Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#261 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 17 luty 2010 - 18:48

C-330 Podnośnik temat wielokrotnie wałkowany PANOWIE!!!!!!!!! sprawdz uszczelniacz na pompie -pierscienie i tlok a potem bierz sie za rozdzielacz-...-przerabialem to... jesli pompa daje cuga podnosi ale szybko opada ..to rozdzielacz..BANK!!!!!!- nawet jak pierscienie sa deko wytarte to przy malych obrotach nic sie nie da zrobic...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 06:46
  •  

#262 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2010 - 18:50

C-330 Podnośnik po prawej stronie w kabinie w skrzyni masz taki dekielek na dwóch śrubach, odkręcasz go i wyjmujesz filtr, możesz oszysćić w wodzie, benzynie itp.

#263 Share koko10354

koko10354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:50

C-330 Podnośnik z prawej strony jest filterek . wyjmij go i wyczyść

#264 Share loczek09121992

loczek09121992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:56

C-330 Podnośnik dzieki za odpowiedz to raczej wina widze pompy bo na jesien wymienialem filter oleju ten zboku i oleja ciapek jest z roku 1985

#265 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:59

C-330 Podnośnik wymień uszczelniacz -smimering przy pompie-zębatka i bedzie dobrze

#266 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:05

C-330 Podnośnik Ale jak będziesz kupował pompe to mimo wszystko radze sobie ją wymówić że wrazie czego żebyś mógł ją oddać jeśli okaże sie że to nie pompa, i rozbierz swoją starą pompe u mnie jak ją rozebraliśmy to te simeringi nie tyle były zużyte co pocięte/zsiekane :D (niewiem dlaczego takie były)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#267 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2010 - 19:11

C-330 Podnośnik a po co wymawiać do oddania, przecież do c330 innej pompy się nie kupi, a jak już ją zalejesz olejem to ciężko będzie oddać, chyba ze wadliwa może być to już co innego.

#268 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:16

C-330 Podnośnik Panowie opisze jeszcze raz co moze być... przyda się

sciagamy pokrywe podnosnika- odkręcamy pompę - wymiana uszczelniacza -od strony zębatki koszt 3zł -objaw podnosi na tylko wysokich obrotach!!!! jeśli jest piana uwalony oring przy styku pompa-blok skrzyni

Jesli po wymianie uszczelniacza dalej problem wymieniamy pierscienie-tłok
dalej problem

wymiana rozdzielacza

najtańsze rozwiazanie.. pompa kosztuje nie malo -przewaznie wywalony oring... ale jesli dobrze podnosi i puszcza to rozdzielacz..niestety i tu koszt... NIE KUPUJCIE POMPY od tak sobie tam niema co sie zniszczyć!!! przewaznie uszczelniacz!!!!

kupilem rozdzielacz oddajac stary chyba ze oringii w obudowie ..ale by wtedy cieklo...

#269 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:43

C-330 Podnośnik

a po co wymawiać do oddania, przecież do c330 innej pompy się nie kupi, a jak już ją zalejesz olejem to ciężko będzie oddać, chyba ze wadliwa może być to już co innego.

no wiesz u mnie niema takiego problemu tylko najpierw musze powiedzieć dla przykładu powiem co wyżej pisałem że jak sie okazało że ta pompa w c360 jest jednek dobra to ojciec pojechał i normalnie oddał tą pompe facet zwrócił mu 100% kasy ( ale w domu mówiliśmy że może niechcieć przyjąć spowrotem tej pompy a jeśli by przyjął to żeby ojciec mu dał na flaszke przysłowiową to dał mu 20 zł za to że przyjął te pompe , nie chciał brać ale w końcu wziął )
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#270 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 17 luty 2010 - 20:01

C-330 Podnośnik tak czasem bywa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share rafal

rafal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, fotografia, rolnictwo.

Napisany 17 luty 2010 - 20:24

C-330 Podnośnik [quote name='MANIEK21071995' date='17 February 2010 - 16:59' timestamp='1266425989' post='469674']
Najpierw sprawdź pompe  jak coś to wymień simeringi chyba że masz wolną kase to kup nową pompe a nowa  wzmocniona to koszt http://www.allegro.p...ska_nowka.htmla nie kolego 400zł a 100zł różnicy to sporo
[/quote]

Słuchaj gdy nie jestem czegoś pewny to tego nie mówię, u mnie w miejscowości pompa normalna kosztuje 220 dokładnie a wzmacniana 380, dlatego napisałem "około".

