Polecane posty

Roki212    1818

Roki, jak Twój tłok z dodatkowym pierścieniem?

Sprawdził się jak wcześniej podnośnik opadał szybko około pół godzinki i kultywator stał już na ziemi to teraz po takim samym czasie opadnie max 2 lub 3 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

 

i czy ktos ma taką http://www.allegromat.pl/aukcja102137 pompe i czy moze o niej cos powiedziec

 

 

Tu masz także dokładnie tą pompę:

http://farmexpert.pl/pompa_hydrauliczna_pzas20_podnosnik_aluminiowa_wzmocniona_25_5_l_min_do_ursus_c_330_hylmet_produkt3467.aspx

 

Co można o niej powiedzieć?

Pompa cieszy się powodzeniem u osób "bardziej wymagających".

Jakościowo bardzo dobry produkt.


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz a uszczelkę pod dekłem siłownika jest założona nowa i oringi i uszczelniacz na pompie też są zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Sprawdził się jak wcześniej podnośnik opadał szybko około pół godzinki i kultywator stał już na ziemi to teraz po takim samym czasie opadnie max 2 lub 3 cm

 

a co zrobiłeś w swojej c-330 że ci tak pomału opada ?? u mnie jest tak że lekkich maszyn nie trzyma i opadają na przykład pusty rozsiewacz do nawozów od razu opadanie a jak coś ciężkiego jej zapnę to trzyma bardzo długo na przykład poznaniaka 5 trzymała jakieś 3 godziny bo potem go opuściłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@Roki212 pamiętasz wymiary tego uszczelniacza? bo trochę szkoda czasu i nerwów na pasowanie i sztukowanie w sklepie, a tak by był wymiar, tylko kupić i dotoczyć rowek.

A te aluminiowe pompy są dobre dopóty są dobre, lekki luz drgania itd. i pękają jak szkło, w żeliwnych tylko o-ringi spluje.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Klepk995 w mojej galerii masz foto tłoka po przeróbce z zastosowaniem uszczelniacza.

Uszczelniacz to 56x70x10 U2 http://www.sklep.rin...30.html?page=24 pierwszy od góry. Toczysz rowek na średnicę 56 mm i szerokości 10,5-11 mm

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

dobry pomysł miałeś z tą przeróbką a na dwa pozostałem miejsca dawałeś też takie uszczelniacze czy już oryginalne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

pomysł miałeś bardzo dobry też tak zrobię jak będę miał czas , szkoda że wcześniej się o tym nie dowiedziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam nie znalazłem podobnego tematu więc dołączam się do tego a mianowicie: po co w ursusie C-330 jest zamocowany łańcuch od lewego dolnego cięgna podnośnika (laszy) i można go zahaczyć za hak przykręcony na 2 śruby M10 do pokrywy podnośnika. Czy ten łańcuch zabezpiecza przed opadanie ramion podnośnika z zaczepioną maszyną rolniczą. Bo po 12 latach użytkowania podnośnik przy moim ciapku zaczął opadać a przy opryskiwaczu ważne jest utrzymanie stałej wysokości i tak myślałem jakby na łańcuchu opryskiwacz zawiesił tylko czy łańcuch i hak wytrzyma. Opryskiwacz 12 m 400 L. Nigdzie nie mogę znaleźć do czego ten łańcuch i hak służy więc pytam się użytkowników tego sprzętu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie polecam wieszania takiego ciężaru na takim haczyczku i śrubeczkach którymi jest przykręcony. Mi wyrwało jedną śrubę ale nie pamiętam co wieszałem.

Jak chcesz coś uwiesić to zrób sobie tak jak mają rozsiewacze LEJ czyli łańcuchy od tych 2óch bolcy TUZa maszyny do mocowania śruby centralnej na ciągniku.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Teoretycznie ten hak właśnie do tego służy, jak z jego wytrzymałością to nie mogę powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dexus    0

Ile C330M da rade podnieśc bo moja ledwo co podnosila agregat co wazy 270kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ile C330M da rade podnieśc bo moja ledwo co podnosila agregat co wazy 270kg

Tyle ile sobie ustawisz ciśnienia na zaworze, M-ka czy nie emka to nie ważne, w ogóle po co zadawać takie pytania...coś masz nie tak i tyle w temacie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zaciął się któremuś z was rozdzielacz w " kaczorku" ???

przestał mi działać podnośnik i tur, a okazało się po operacji, że zacięła się sprężynka z kulką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Witam

 

Mam problem, jesten na etapie składania 30-stki i gdy wkładam tą dźwignię od rozłączania pompy cały czas przycina mi "oring" juz 5 razy próbowałem i za każdym po włożeniu widać kawałk odciętego oringa na zewnątrz, próbowałm juz wkręcać i tylko wbijać i nic cały czas tnie, oczywiście wcześniej wszystko smaruje olejem !. Dodam ze ta dźwignia właśnie od rozłączania pompy wychodzi i wchodzi b. ciężko bez młotka sie nie obędzie!. Zato z druga od włączenia wałka WOM żadnych problemów. Czy jeśli ta dźwignia wchodzi i wychodzi tak cięzko i zostawie ja na przyciętym oringu to będzie ok, nie pojawi sie wyciek ? ewentualnie jak próbować wkładać jeszcze raz żeby oring został cały ???

proszę o szybką odpowiedź !!

 

no panowie doradźcie coś bo jutro chciałbym to skonczyć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

na przeciętym oringu to będzie ciekło napewno. może za gruby ten oring? sprawdz czy nie ma zarysowań w tym otworze jak są to oczyść


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144
Napisano (edytowany)

oring dobry, ale jego tnie zaraz na początki jak zaczyna się chowac do bloku i zawsze odcina kawałek. A jak by spróbował go jakimś tępym śrubokrętem troche schowac i dopiero wsunąć ?

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pewnie chodzi ci o te dźwignie przy lewej nodze, poprostu pilnik czy szlifierka i sfazuj pod kątem koniec wałka dźwigni aby o-ring mógł wskoczyć, tak samo w kadłubie skrzyni, pilnik od piły i sfazuj ostre brzegi ;)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Pompa hylmetu jest bardzo dobra "Pompa hydrauliczna Ursus C-330 wzmocniona, 30/42/37-129/2/w , 43/37-129/2 , PZ2-AS-20L" użytkuję ją od 3lat podnosi wszystko aż przód w górę unosi tyle że mam nakrętkę pod zaworem przelewowym tak zwanym bezpieczeństwa foliarkie podnosi bez problemu metal fachu. Użytkowana była w ładowaczu czołowym, bardzo dobrze się spisywała, podnosiła tonę granulatu w big bagu na samym wysięgniku ale jazda z tym workiem była beznadziejna.

Edytowano przez danielhaker
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackkk1988    7

Chciałem zapytac jak dostac sie do dzwigni sterowania od rozdzielacza pod siedzeniem. Chciałem ja wymienic bo jest wyrobiona oraz tą tuleje. Odkręciłem osłone w ktorej ona pracuje, ta na 4 sruby, ale nie moge sie dostac do kołka zabezpieczajacego tą dzwignie, zeby go wybic. Pomoze mi ktos? bardzo bym prosił. Wyszukałem sie ale nie znalazlem nic :(

Edytowano przez jackkk1988

[CE] [DE]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

W tej tulei jest taka stalowa blacha, ona idealnie przylega do tej tulei wewnątrz, musisz wyjąć tą blachę, a później wysuwasz stalowy kołek z tej dźwigni. Bez wyjęcia tej blachy kołka nie wysuniesz.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj