Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#241 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:31

C-330 Podnośnik Wysmarujesz sobie łapy i po co ci to :D Wygodniej chyba będzie bez oleju. I staraj się to robić delikatnie i z wyczuciem, bo lubią pękać przy montażu, weź nawet jednego na zapas:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 17:22
  •  

#242 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 12 luty 2010 - 07:20

C-330 Podnośnik uważaj na oring w bloku skrzyni -tam gdzie wchodzi kruciec pompy aby go nie przyciąć -bo inaczej bedziesz miał piane w skrzyni jak i tez nie bedzie podnosić-jak juz bedzie to zrywami

#243 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 12 luty 2010 - 08:12

C-330 Podnośnik Tak postaram się ustawić te kolanko na 90* i powolutku wkładać powinno się udać.

Właśnie w tym miejscu gdzie wchodzi kolanko ssawne od pompy chcę wszystko powymieniać uszczelki i wkładkę.

#244 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 12 luty 2010 - 18:05

C-330 Podnośnik woziłem obornik turem wszystko działało,
opuściłem i już nie podniósł ,wieszaków też nie podnosi

co się stało może wywaliło uszczelniacz na pompie ?

#245 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 12 luty 2010 - 18:08

C-330 Podnośnik Skoro nie reaguje tył ani przód to pompa, bądź rozdzielacz(jeżeli masz na jednym podnośnik i tura). Przeczytaj ten temat od początku i będziesz wiedział co zrobić.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#246 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 luty 2010 - 18:53

C-330 Podnośnik tak mam tura podłączonego pod rozdzielacz pod siedzeniem,
chyba raczej pompa bo co by mogło wywalić w rozdzielaczu
żeby przestał działać nagle ?

#247 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 13 luty 2010 - 08:03

C-330 Podnośnik sadze ze wywaliło ci oring -tak czy inaczej warto wymienić na nowy -albo masz pęknięty przewód jak nie zdejmiesz podnosnika wszyscy zostaniemy wrózbitami :P

#248 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 13 luty 2010 - 09:40

C-330 Podnośnik najszybciej oring, żeby przewód pękł to było by słychać jak olej sie z niego wydostaje...

#249 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 13 luty 2010 - 19:12

C-330 Podnośnik odpaliłem ciapka żeby podjechać i złapałem za dźwignię a tu podnosi
wyjołem filtr był brudny i pęknięty czyżby podeszło coś pod zawór ?
no i teraz wszystko działa :D

#250 Share loczek09121992

loczek09121992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 luty 2010 - 16:16

C-330 Podnośnik witam!mam problem podnoszeniem tylko nie wiem co mu szkodzi moze byc przyczyna olej bo w skrzyni mam superol? ciekawe czy on nie jest dobry czy pompa juz do d*py tak naprawde powinien byc hipol ale niby superol jest gesciejszy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2010 - 16:28

C-330 Podnośnik napisz dokładniej jaki masz problem z podnośnikiem, superol raczej nie powinien byc powodem twojego problemu

#252 Share rafal

rafal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, fotografia, rolnictwo.

Napisany 17 luty 2010 - 16:34

C-330 Podnośnik

witam!mam problem podnoszeniem tylko nie wiem co mu szkodzi moze byc przyczyna olej bo w skrzyni mam superol? ciekawe czy on nie jest dobry czy pompa juz do d*py tak naprawde powinien byc hipol ale niby superol jest gesciejszy?

Więc tak, W skrzyni powinien być hipol.
Ile ta twoja maszyna ma lat? Była juz wymieniana pompa?
Proponował bym Ci sprawdzenie ilości oleju w skrzyni jesli będzie to sprawdzenie filtra, znajduje sie obok blokady po prawej stronie, masz takie wypuklenie w kształcie koła.
Jesli to nic nie pomoże, będziesz musiał wyjąć pompe, można ja we własnym zakresie szybko zregenerować i to małym kosztem, mianowicie w pompie masz 2 gumki "simeringi" od przeciążenia mogło je wydmuchać i to może być powodem słabego podnoszenia.
Wiadomo że nie będzie to chodzić jak nowe ale napewno będzie dużo lepiej podnosić.

