Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1291 odpowiedzi na ten temat

#421 Share gregorek

gregorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 19:05

C-330 Podnośnik Witam Panowie
Rozwiązałem już problem z podnośnikiem.
Jak już wcześniej pisałem podczas remontu spuściłem olej do ostatniej kropli, który stał w pojemnikach dwa tygodnie, następnie wlałem go do skrzyni(oprócz oczywiście tego brudnego z dna ok.8l.który zastąpiłem świeżym)
A tak błahym powodem było zanieczyszczenie filtra (na maxa), tym bardziej dziwne że po ok. pół godziny pracy w polu.
Nie wiem skąd wziął się ten brud w tak krótkim czasie ? w każdym razie wyczyściłem i jest ok.

Pzdr.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Sprzedam ursusa c385 w bdb stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 16700.00 PLN
  • 15 sie 2017
Ciągnik URSUS C-3102 WYPRZEDAŻ!!! Autoryzowany Dealer AGROWIEC

• 136800.00 PLN
  • 16 lip 2017
Ciągnik Ursus 11054, 110 KM AGROWIEC Autoryzowny Dealer PROMOCJA!!!

• 147000.00 PLN
  • 16 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 06:46
  •  

#422 Share damianowski

damianowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 15:04

C-330 Podnośnik A patrzałeś ile jest oleju hydraulicznego w skrzyni biegów? Może coś z tłokiem lub pierścieniami na tłoku pompy hydraulicznej.

#423 Share 3pmarek

3pmarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 16:30

C-330 Podnośnik

o jakie oringi i na jakim tłoku Ci chodzi.... (tam są 4 pierścienie metalowe, jedynie przychodzą dwa oringi jeden pod tuleje a drugi za na końcu tulei i obydwa zostały wymienione dziś na nowe.

miałem ten sam problem kupilem nowa pompe i nowy tłok i teraz bela ok 600 kg na wolnych obrotach podnosi i nie opuszcza

#424 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 maj 2011 - 16:35

C-330 Podnośnik Witam, powiedzcie mi od czego jest pokrętło przy rozdzielaczu pod siedzeniem, i jak powinno być ustawione? Pozdrawiam

#425 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 16 maj 2011 - 20:26

C-330 Podnośnik Od dociążenia ciapka :D jak wykręcisz to jest odciążony a jak wkręcony to dociążony czy jakoś tak :lol: poprzekręcaj na maxa i się przejedź powinieneś poczuć różnice :)

#426 Share jag

jag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:21

C-330 Podnośnik Witam :)
Mam takie pytanie, chciałbym do mojego ciapka dołożyć z przodu podnośnik i chciałbym jeszcze zrobić wyjście hydrauliczne do kiprowania przyczepy, rozdzielacz mam pod siedzeniem i chciałbym przenieś go na błotnik i żeby przerobić go na 3sekcyjny (jeden do podnośnika tył, drugi przód, a trzeci do kiprowania). Jest coś takiego możliwe w c330, jeśli tak to jak to dokładnie zrobić.
Z góry dzięki za pomoc:)

#427 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:45

C-330 Podnośnik Oczywiście że jest możliwe, ale każdy ucieka z rozdzielaczami z błotnika , np. między błotnik a siedzenie,lub w twoim przypadku do ładowacza czołowego z prawej strony kierownicy, poprostu wygodniej, błotnik czysty , można się oprzeć i pobujać czy polansować z zimnym łokciem :lol: . Od czego chcesz ten rozdzielacz tj. u cyklopa czy mniejszy?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#428 Share Antekpirat

Antekpirat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 30 maj 2011 - 04:13

C-330 Podnośnik witam mam problem z c330
Owinolem moze z 4 belki i przestala dzialac chydraulika Co moze byc?
Na drugi dzien wszystko dziala ale tylko na zimnym oleju
Pompa?
Dodam ze wywalilem rozrdzielacze orginalne i jest jeden2 sekcyjny ktory steruje wszystkim
tzn podnosnikiem i hydrauliko zewnetrzno.

#429 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 30 maj 2011 - 06:06

C-330 Podnośnik Kolego przyczyn może być wiele, nieszczelności w układzie, może na tych rozdzielaczach, może od przeciążenia wyrzuciło simeringi pod dekielkiem pompy, może mało oleju, pierścienie na cylindrze wydarte lub rysy na nim i gdy olej się rozgrzeje to ucieka. Przyczyn może być wiele naprawdę. Proponuje zmierzyć ciśnienie zaraz za pompą i na wyjściu z rozdzielaczy i szukać.

