012 - 21:01

C-330 Podnośnik Tam chyba są łożyska igiełkowe

#688 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 16 grudzień 2012 - 21:41

C-330 Podnośnik Co do pompy to nie wiem dokładnie, ale kilka lat temu rozebrałem taką starą pompę i chyba w niej były tylko tulejki (nie pamiętm dokładnie). Szkoda mi kupować nową bo c-328 nie ma zbyt wiele zajęć w gospodarstwie a stara pompa dawała jeszcze radę. Luz to około 1-2mm. Mam katalog PDF do 30 i orientuję się co i jak, tylko chciałem się dokładnie dowiedzieć co trzeba zrobić żeby za dużo nie rozbierać. Czy wystarczy tylko wyjąć wajchę i ten uszczelniacz można tam wmontować, czy trzeba coś jeszcze rozebrać?

#689 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 16 grudzień 2012 - 21:54

C-330 Podnośnik Te tulejki to łożyska ślizgowe. Teoretycznie ten 1 mm luzu to nie dużo, ale to już od Ciebie zależy czy chce Ci sie rozbierać całą pompę, ja bym próbował narazie wymienić sam uszczelniacz.
Co do wajchy to z tego co wiem uszczelniacz jest przy samym rozdzielaczu, więc musiałbyś zdjąć wajchę i całą tę obudowę między nią a rozdzielaczem. Dodatkowo tam na ściance rozdzielacza jest jeszcze uszczelka którą po zdjęciu tej obudowy trzeba będzie pewno wymienić.

#690 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja :))

Napisany 27 grudzień 2012 - 23:17

C-330 Podnośnik Witam Panowie ! Chciałbym się was poradzić jaka jest przyczyna tzn : założyłem oringi gumowe na tłok od 330m , i podnośnik trzymał z godzinne potem zaczoł opadać rozebrałem jeszcze raz i się okazało że gumki są wyszczerbane , takie jakby szczur je gryzł , jaka może być tego przyczyna ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 11:05

C-330 Podnośnik pewnie cylinder nie jest gładki. Chyba że tylko w jednym miejscu to wtedy o otwór przelewowy szarpie. Inna sprawa ze tam powinny być pierścienie a nie oringi. z oringiem właśnie problem szybkiego zużywanie będzie. jeżeli już to dołóż (dodatkowy kanałek) uszczelniacz taki jak w siłownikach się stosuje
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#692 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 16:50

C-330 Podnośnik Panowie mam problem z podnośnikiem. Mianowicie chodzi jak zwykle o opadanie. Mam nową tuleje, pierścienie i tłok, dołożyłem uszczelniacz na tłoku. Podnośnik z obciążnikiem około 600kg opadał bardzo szybko, gołym okiem można było zauważyć, sprawdzałem używając przyczepę to w ciągu jakiś 3 godzin krawędź przyczepu opadła o jakieś 2 cm więc siłownik poniżej centymetra musiał. Bez obciążenia również TUZ opada. Rozebrałem wszystko i oring między cylindrem a obudowa był "złożony". wymieniłem oring na nowy grubszy. I dalej to samo. rozłożyłem ponownie tym razem oring jest ok. Zablokowałem tłok w cylindrze i podłączyłem powietrze 8 bar żadnych bąbelków w środku nie widać. Dodam że rozdzielacz był założony nowy jakieś 3 lata temu ( ciągnik robi 80-100mth rocznie tylko)
Ma ktoś pomysł co z tym można zrobić bo ja już zgłupiałem

#693 Share dominik19920

dominik19920

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:06

C-330 Podnośnik Wie ktoś moze jak zmodernizowac pompe podnośnika w ciągniku wymienionym w temacie :)
Połączone.

Edytowany przez danielhaker, 06 styczeń 2013 - 14:27.

#694 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:42

C-330 Podnośnik po pierwsze nie ten dział, po drugie co chcesz modernizować???

