Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#421 Share gregorek

gregorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 19:05

C-330 Podnośnik Witam Panowie
Rozwiązałem już problem z podnośnikiem.
Jak już wcześniej pisałem podczas remontu spuściłem olej do ostatniej kropli, który stał w pojemnikach dwa tygodnie, następnie wlałem go do skrzyni(oprócz oczywiście tego brudnego z dna ok.8l.który zastąpiłem świeżym)
A tak błahym powodem było zanieczyszczenie filtra (na maxa), tym bardziej dziwne że po ok. pół godziny pracy w polu.
Nie wiem skąd wziął się ten brud w tak krótkim czasie ? w każdym razie wyczyściłem i jest ok.

Pzdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 19:18
  •  

#422 Share damianowski

damianowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 15:04

C-330 Podnośnik A patrzałeś ile jest oleju hydraulicznego w skrzyni biegów? Może coś z tłokiem lub pierścieniami na tłoku pompy hydraulicznej.

#423 Share 3pmarek

3pmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 16:30

C-330 Podnośnik

o jakie oringi i na jakim tłoku Ci chodzi.... (tam są 4 pierścienie metalowe, jedynie przychodzą dwa oringi jeden pod tuleje a drugi za na końcu tulei i obydwa zostały wymienione dziś na nowe.

miałem ten sam problem kupilem nowa pompe i nowy tłok i teraz bela ok 600 kg na wolnych obrotach podnosi i nie opuszcza

#424 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 maj 2011 - 16:35

C-330 Podnośnik Witam, powiedzcie mi od czego jest pokrętło przy rozdzielaczu pod siedzeniem, i jak powinno być ustawione? Pozdrawiam

#425 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 16 maj 2011 - 20:26

C-330 Podnośnik Od dociążenia ciapka :D jak wykręcisz to jest odciążony a jak wkręcony to dociążony czy jakoś tak :lol: poprzekręcaj na maxa i się przejedź powinieneś poczuć różnice :)

#426 Share jag

jag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:21

C-330 Podnośnik Witam :)
Mam takie pytanie, chciałbym do mojego ciapka dołożyć z przodu podnośnik i chciałbym jeszcze zrobić wyjście hydrauliczne do kiprowania przyczepy, rozdzielacz mam pod siedzeniem i chciałbym przenieś go na błotnik i żeby przerobić go na 3sekcyjny (jeden do podnośnika tył, drugi przód, a trzeci do kiprowania). Jest coś takiego możliwe w c330, jeśli tak to jak to dokładnie zrobić.
Z góry dzięki za pomoc:)

#427 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:45

C-330 Podnośnik Oczywiście że jest możliwe, ale każdy ucieka z rozdzielaczami z błotnika , np. między błotnik a siedzenie,lub w twoim przypadku do ładowacza czołowego z prawej strony kierownicy, poprostu wygodniej, błotnik czysty , można się oprzeć i pobujać czy polansować z zimnym łokciem :lol: . Od czego chcesz ten rozdzielacz tj. u cyklopa czy mniejszy?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#428 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 30 maj 2011 - 04:13

C-330 Podnośnik witam mam problem z c330
Owinolem moze z 4 belki i przestala dzialac chydraulika Co moze byc?
Na drugi dzien wszystko dziala ale tylko na zimnym oleju
Pompa?
Dodam ze wywalilem rozrdzielacze orginalne i jest jeden2 sekcyjny ktory steruje wszystkim
tzn podnosnikiem i hydrauliko zewnetrzno.

#429 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 30 maj 2011 - 06:06

C-330 Podnośnik Kolego przyczyn może być wiele, nieszczelności w układzie, może na tych rozdzielaczach, może od przeciążenia wyrzuciło simeringi pod dekielkiem pompy, może mało oleju, pierścienie na cylindrze wydarte lub rysy na nim i gdy olej się rozgrzeje to ucieka. Przyczyn może być wiele naprawdę. Proponuje zmierzyć ciśnienie zaraz za pompą i na wyjściu z rozdzielaczy i szukać.

#430 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 maj 2011 - 06:53

C-330 Podnośnik Poco mierzyć ciśnienie skoro go niema? oringi w pompie na 99.5% koszt ok z innymi uszczelkami do 20zł
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 31 maj 2011 - 21:41

C-330 Podnośnik A ja mam dziwny moim zdaniem problem. Wymieniłem dzisiaj rozdzielacz w ciapku na ten po regeneracji i sprawdzałem jak się sprawuje. Podpiąłem owijarke (450kg) i podnosi bez problemu na małych obrotach, a przodek ledwo się trzyma ziemi taki to ciężar. Ale po kilku sekundach zaczyna bardzo szybko opuszczać. Dlaczego? Dziwne jest moim zdaniem to, że jak podniesie to trzyma jakieś 5 sekund i zaczyna szybko opuszczać. Najrozsądniej chyba zająć się tłokiem w pierwszej kolejności skoro pompa dźwiga bez problemu i zakładam, że nie sprzedali mi trefnego rozdzielacza. Co wy o tym myślicie?