#430 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 maj 2011 - 06:53

C-330 Podnośnik Poco mierzyć ciśnienie skoro go niema? oringi w pompie na 99.5% koszt ok z innymi uszczelkami do 20zł
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 31 maj 2011 - 21:41

C-330 Podnośnik A ja mam dziwny moim zdaniem problem. Wymieniłem dzisiaj rozdzielacz w ciapku na ten po regeneracji i sprawdzałem jak się sprawuje. Podpiąłem owijarke (450kg) i podnosi bez problemu na małych obrotach, a przodek ledwo się trzyma ziemi taki to ciężar. Ale po kilku sekundach zaczyna bardzo szybko opuszczać. Dlaczego? Dziwne jest moim zdaniem to, że jak podniesie to trzyma jakieś 5 sekund i zaczyna szybko opuszczać. Najrozsądniej chyba zająć się tłokiem w pierwszej kolejności skoro pompa dźwiga bez problemu i zakładam, że nie sprzedali mi trefnego rozdzielacza. Co wy o tym myślicie?

#432 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:06

C-330 Podnośnik Odswieże temat. Dzis zalozylem do ciapka 2 wyjscie na hydraulike jako eurozłacze. Mam na błotniku rozdzielacz, ale mialem jedno zwykle wyjscie, a to ze mam 2 rozdzielacz to mailem 2 rurke i blache do mocowania to kupilem gniazdo euro. Zalozylem i mam teraz jedno na euro a drugie na zwykłe. Robił ktos tak ? Uzywam (pożyczam) rożnych przyczep i raz takie koncowki euro. Trzeba bylo przekrecac. A tak bedzie wygodnie mysle.

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Edytowany przez jackkk1988, 09 czerwiec 2011 - 17:24.

[CE] [DE]

#433 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 11:34

C-330 Podnośnik Chłopaki opiszcie mi dokładnie co, gdzie i jak odkręcić, żeby wymienić oringi, pierścienie, aby usprawnić pompę. Jeśli ktoś może to dobrze byłoby krok po kroku. Bo tamtych miejsc jeszcze nie miałem okazji rozbierać.

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

#434 Share pablos292

pablos292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:20

C-330 Podnośnik

Jak Wasze trzydziestki radzą sobie z podnoszeniem owijarki do bel (Sipma Z-274)?? Bo u mnie podnosi ją na max obrotach sinika tak z 5 cm od ziemi i wyżej już nie może... Chcąc ja wyżej podnieść musi druga osoba pomagać ja podnieś.

Drugi problem to taki, że po podniesieniu w czasie transportu opada, jadąc po drodze krajowej trzeba co jakieś 500 metrów zatrzymywać sie i znów ja podnosić bo opada w dół.

Co może być przyczyna tego niedomagania, a może ta owijarka jest po prostu za ciężka na C-330. Wg. instrukcji waży 470kg. Dodam, że wymiana oleju na nowy i czyszczenie filtra nic nie dało. Bardzo ciekawi mnie jak jest u Was. Czy traktor (C-330) daje rade podnieś owijarkę bez problemu????

Kolego nie wiem czy to wiesz?? ale mozesz owijać bele przez skrzynie, wbijasz 5 albo 6 i skrzynia bardziej bardziej i szybciej napędza pompę, będzie wyła jak cyklop.wbijasz 5 albo 6, potem wajcha od skrzyni w neutralnym położeniu a przekażnik wylanczasz

#435 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 23 czerwiec 2011 - 22:40

C-330 Podnośnik Nie pomyliło się tobie z c-360, 4011 lub 355. W C-330 to nie możliwe, ciekawe jak włączysz bieg i dalej w miejscu chcesz stać? (chyba że owijasz w czasie jazdy??)

#436 Share arturo111

arturo111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 20:25

C-330 Podnośnik Witam

Mam pytanie trochę z innej beczki...ale tez dotyczy podnośnika, a dokładniej rozdzielacza. Otóż ciekawi mnie czy w każdym ciapku jest tak, że gdy w trakcie podnoszenia rozłączę 2 stopień sprzęgła( po prostu odłączę napęd pompy) to opada podnośnik. zastanawia mnie to trochę bo ciągnik jest w domu od zawsze i jakoś nie wiem czy tak jest wszędzie czy ja mam po prostu nie do końca sprawny rozdzielacz...

#437 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2011 - 20:35

C-330 Podnośnik U mnie tez tak jest i to raczej w każdym jest.

Edytowany przez zenekc330, 28 czerwiec 2011 - 20:36.

#438 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:45

C-330 Podnośnik proste że w kazdym II stopien sprzęgła odpowiada za rozłączenie WOM-u a co za tym idzie i napędu pompy hydraulicznej, a dodatkowo licznika motogodzin tez :P

#439 Share Pablo121234

Pablo121234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 10:29

C-330 Podnośnik nie wiecie moze czy wałek na którym są umieszczone ramiona ciegieł mozna przełorzyć o jedną freze do góry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 10:36

C-330 Podnośnik A masz olej i czysty filterek? na pusto podnosi? czy nie ma różnicy