Skocz do zawartości

Reklama

C-330 podnośnik

modernizacja podnosnika c330 turem

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
404 odpowiedzi na ten temat

#261 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 10:13

SipmaZ224  zgadza się ale tylko dopóki niema zrobionych wyjść hydrauliki ,o czym pisałem w innym temacie
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#262 max696

max696

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 20:43

Witam, mam pytanie, po wymianie oleju na agrol-u podnośnik podnosi dopiero na dużych obrotach i szybko opada nawet bez obciążenia, wiec mam zamiar wymienić pierścienie na tłoku i przy okazji rozebrać cały rozdzielacz, czy mógłby mi ktoś powiedzieć co mógłbym jeszcze powymieniać w aby go trochę usprawnić, narazie myślałem jeszcze o wymianie sprężyny zaworu bezpieczeństwa ponieważ moja jest już trochę ściśnięta i wymianie kulki na jej końcu. Co jeszcze mógłbym wymienić, a konkretnie chodzi co trzeba powymieniać przy okazji takiej rozbiórki? mam na myśli wszystkie uszczelki itp.

#263 Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1520 postów
  • 10992412

Napisany 17 wrzesień 2012 - 21:08

O - ringi na pompie, tylko kup te grubsze i wzmacniane albo jakieś silikonowe, bo cienkie-originalne zaraz wypychają i zdrap tą podkładkę pod deklem, niepotrzebnie dystansuje, wypchane o-ringi to najczęstsza przyczyna niedomagania hydrauliki w ciapkach. Na tłoku wytocz rowek pod uszczelniacz. O-ringi inne też wymień a jakie to poszukaj w katalogu, wszystko jest podane.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4  -  U C-330

#264 max696

max696

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 11:08

Ok dzięki, pisząc o zdrapaniu podkładki to chodzi ci o tą co jest w pompie czy jakaś inną, nie będzie wtedy nieszczelności ?

#265 Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1520 postów
  • 10992412

Napisany 19 wrzesień 2012 - 07:40

Nie będzie, tam mają trzymać oringi całe ciśnienie, chodzi mi o tą podkładkę pod dekielkiem pompy hydraulicznej, znajomy tak zrobił żeby bardziej docisnąć oringi(kupił te grubsze) i jeździ już tak 2 lata np. w opryskiwaczu 400l, kosiarka rotacyjna itp i podnosi na wolnych obrotach.
KPK Kumurun Team

#266 max696

max696

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 październik 2012 - 18:16

Witam ponownie, okazało się że do wymiany był cylinder i przy okazji tłok oraz oczywiście oringi i pierścienie, a najbardziej winny był agrol-u który jest bardzo rzadki, i musiałem wlać stary olej, lecz podnośnik nadal opada(w mniejszym stopniu ale nadal), wiec myślę ze problemem jest rozdzielacz. Czy ktoś kupował taki zestaw http://www.bazarek.p...acza-c-330.html jest on coś wart, są jakieś wyraźne skutki użycia takiego zestawu, i czy on jest do rozdzielacza pod siedzenie czy na błotnik ?

Edytowany przez max696, 10 październik 2012 - 18:18.

#267 Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • 4723559
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport, komputery i rolnictwo ;)

Napisany 13 październik 2012 - 23:32

Da się jakoś w c 330 przerobić rozdzielacz , aby miał taką dźwignie jak w c 360, lub w c 335, tzn, że przesuwasz i nie musisz trzymać aby podnosiło.... Zwiekszyła by się wtedy o wiele wygoda podnoszenia, u mnie po wymianie rodzielacza na nowy strasznie mocno trzeba tą dźwignie wciskać aby podnośiło, męczy to jak nie wiem :(

#268 Obszarnik

Obszarnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 październik 2012 - 09:07

Kiedys też mi się wydawało że ta dźwignia z c360 byłaby lepsza, ale tak nie jest. Precyzja podnoszenia w c330 jest duuużo lepsza, ja bym nic nie zmieniał.

#269 SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 16 październik 2012 - 17:45

Zobacz postManiek101, o 13 październik 2012 - 23:32, powiedział:

Da się jakoś w c 330 przerobić rozdzielacz , aby miał taką dźwignie jak w c 360, lub w c 335, tzn, że przesuwasz i nie musisz trzymać aby podnosiło.... Zwiekszyła by się wtedy o wiele wygoda podnoszenia, u mnie po wymianie rodzielacza na nowy strasznie mocno trzeba tą dźwignie wciskać aby podnośiło, męczy to jak nie wiem :(

Wpuść parę kropel oleju do "głowiczki" która obraca się w rozdzielaczu.

#270 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:22

taka przeróbka była by mocno skomplikowana, tak samo trudno było by EHR zrobić :lol: . U mnie po kupnie też dość ciężko ta dźwignia pracowała w stosunku do nowego, jednak po jakimś czasie albo się wyrobiło albo się przyzwyczaiłem
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#271 max696

max696

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 październik 2012 - 09:23

ponawiam pytanie

Zobacz postmax696, o 10 październik 2012 - 18:16, powiedział:

Czy ktoś kupował taki zestaw http://www.bazarek.p...acza-c-330.html jest on coś wart, są jakieś wyraźne skutki użycia takiego zestawu, i czy on jest do rozdzielacza pod siedzenie czy na błotnik ?

#272 Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja :))

Napisany 27 grudzień 2012 - 23:17

Witam Panowie ! Chciałbym się was poradzić jaka jest przyczyna tzn : założyłem oringi gumowe na tłok od 330m , i podnośnik trzymał z godzinne potem zaczoł opadać rozebrałem jeszcze raz i się okazało że gumki są wyszczerbane , takie jakby szczur je gryzł ,  jaka może być tego przyczyna  ?

