Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

C-330 podnośnik

modernizacja podnosnika c330 turem

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
405 odpowiedzi na ten temat

#1 semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 20:46

C-330 podnośnik Jak Wasze trzydziestki radzą sobie z podnoszeniem owijarki do bel (Sipma Z-274)?? Bo u mnie podnosi ją na max obrotach sinika tak z 5 cm od ziemi i wyżej już nie może... Chcąc ja wyżej podnieść musi druga osoba pomagać ja podnieś.

Drugi problem to taki, że po podniesieniu w czasie transportu opada, jadąc po drodze krajowej trzeba co jakieś 500 metrów zatrzymywać sie i znów ja podnosić bo opada w dół.

Co może być przyczyna tego niedomagania, a może ta owijarka jest po prostu za ciężka na C-330. Wg. instrukcji waży 470kg. Dodam, że wymiana oleju na nowy i czyszczenie filtra nic nie dało. Bardzo ciekawi mnie jak jest u Was. Czy traktor (C-330) daje rade podnieś owijarkę bez problemu????
  • 0

#2 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 20:49

C-330 podnośnik Nie wiem jak podnosi bo owijarki nie mam-ale możesz mieć już pompę zajeżdżoną i ot cała wina.Co do opadania to ten typ tak ma-i wcale nie trzeba się zatrzymywać aby podnieść można to robić w trakcie jazdy.Na dobrej pompie 330 te 470 to powinna leciutko podnieść.
  • 0

#3 semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:01

C-330 podnośnik Ale ja muszę sie zatrzymać, bo musi druga osoba pomagać podnieś z tyłu bo tak jak już pisałem wcześniej sam ciągnik nie daje rady i to nawet przy max obr silnika. A co do pompy to były wymienione oringi w niej jakieś 2 lata temu.
  • 0

#4 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:03

C-330 podnośnik Oringi to nie wszystko-może już pompa siada.
  • 0

#5 pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1506 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:04

C-330 podnośnik Zmień pape i pierścienie na tłoku od podnośnika i powinno być O.K
  • 0

#6 Mariusz x

Mariusz x

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1905 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:07

C-330 podnośnik Masz może zegar do mierzenia ciśnienia taki do 200 Atmosfer? Podłączasz taki pod wyjście hydrauliki i od razu wiadomo czy pompa jeszcze żyje. A jak opuszcza to masz nieszczelny siłownik albo rozdzielacz.
  • 0

#7 semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:16

C-330 podnośnik podpiąłem kiedyś do prasy Claas Rollant 34 (bo takową posiadam) i jak zacisnąłem komorę to . było ok 130-150 bar. Oto link do zegara w mojej prasie:

http://www.fotosik.p...722e990d75.html
  • 0

#8 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2958 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:17

C-330 podnośnik Pomapa może i juz byc nie najlepsza ale jeśli podnośnik opada pod cieżarem to nie jest jej wina. Powoduje to nieszczelność siłownika, czyli tłok puszcza olej, jak i zurzyty rozdzielacz. Obie te rzeczy maja wpływ na podnoszenie. Bo jeśli olej jest tłoczony to np. w zurzytym rozdzielaczu olej nie płynie w kierunku wyznaczonym przez sekcje tylko płynie bokiem, tam gdzie ma lżej. To samo w zurztym siłowniku, olej ucieka bokami.
Jesli siłownik i rozdzielacz są dobre to nawet przy kiepskiej pompie podniesie zwłaszcza na wysokich obrotach.
Wymianę pompy zostaw na koniec zajmij sie najpierw opadaniem podnosnika, bo to psuje wszystko, a pompa może okazać sie jeszcze do użytku.
Jeśli chodzi o ciężar to u mnie sąsiad w swojej C-330(w dobrym stanie) podnosi pełny opryskiwacz czyli jakieś 500kg na wolnych obrotach i mu nie opada. U ciebie po prostu coś jest nie tak. Zycze powodzenia w naprawie.
  • 0

#9 semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:22

C-330 podnośnik

Jeśli chodzi o ciężar to u mnie sąsiad w swojej C-330(w dobrym stanie) podnosi pełny opryskiwacz czyli jakieś 500kg na wolnych obrotach i mu nie opada. U ciebie po prostu coś jest nie tak. Zycze powodzenia w naprawie.

Co do podnoszenia to nie można tego tak porównywać bo ja np. podnoszę bez najmniejszego problemu ładowacz TROLL 350, który wg. instrukcji waży jak dobrze pamietam ponad 600 kg. To jest zupełnie co innego jak masa jest blisko ciągnika jak np. w opryskiwaczu a co innego w owijarce gdzie masa jest oddalona od ciągnika.
  • 0

#10 Mariusz x

Mariusz x

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1905 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:26

C-330 podnośnik

podpiąłem kiedyś do prasy Claas Rollant 34 (bo takową posiadam) i jak zacisnąłem komorę to . było ok 130-150 bar.

