Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#341 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 24 maj 2010 - 04:56

C-330 Podnośnik nie zawsze to objaw pompy -wywalony oring -pytanie do autora postu
Jak podnosnik podniesie ciężar na pługi,kultywator trzyma-nie opada szybko np po dłuzszej jezdzie-transport.Podejrzewam że może byc to powoli wina roździelacza pompa pcha na siłę i ten olej gdzieś musi miec ujście i dlatego wywala....Mozna tez sprawdzić czy jak założysz nowy-wybity oring to masz luż na zębatce pompy??na boki góra dół?? po załozeniu podnoszenie jest normalne na niskich obrotach???
ps
nic nie regulowałeś przy podnosniku-rozdzielaczu pod dźwignią jest regulator

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 23:35
  •  

#342 Share Damian20

Damian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 maj 2010 - 19:04

C-330 Podnośnik Tak jak założę nowy oring to podnosi normalnie na niskich obrotach a luzów nie ma bo pompa była 3 miesiące regenerowana nie ja nic nic nie regulowałem pod rozdzielaczem

#343 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 24 maj 2010 - 19:23

C-330 Podnośnik U mnie kiedyś jak jeszcze miałem ciapka było podobnie zdarzało się że zdejmowałem dekiel trzy razy w tygodniu,wymieniałem pompy.Wymieniłem rozdzielacz i problem zniknął.Na bank masz walnięty rozdzielacz i raczej żadne '"regulacje" nic tam nie pomogą

#344 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 26 maj 2010 - 04:45

C-330 Podnośnik dokładnie.-koszt nowy ponad 500zł -jak oddasz stary zaplacisz 260 zł ..sklep k/krakowa

#345 Share mlodyrolnik25

mlodyrolnik25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 maj 2010 - 11:55

C-330 Podnośnik Witam a u mnie problem troche z innej beczki. Z rozdzielacza pod siedze niem w c 330 wymontowałem dźwignię podnoszenia i pouszczania żeby wymienić uszczelki bo kapał olej. Teraz mam problem z włożeniem tego spowrotem. Wszystko ładnie się składa tylko da sie wsunąc do pewnego momentu i dalej naewt nie drgnie. Pomocy!

#346 Share mariusz0221

mariusz0221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 17:46

C-330 Podnośnik witam wszystkich użytkowników forum, mam problem z podnośnikiem w mojej trzydziestce,często dzwignia podnośnika chodzi bardzo ciężko i nie chce przy tym podnośić oraz wydaje dźwięk jakby coś wyło (piszczało), po przełączeniu kilka razy w położenie opuszczania i dźwigania problem znika, ale za jakiś czas znowu sie pojawia, czym to może być spowodowane, traktor kupiłem kilka miesięcy temu, nie wiem czy była robiona pompa, siłownik... czy to wina rozdzielacza ? pomóżcie...

#347 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 18:13

C-330 Podnośnik Polej mechanizm olejem. Jak jest już trochę zużyty i suchy to lubi się tak dziać. Przynajmniej ja miałem takie objawy.
KPK Kumurun Team

#348 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 04 czerwiec 2010 - 18:30

C-330 Podnośnik Kolego nie obawiaj się że to pompa czy siłownik, ja obstawiam właśnie na 99% rozdzielacz, on tam się przycina i nie przełącza, tak jak kolega mówił polej olejem, czy jakimś wd-40 i powinno pomóc. :D

#349 Share mariusz0221

mariusz0221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 18:59

C-330 Podnośnik dzięki za poradę, jutro tak właśnie zrobię :D

#350 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 04 czerwiec 2010 - 19:46

C-330 Podnośnik Stojąc z prawej strony ciągnika masz ten ogranicznik od dźwigni z wcięciami. Wkręć te cztery małe śrubki na płaski śrubokręt i powinno pomóc.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 04:45

C-330 Podnośnik nie dopasowane gniazdo silownika w rozdzielaczu- ale jesli tak masz jest to oznaka ze masz wporzadku rozdzielacz :D)- smarujemy

#352 Share Damianoss123

Damianoss123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Ursus, remonty

Napisany 08 czerwiec 2010 - 18:08

C-330 Podnośnik Witam mam taki problem ponieważ moja trzydziestka nie podnosi. Wczoraj chyba wszystko zrobiłem i jest to samo. Co mam zrobić?? :)
Zrobiłem pierścienie na tłoku, wyczyściłem filtr, wyczyściłem także rozdzielacz i stwierdziłem że jest dobry. Wymieniłem simeryng i gumki w pompie. Stan oleju jest ok. Jak jest zimny to podnosi za***iście:D, i jak już podniesie to niby trzyma. Czy to jest wina pompy czy czegoś innego?? Oczekuje na odpowiedzi...
Pozdro :)

#353 Share PAATRYKK5

PAATRYKK5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 19:26

C-330 Podnośnik a może gdzieś ucieka przy rozdzielaczu albo przy pompie(nieszczelność)
A szybko złącze do wywrotu masz ?

#354 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 19:48

C-330 Podnośnik Jeżeli na zimnym podnosi a na ciepłym nie to na 90% pompa do wymiany.

#355 Share Damianoss123

Damianoss123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Ursus, remonty

Napisany 09 czerwiec 2010 - 05:33

C-330 Podnośnik

a może gdzieś ucieka przy rozdzielaczu albo przy pompie(nieszczelność)
A szybko złącze do wywrotu masz ?

nie nie mam

#356 Share ukaniu

ukaniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 20:11

C-330 Podnośnik Witam ja w mojej 30 mam taki problem podnośnik opada i to już od dawna ale teraz w ogóle praktycznie nie podnosi. dziś podpiołem obsypnik i dźwignęło morzę 5 cm a w dodatku jedno ramie podnośnika (prawe patrząc od tyłu) spada praktycznie do ziemi i koło wałka leje sie płyn hydrauliczny dodam żę traktor z 67r co robić

#357 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 06:19

C-330 Podnośnik Skoro jedno ramie Ci opada to masz frez na ramieniu i/lub wałku zjechany, jeżeli olej Ci spod ramienia wycieka to masz po prostu za wysoki jego poziom a tuleje masz już na pewno wytarte więc ucieka CI olej.Po roku produkcji oraz opisie podejrzewam że jest to 328, rok temu u siebie robiłem remont podnośnika i wałek plus tuleje pasują od 30 idealnie tylko jedno z ramion trzeba wymienić bo ma inną średnice otworu. Natomiast kwestia podnoszenia to może być pompa, pierścienie na cylindrze, oring między korpusem a cylindrem lub rozdzielacz. U mnie był to oring i rozdzielacz u Ciebie nie będziesz wiedział dopóki nie rozbierzesz.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#358 Share ukaniu

ukaniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 08:38

C-330 Podnośnik ale nie leje mi sie z ramion tylko od wałka obrotowego tego co podłączasz np do kosiarki rozrzutnika nie z ramion a oleju jest właśnie mało bo wycieka tam tędy i nie wiem jak to naprawić

#359 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 10:34

C-330 Podnośnik a to źle zrozumiałem. przy WOM-ie skoro się leje to musisz wymienić dwa simeringi. przy nim tutaj masz rysunek jak to wyglada
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share ukaniu

ukaniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 13:41

C-330 Podnośnik wymieniłem oringi w pompie ale to nie było to okazało się że to poszedł wał i "łoże" frez był zjechany praktycznie na zero przeskakiwało w dół a do góry już nie teraz po wymianie wału łożą tuleji oringów podnośnik elegancko działa teraz tylko dotrzeć i bd lux:D