#432 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:06

C-330 Podnośnik Odswieże temat. Dzis zalozylem do ciapka 2 wyjscie na hydraulike jako eurozłacze. Mam na błotniku rozdzielacz, ale mialem jedno zwykle wyjscie, a to ze mam 2 rozdzielacz to mailem 2 rurke i blache do mocowania to kupilem gniazdo euro. Zalozylem i mam teraz jedno na euro a drugie na zwykłe. Robił ktos tak ? Uzywam (pożyczam) rożnych przyczep i raz takie koncowki euro. Trzeba bylo przekrecac. A tak bedzie wygodnie mysle.

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Edytowany przez jackkk1988, 09 czerwiec 2011 - 17:24.

[CE] [DE]

#433 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 11:34

C-330 Podnośnik Chłopaki opiszcie mi dokładnie co, gdzie i jak odkręcić, żeby wymienić oringi, pierścienie, aby usprawnić pompę. Jeśli ktoś może to dobrze byłoby krok po kroku. Bo tamtych miejsc jeszcze nie miałem okazji rozbierać.

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)

#434 Share pablos292

pablos292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:20

C-330 Podnośnik

Jak Wasze trzydziestki radzą sobie z podnoszeniem owijarki do bel (Sipma Z-274)?? Bo u mnie podnosi ją na max obrotach sinika tak z 5 cm od ziemi i wyżej już nie może... Chcąc ja wyżej podnieść musi druga osoba pomagać ja podnieś.

Drugi problem to taki, że po podniesieniu w czasie transportu opada, jadąc po drodze krajowej trzeba co jakieś 500 metrów zatrzymywać sie i znów ja podnosić bo opada w dół.

Co może być przyczyna tego niedomagania, a może ta owijarka jest po prostu za ciężka na C-330. Wg. instrukcji waży 470kg. Dodam, że wymiana oleju na nowy i czyszczenie filtra nic nie dało. Bardzo ciekawi mnie jak jest u Was. Czy traktor (C-330) daje rade podnieś owijarkę bez problemu????

Kolego nie wiem czy to wiesz?? ale mozesz owijać bele przez skrzynie, wbijasz 5 albo 6 i skrzynia bardziej bardziej i szybciej napędza pompę, będzie wyła jak cyklop.wbijasz 5 albo 6, potem wajcha od skrzyni w neutralnym położeniu a przekażnik wylanczasz

#435 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 23 czerwiec 2011 - 22:40

C-330 Podnośnik Nie pomyliło się tobie z c-360, 4011 lub 355. W C-330 to nie możliwe, ciekawe jak włączysz bieg i dalej w miejscu chcesz stać? (chyba że owijasz w czasie jazdy??)

#436 Share arturo111

arturo111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 20:25

C-330 Podnośnik Witam

Mam pytanie trochę z innej beczki...ale tez dotyczy podnośnika, a dokładniej rozdzielacza. Otóż ciekawi mnie czy w każdym ciapku jest tak, że gdy w trakcie podnoszenia rozłączę 2 stopień sprzęgła( po prostu odłączę napęd pompy) to opada podnośnik. zastanawia mnie to trochę bo ciągnik jest w domu od zawsze i jakoś nie wiem czy tak jest wszędzie czy ja mam po prostu nie do końca sprawny rozdzielacz...

#437 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2011 - 20:35

C-330 Podnośnik U mnie tez tak jest i to raczej w każdym jest.

Edytowany przez zenekc330, 28 czerwiec 2011 - 20:36.

#438 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:45

C-330 Podnośnik proste że w kazdym II stopien sprzęgła odpowiada za rozłączenie WOM-u a co za tym idzie i napędu pompy hydraulicznej, a dodatkowo licznika motogodzin tez :P

#439 Share Pablo121234

Pablo121234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 10:29

C-330 Podnośnik nie wiecie moze czy wałek na którym są umieszczone ramiona ciegieł mozna przełorzyć o jedną freze do góry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 10:36

C-330 Podnośnik A masz olej i czysty filterek? na pusto podnosi? czy nie ma różnicy