Jak pompa daje 150 kg/cm2 to znaczy, że jest dobra. Zacznij od tłoka a jak nie pomoże to zregeneruj rozdzielacz.
  • 0

#11 nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1055 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:31

C-330 podnośnik u mnie też nie podnośi foliarki metal fach jak się pomoże to trochę drgnie <_<
  • 0
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#12 semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:33

C-330 podnośnik U mnie to max trzeba pomóc dźwignąć jakieś 30 kg na samym końcu owijarki i wtedy idzie w góre jak marzenie <_<
  • 0

#13 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2742 postów
  • 7964877

Napisany 17 styczeń 2008 - 22:18

C-330 podnośnik Pusc olej na wyjscie hydrauliczne pod ktore nie bedzie nic podpiete. Jak bedzie dlawic ciagnik tzn ze pompa jest ok. A jak nie ebdzie zadnej roznicy w pracy silnik ato pompa do wymiany
  • 0

sprzedam opryskiwacz Pilmet 600l/12m

www.olx.pl/oferta/pilmet-612-opryskiwacz-600-litrow-12-m-belka-CID757-ID4myB9.html

#14 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2958 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 22:44

C-330 podnośnik Racja że ciężar zawieszony blisko ciągnika lżej podnieść ale jednak jak pisałem podnosi na wolnych obrotach i nie opada, co jest bardzo ważne, świadczy o stanie hydrauliki. Jeśli opada to napewno trzeba bedzie przy nim dłubać bo przy maksymalnym uniesionym obciążeniu ma nie opaść. A jeśli sam opada to napewno nie bedzie dobrze podnosił nawet z nową pompa na max obrotach.
Jeśli podnosi cos za ciężkiego to ma podnieść przud ciągnika, a jeśli tego nie robi to hydraulika do roboty.
  • 0

#15 SzTyWnY

SzTyWnY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • 6969126

Napisany 18 styczeń 2008 - 23:24

C-330 podnośnik

Pusc olej na wyjscie hydrauliczne pod ktore nie bedzie nic podpiete. Jak bedzie dlawic ciagnik tzn ze pompa jest ok. A jak nie ebdzie zadnej roznicy w pracy silnik ato pompa do wymiany

Dokładnie zrób tak jakpisze kolega u mnie w 360 na jałowych obrotach po takim zabiegu zgasł silnik
  • 0

#16 semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 05 luty 2008 - 19:46

C-330 podnośnik Dzisiaj wymieniłem pompę na nową HYDROTOR TUCHOLA oraz przy okazji wymieniłem wszystkie uszczelnienia (oringi) jakie są na zasilaniu i wypływie z pompy Wymieniłem też pierścienie na tłoczysku, tuleja była jak nowa wiec pozostawiłem ja. Po montażu podpiąłem ciągnik do owijarki i jest lepiej ale jeszcze nei tak jak sie spodziewałem, owijarkę podnosi ale przy max obr silnika. Przy mniejszych obrotach nie podnosi do samej góry. Coraz bardziej przekonuje sie, ze ten ciągnik jednak nie nadaje sie do tego typu sprzętu, porostu ma za słaby podnośnik. Coraz bardziej myśle nad sprzedażą i kupnem 2812
  • 0

#17 pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1506 postów

Napisany 05 luty 2008 - 20:11

C-330 podnośnik Tylko że 2812 ma głupią hydraulikę którą trzeba znieniać zaworem chyba że chodzi ci o nowy ciągnik.
  • 0

#18 semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 05 luty 2008 - 20:42

C-330 podnośnik Mam mf-255 wiec wiem. Ale co do udźwigu to nie mam żadnych zastrzeżeń do Mf nie to co tu... Teraz to ja już zupełnie nie wiem co robić?? A może ktoś wie w jaki sposób mogę zwiększyć jeszcze silę udźwigu w C-330
  • 0

#19 Czazal

Czazal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 05 luty 2008 - 20:46

C-330 podnośnik KUp pompę wzmacnianą wymień oringi na tłoku i sprawdź roździelacz.B)
  • 1
:D

Google AgroFoto Ads C-330 podnośnik

• Reklama google
Dzisiaj, 18:56
  •  

#20 semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 05 luty 2008 - 20:51

C-330 podnośnik o jakie oringi i na jakim tłoku Ci chodzi.... (tam są 4 pierścienie metalowe, jedynie przychodzą dwa oringi jeden pod tuleje a drugi za na końcu tulei i obydwa zostały wymienione dziś na nowe.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s