Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#381 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 30 listopad 2010 - 13:33

C-330 Podnośnik może tłok się zaciął, tak samo miałem przy T25
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 13:13
  •  

#382 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 15:16

C-330 Podnośnik A co sie dzieje na wolnych obrotach jak masz wajchę od podnoszenia daną na podnoszenie??
czy masz tura na tym ciągniku ?? jakie narzędzia podnosisz największe ??

#383 Share andrev2222

andrev2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 16:30

C-330 Podnośnik Więc tak tura nie mam zamontowanego (w ogólne nie mam tego narzędzia).

Najcięższe (chociaż może nie najcięższe, ale najdłuższe i ramie robi swoje) jest kosiarka rotacyjna, tylko trochę za duża do C330 (nie pamiętam dokładnie wymiaru). Jeździłem z nią 3-4 miesiące temu. Po podniesieniu praktycznie można kręcić kierownicą jak za wspomaganiem i na wyboistej drodze czasem lekko podniesie przód. Z tym ciężarem opadał pomału podnośnik, więc dodatkowo zabezpieczałem łańcuchem.

Teraz mam założony pług (ok. 200kg i dość krótki, więc niewiele, podwieszany z tyłu) i tak kiedy wajchę z pozycji 3 (trzymanie) przesunę na pozycję 4 (podnoszenie), (kiedy maszyna jest lekko podniesiona) widoczne jest wyraźne jakby gwałtowne opuszczenie o ok. 2-3cm maszyny, takie jakby szarpnięcie i po chwili zaczyna się bardzo wolne podnoszenie. Kiedy po podniesieniu wrócimy na pozycję 3 (trzymanie) podniesioną maszynę utrzymuje i podośnik nie opada. Dodam, że jak przesuniemy wajchę w pozycję 1 (opuszczanie) opuszcza szybko, normalnie.
Dodany obrazek
Na wolnych obrotach w momencie przesunięcia wajchy w pozycję 4 (podnoszenie) dzieje się tak samo jak na zwiększonych tj. Najpierw gwałtowne jakby opuszczenie o 2-3cm, jakby szarpnięcie, a następnie powolne podnoszenie, z tym, że na wolnych obrotach trwa to zupełnie długo ok. 1 minuty, może dłużej.

#384 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 20:14

C-330 Podnośnik Kolego sprawdź filtr ten na obudowie podnośnika o ile go masz może jest zapchany. A może doszło do uszkodzenia uszczelniaczy na przewodzie ssącym na połączeniu króciec ssący pompy blok obudowa tylnego mostu

#385 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 30 listopad 2010 - 20:52

C-330 Podnośnik musisz tak jak kolega napisał wczesniej sprawdzić wszystko od filtra aż do rozdzielacza (wszystkie oringi i filtr) może łapać gdzieś lewe powietrze i bedzie tak sie działo jak piszesz ze lekko opada na poczatku podnoszenia, może tez być wina oringów w samej pompie, bo skoro rozdzielacza nie ruszałeś to raczej nic w nim nie powinno sie stać jest tam zawór zabezpieczający ale gdyby on był wadliwy to były by dwie możliwości: te 200 kilo podnosił normalnie raczej z większym ciężarem byłby problem lub nic by nie podnosił czy to na wolnych czy na wysokich obrotach poprostu ciśnienie by uciekało, bo właśnie tym zaworem ustawiasz max udzwig i ciśnienie, fabrycznie powinno być ustawione ciśnienie do 10 MPa i udzwig 700Kg

#386 Share mlody18

mlody18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:47

C-330 Podnośnik podstawa to sprawdzić filtr przy skrzyni biegów po lewej stronie w okolicach pedału gazu, też kiedyś się zastanawiałem że przy nowo założonej pompie wogóle nie podnosił okazało się że łapał powietrza bo filtr był nie dociśnięty

#387 Share grzesiektomek

grzesiektomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2010 - 19:20

C-330 Podnośnik panowie ile obrotów jest na pompie w c-330
odpiszcie bardzo mi zalerzy z góry dzięki

#388 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 grudzień 2010 - 13:56

C-330 Podnośnik Raczej przy prawej stronie - przynajmniej u mnie pedał gazu jest z prawej :)

P.S. z tym opuszczaniem 2-3 cm to u mnie tez takk jest :lol:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#389 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 26 grudzień 2010 - 22:44