#273 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 11:05

pewnie cylinder nie jest gładki. Chyba że tylko w jednym miejscu to wtedy o otwór przelewowy szarpie. Inna sprawa ze tam powinny być pierścienie a nie oringi. z oringiem właśnie problem szybkiego zużywanie będzie. jeżeli już to dołóż (dodatkowy kanałek) uszczelniacz taki jak w siłownikach się stosuje

#274 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 16:50

Panowie mam problem z podnośnikiem. Mianowicie chodzi jak zwykle o opadanie. Mam nową tuleje, pierścienie i tłok, dołożyłem uszczelniacz na tłoku. Podnośnik z obciążnikiem około 600kg opadał bardzo szybko, gołym okiem można było zauważyć, sprawdzałem używając przyczepę to w ciągu jakiś 3 godzin krawędź przyczepu opadła o jakieś 2 cm więc siłownik poniżej centymetra musiał. Bez obciążenia również TUZ opada. Rozebrałem wszystko i oring między cylindrem a obudowa był "złożony". wymieniłem oring na nowy grubszy. I dalej to samo. rozłożyłem ponownie tym razem oring jest ok. Zablokowałem tłok w cylindrze i podłączyłem powietrze 8 bar żadnych bąbelków w środku nie widać. Dodam że rozdzielacz był założony nowy jakieś 3 lata temu ( ciągnik robi 80-100mth rocznie tylko)
Ma ktoś pomysł co z tym można zrobić bo ja już zgłupiałem

#275 dominik19920

dominik19920

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:06

Wie ktoś moze jak zmodernizowac pompe podnośnika w ciągniku wymienionym w temacie :)
Połączone.

Edytowany przez danielhaker, 06 styczeń 2013 - 14:27.

#276 bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:42

po pierwsze nie ten dział, po drugie co chcesz modernizować???

#277 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 10:36

odnośnie opadania podnośnika u mnie. Znalazłem prosty sposób aby sprawdzić czy za opadanie odpowiada rozdzielacza czy nieszczelność na cylindrze/oringu. Należy unieść jakieś ciężkie narzędzie podeprzeć je na lewarku( całkowicie wysuniętym) następnie odkręcić rozdzielacz. Dociąć gumę (np. z dętki) na rozmiar uszczelki pod rozdzielacz(tylko otwory na śruby mocujące)  Przewiercić w grubej blasze otwory jak pod mocowanie rozdzielacza. Następnie przykręcić tą blachę zamiast rozdzielacza podkładają wcześniej pod nie gumę. Opuścić lewkiem podnośnik i zmierzyć wysokość od podłoża. Jeżeli nieopadanie dalej to znaczy że rozdzielacz winny jak opada to cylinder/oring pod cylindrem. Zamiast grubej blachy można by też dać jakaś cienką np.1,5 mm i podłożyć razem z gumą pod rozdzielacz.

U mnie winny jest cylinder. Po wyjęciu tłoka okazało się ze jeden z pierścieni pękł a dodatkowy uszczelniasz jest z masakrowany. Jak widać na zdjęciach poniżej uszkodzenia powstały od otworów przelewowych. Mam dwa wyjścia albo sfazować je tylko nie wiem czy to wystarczy aby nie cięło uszczelniacza. Albo zaślepić te otwory i od środka ładnie zeszlifować. Tylko wtedy czy coś się nie rozleci jak siłownik dalej będzie chciał się wysuwać i cała siła będzie działać na ogranicznik na tej dźwigni która tłok przesuwa. Jakiej firmy polecacie uszczelniacze? Ten kupiony w agromie( jakiej firmy nie wiem) jest dość sztywny przez co może tez bardziej się niszczył

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#278 Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • 4723559
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport, komputery i rolnictwo ;)

Napisany 07 styczeń 2013 - 11:09

Pierścionki widzę też skończyły żywot, ale...

Ja u siebie wymieniłem rozdzielacz, pompę na hydrotor wzm, cylidner, tłok, pierścienie, wszystkie oringi, wałek bo miał już ścięty frez, ramię wałka i...

nadal opada, nie jakoś zauważalnie szybko, lecz opada. Winę ponosi na 100% cylidner nie jest dokładnie wyszlifowany. Jak by go dał to tych co robią szlify w cylindrach motoru + jeszcze uszczelniacz dodatkowy na tłoku i nie powinien opadac

#279 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 11:40

pierścienie oczywiście wymienię tylko obawiam się ze moment będzie to samo co teraz przez te otwory. Tylko po takim szlifowaniu jak piszesz trzeba by dorobić tłok nowy i pierścienie nie będą pasować wiec tylko na uszczelniaczu a pozostaje kwestia tych przelewów. Dodam że u mnie rozdzielacz i wałek mają jakieś 3 lata reszta około 6 miesiecy (pompę również hydrotoru wzmacnianą mam)

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#280 Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1520 postów
  • 10992412

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:48

Daj do zakładu niech ci zfazują, nieraz mają takie malutkie szlifiereczki, samemu możesz pogorszyć sytuację, co do zaślepienia tych otworów to lepiej nie radzę tego robić.
Najlepiej by było wywalić tą tuleję i wsadzić same 2 siłowniki wspomagające pod ramiona podnośnika, wtedy na pewno by nic nie opadało.
KPK Kumurun Team

Zobacz także