[quote name='GREMLIN' date='17 February 2010 - 17:31' timestamp='1266427875' post='469715']
[quote name='rafal' date='17 February 2010 - 16:34' timestamp='1266420849' post='469618']

Jesli to nic nie pomoże, będziesz musiał wyjąć pompe, można ja we własnym zakresie szybko zregenerować i to małym kosztem, mianowicie w pompie masz 2 gumki "simeringi" od przeciążenia mogło je wydmuchać i to może być powodem słabego podnoszenia.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja pytałem w sklepie z częściami to gościu powiedział że nie kupi się tych oringów ,jedynie coś pokombinować , a propo tej wymiany tj. roboty w hu...
nie wiem kto wymyślił taki dostęp do pompy :D
[/quote]

Jak sie nie kupi to dlaczego ja kupiłem?! Może Twój sprzedawca akurat takich nie posiada i nie chce żebys kupił u innego, dlatego tak powiedział.
I nie w chu.. roboty, bo wystarczy odkręcic pokrywe pod siedzeniem, wyjąc pompe i odkrecic kilka srubek, i masz na tacy dwa simeringi jak talala, roboty jest na godzine góra dwie!

#272 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2010 - 20:37

C-330 Podnośnik

no wiesz u mnie niema takiego problemu tylko najpierw musze powiedzieć dla przykładu powiem co wyżej pisałem że jak sie okazało że ta pompa w c360 jest jednek dobra to ojciec pojechał i normalnie oddał tą pompe facet zwrócił mu 100% kasy ( ale w domu mówiliśmy że może niechcieć przyjąć spowrotem tej pompy a jeśli by przyjął to żeby ojciec mu dał na flaszke przysłowiową to dał mu 20 zł za to że przyjął te pompe , nie chciał brać ale w końcu wziął )

pompa od c360 i c330 rożni się bardzo więc nie wiem jak można by je pomylić, ale wszystko jest możliwe

#273 Share rafal

rafal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, fotografia, rolnictwo.

Napisany 18 luty 2010 - 00:18

C-330 Podnośnik Jak można Pomylić pompy od c-360 i c-330?

#274 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 luty 2010 - 15:21

C-330 Podnośnik Widać można heh

#275 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 18 luty 2010 - 19:13

C-330 Podnośnik wracając do tematu u mnie jest tak że na wolnych obrotach podnosi słabo a na większych coś koło 1400 dobrze ,czy w tym przypadku wystarczy zmienić oringi jeśli by były uszkodzone?Bo jak dobre to ja bym zostawił oryginalne ale nie wiem czy można ot tak skręcić i spowrotem złożyć?
Oczywiście chodzi o TUR

#276 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2010 - 19:18

C-330 Podnośnik zakładasz nowe oringi i skręcasz ale żeby było dobre te oringi to mało prawdopodobne , na przykład w u mnie miedzy tym dekielkiem a pompą idzie jeszcze taka aluminiowa podkładka, identyczna jak folia aluminiowa, ale nie wiem po co ona tam była :D

#277 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 18 luty 2010 - 19:26

C-330 Podnośnik Podejrzewam że to była uszczelka taka jak np. pod głowicą w niektórych samochodach też cienka z jakiegoś tam metalu ,ale jak jej nie ma jest ok ?Czym uszczelniłeś bo podej. że się tego nie kupi chyba że podróbe

#278 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2010 - 19:37

C-330 Podnośnik dałem folie aluminiową, żyletką powycinałem tak jak powinno być, i narazie chodzi, ale już czuć ze sie oringi znów wyrobiły.

#279 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 18 luty 2010 - 21:26

C-330 Podnośnik Panowie albo coś ja nie rozumie albo jestem nachlany....a nie jestem...

partyzantka z uszczelnianiem jest ostateczna gdzie te uszczelnienie jest??

ps

->>>> Gremlin

albo sraczka albo kombajn..zostaw tego tura w spokoju -gadamy o podnosniku!!!!! wymień te cholerne uszczelniacze wystarczy przy zębatce..bo jak wchodzi na obroty to podnosi -to pompa wymiana pare zł+ czas

->>> podnosnik działa prawidłowo na ramionach nie puszcza??

jesli chodzi o TUR

jezeli tur juz to rozdzielacz do wymiany... sory juz sie sam pogubilem w tym---pier ustalmuy co jest z podnosnikiem!a potem zajmiemy sie turem olera jasna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 18 luty 2010 - 21:59

C-330 Podnośnik A co to za różnica tur czy podnośnik ,ta sama pompa go obsługuje jak nie podnosi tur to i podnośnik tyle że na tura idą większe obciążenia
jakie uszczelniacze przy zębatce?w pompie?