C-330 Podnośnik Mógł oring pod cylindrem puścić, ale to rzadko. Sprawdź po kolei może łapać lewe powietrze jak pisze @Roki.
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#390 Share andrev2222

andrev2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 21:25

C-330 Podnośnik Rozkręciłem wymieniłem wszystkie oringi jakie się dało, dodatkowo zauważyłem odkręconą nakrętę łożyska stożkowego od wałka atakującego wychodzącego ze skrzyni i napędzającego mechanizm różnicowy i dalej koła. Nie było gwintu na nakrętce więc wyciąłem natomiast nową rozciąłem i zrobiłem dzieloną, następnie przykręciłem i działa:). Podłożyłem dodatkowo jedną podładkę pod sprężynę zaworu zabezpieczającego (wczsniej było 5, teraz 6). Podnośnik działa ok. Ledwo złapałem gwint od zaworu zabezpieczającego po użyciu tej podkładki, czy bez zmierzenia ciśnienia jest to bezpieczne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 09:46

C-330 Podnośnik Jak podłożyłeś jedną to bezpieczne !!

#392 Share Pablo30

Pablo30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motocykle i rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:33

C-330 Podnośnik Witam otoz potrzebuje porady jak usunąć powietrze z cylindra podnośnika :unsure: bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam robic.
KPK Kumurun Team

#393 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:48

C-330 Podnośnik A tak właśnie mi się wydawało że masz zapowietrzony układ, dlatego te sprężyste ramiona.
Upewnij się że masz stan oleju i jeśli nie pomoże podnoszenie i opuszczanie od max do minimum, to znaczy że masz gdzieś nieszczelność i łapie powietrze.

Aha tylko opisz co robiłeś i od czego się zaczęło.

#394 Share Pablo30

Pablo30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 18:13

C-330 Podnośnik No to tak robiłem remont całego podnosnika i po załozeniu go na swoje miejsce poskręcałem wszystko do kupy i zacząłem odpowietrzać cały układ lecz nie udało mi go sie odpowietrzyć i mam takie wrażenie ze ma powietrze w cylindrze podnosnika.
A i mam jeszcze jedno pytanie czy nie da sie odpowietrzyć innym sposobem niż tym opisanym w instrukcji obsługi
KPK Kumurun Team

#395 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:28

C-330 Podnośnik Ile podnośników robiłem wystarczyło wlączysz pompe aby pochodziła sobie tak z minute potem pare razy podnieśc i opuścić ramiona bez obciążenia i samo sie odpowietrzy, a wadą najprawdopodobniej jest to że na tym kolanku co łączysz pompe z obudową skrzyni ciągnie lewe powietrze

#396 Share Pablo30

Pablo30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:32

C-330 Podnośnik Ale ja juz tak robiłem i to nic nie dało a co moze byc przyczyną miekkiego podnosnika tzn na podniesionym podnosniku ramiona ugne palcem
KPK Kumurun Team

#397 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:36

C-330 Podnośnik Napisałem ze miedzy filtrem oleju a pompą ciągnie powietrze z olejem, najszybciej na tym kolanku co wychodzi z pompy i wchodzi do gniazda w skrzyni tam sa oringi i tam jak kolanka na pompie nie ustawisz pod kątem prostym to pokrywy podnośnika bedzie łapało powietrze

Edytowany przez Roki212, 30 styczeń 2011 - 21:20.

#398 Share mateusz430

mateusz430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 luty 2011 - 14:44

C-330 Podnośnik witam ma taki problem gdzy kupiłem nowy wał podnosnika i chciałem uszczelnic go aby do oleju nie szedl niepotrzebny kurz oraz inne zanieczyszczenia prosze o porady dziekuje pozdrawiam

#399 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 20 luty 2011 - 16:06

C-330 Podnośnik Jesteśmy w trakcie remontu C-330 i ja rozwiązałem to w ten sposób, że dobrałem w sklepie oring aby pasował idealnie na wał ale i był jak najgrubszy aby ciasno wszedł w gniazdo w obudowie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share mateusz430

mateusz430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 luty 2011 - 16:35

C-330 Podnośnik czyli wsadziłes go przed tulejke czy za tulejke bo moj tata chciał zrobic tak jak w 330m i w tulejce zrobilismy rowek na oring ale po namysle wyszlo to ze zeby z walak jak bedziemy wkladac zetna oringa a byl tez pomysl zeby wsadzic simering z przodu przed tulejka no ale twoj pomysl tez nie jest najgorszy pozdrawiam