#695 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 10:36

C-330 Podnośnik odnośnie opadania podnośnika u mnie. Znalazłem prosty sposób aby sprawdzić czy za opadanie odpowiada rozdzielacza czy nieszczelność na cylindrze/oringu. Należy unieść jakieś ciężkie narzędzie podeprzeć je na lewarku( całkowicie wysuniętym) następnie odkręcić rozdzielacz. Dociąć gumę (np. z dętki) na rozmiar uszczelki pod rozdzielacz(tylko otwory na śruby mocujące) Przewiercić w grubej blasze otwory jak pod mocowanie rozdzielacza. Następnie przykręcić tą blachę zamiast rozdzielacza podkładają wcześniej pod nie gumę. Opuścić lewkiem podnośnik i zmierzyć wysokość od podłoża. Jeżeli nieopadanie dalej to znaczy że rozdzielacz winny jak opada to cylinder/oring pod cylindrem. Zamiast grubej blachy można by też dać jakaś cienką np.1,5 mm i podłożyć razem z gumą pod rozdzielacz.

U mnie winny jest cylinder. Po wyjęciu tłoka okazało się ze jeden z pierścieni pękł a dodatkowy uszczelniasz jest z masakrowany. Jak widać na zdjęciach poniżej uszkodzenia powstały od otworów przelewowych. Mam dwa wyjścia albo sfazować je tylko nie wiem czy to wystarczy aby nie cięło uszczelniacza. Albo zaślepić te otwory i od środka ładnie zeszlifować. Tylko wtedy czy coś się nie rozleci jak siłownik dalej będzie chciał się wysuwać i cała siła będzie działać na ogranicznik na tej dźwigni która tłok przesuwa. Jakiej firmy polecacie uszczelniacze? Ten kupiony w agromie( jakiej firmy nie wiem) jest dość sztywny przez co może tez bardziej się niszczył

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#696 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 11:09

C-330 Podnośnik Pierścionki widzę też skończyły żywot, ale...

Ja u siebie wymieniłem rozdzielacz, pompę na hydrotor wzm, cylidner, tłok, pierścienie, wszystkie oringi, wałek bo miał już ścięty frez, ramię wałka i...

nadal opada, nie jakoś zauważalnie szybko, lecz opada. Winę ponosi na 100% cylidner nie jest dokładnie wyszlifowany. Jak by go dał to tych co robią szlify w cylindrach motoru + jeszcze uszczelniacz dodatkowy na tłoku i nie powinien opadac

#697 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 11:40

C-330 Podnośnik pierścienie oczywiście wymienię tylko obawiam się ze moment będzie to samo co teraz przez te otwory. Tylko po takim szlifowaniu jak piszesz trzeba by dorobić tłok nowy i pierścienie nie będą pasować wiec tylko na uszczelniaczu a pozostaje kwestia tych przelewów. Dodam że u mnie rozdzielacz i wałek mają jakieś 3 lata reszta około 6 miesiecy (pompę również hydrotoru wzmacnianą mam)

#698 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:48

C-330 Podnośnik Daj do zakładu niech ci zfazują, nieraz mają takie malutkie szlifiereczki, samemu możesz pogorszyć sytuację, co do zaślepienia tych otworów to lepiej nie radzę tego robić.
Najlepiej by było wywalić tą tuleję i wsadzić same 2 siłowniki wspomagające pod ramiona podnośnika, wtedy na pewno by nic nie opadało.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#699 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:08

C-330 Podnośnik taka koncepcja zaczyna mi chodzić po głowie. znaczy dwa na zewnątrz lub może w środek wsadzić coś w rodzaju siłownika od t25 czy mtz ale nie wiem jak rozmiarowo by to wyszło. Z drugiej strony szkoda bo wszystko nowe. Co do fazowania to mam tez taką szlifierkę tylko jak bym to nie zrobił i tak uszczelniacz będzie na tym cierpiał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:42

C-330 Podnośnik Z tym sprawdzaniem szczelności, to ukasz ciekawy pomysł. Ale w cylindrze musi być chyba pewna ilość oleju w czasie próby? Uszczelniacz nieżle Ci zniszczyło. Sprawdzałem przed chwilą w katalogu i w wersji 335 są dwa pierścienie uszczelniajace UG56x7 od przodu i jeden pierścień tłokowy za nimi. Dlaczego tam to daj radę? Co do tych siłowników, to w dziale"Wynalazki i ..." kiedyś widziałem, jak ktoś zrobił wyjście od przodu rozdzielacza( dodatkowy otwór) do siłownika pod ramieniem. Ja bym cylinder mimo wszystko zostawił. Ale to zasilanie dodatkowego?