#253 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 17 luty 2010 - 16:52

C-330 Podnośnik Moim zdaniem jak pompa jest już stara to nie warto bawić się w jej naprawę lepiej wymienić na nową ja będę robił podnośnik w sobotę.

#254 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 luty 2010 - 17:08

C-330 Podnośnik tak jak kolega wyżej napisał zacznij od tego filterka a jak to nie pomoże to ściągaj "czape" i szukaj przyczyny, kiedyś miałem takie coś że pompa podnosiła dobrze a podnośnik nic i przyczyną były zdarte frezy na wałku od ramion podnośnika, ale pewnie u ciebie pompa daj ja do sprawdzenia jak lipa to kup nową
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#255 Share rafal

rafal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, fotografia, rolnictwo.

Napisany 17 luty 2010 - 17:08

C-330 Podnośnik

Moim zdaniem jak pompa jest już stara to nie warto bawić się w jej naprawę lepiej wymienić na nową ja będę robił podnośnik w sobotę.

Nowa zwykła pompa kosztuje ok 200 zł, wzmacniana ok 400.. A nie koniecznie kolega który ma ten problem może mieć w tej chwili pieniądze.
A wymiana simeringów to koszt rzędu 10 zł, więc jeśli Kolega nie będzie bardzo jej nadwyrężał to wytrzyma do wiosny a może i dlużej :D

#256 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 luty 2010 - 17:59

C-330 Podnośnik Najpierw sprawdź pompe  jak coś to wymień simeringi chyba że masz wolną kase to kup nową pompe a nowa  wzmocniona to koszt http://www.allegro.p...ska_nowka.htmla nie kolego 400zł a 100zł różnicy to sporo

#257 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:26

C-330 Podnośnik ja mam 30-stke i podnośnik słabo mi podnosi ale to nie jest wina pompy!!!! to wina rozdzielacza , przed wymianą radze sprawdzić jakie daje ciśnienie na zewn. hydr. podepnij pod przyczepe czy pod coś co będzie wymagało dużego ciśnienie i na wolniutkich obrotach spróbuj podnieść i zobaczysz czy to rzeczywiście pompa, a jeśli na zewn. hydr. też źle podnosi to również nie koniecznie może oznaczać to zużycie pompy może być zużyty bezpiecznik!!!!! my tak mieliśmy przy c-360 słabo podnosił i zewn. hydr była słabiutka hmm noto cóż by innego jak nie pompa heheh jakież było nasze zdziwienie jak z nową pompą również miał słabą hydr. heh :D po wymianie bezpiecznka do 60-tki chyba 60 czy 80 zł nie pamiętam hydr. jak nowa i to na starej pompie . A do skrzyni to sie powinno lać hipol ponieważ jest to olej przekładniowo hydrauliczny a superol silnikowy ( ale ursusy to twarde sztuki na superolu też bedzie byle w skrzyni było mokro ) Pozdro
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#258 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 17 luty 2010 - 18:31

C-330 Podnośnik [quote name='rafal' date='17 February 2010 - 16:34' timestamp='1266420849' post='469618']

Jesli to nic nie pomoże, będziesz musiał wyjąć pompe, można ja we własnym zakresie szybko zregenerować i to małym kosztem, mianowicie w pompie masz 2 gumki "simeringi" od przeciążenia mogło je wydmuchać i to może być powodem słabego podnoszenia.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja pytałem w sklepie z częściami to gościu powiedział że nie kupi się tych oringów ,jedynie coś pokombinować , a propo tej wymiany tj. roboty w hu...
nie wiem kto wymyślił taki dostęp do pompy :D

#259 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2010 - 18:35

C-330 Podnośnik kupi sie takie simeringi, w @gremlin poszukaj w jakimś innym sklepie bo na pewno są do kupienia takie oringi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share orzel7

orzel7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:46

C-330 Podnośnik mógł by ktoś dokładniej opisać jak zajrzeć do filtra i jak go odczyścić?? bardzo proszę o odpowiedź