Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1349 odpowiedzi na ten temat

#361 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 19 wrzesień 2010 - 10:14

C-330 Podnośnik Witam!
Szukałem coś na ten temat na forum ale ni udało mi się nic znaleść.Ale jeśli coś jest to mnie przekirujcie.
A mój problem jest następujący:
Od jakiegoś czasu podnośnik w mojej 30-stce kiepsko działa, tzn bardzo pomału podnosi no i nie trzyma za dobrze.
no i po przemyśleniach dzoszedłem do wniosku że to najprawdopodobniej rozdzielacz nawala, choć wymiana pompy tez by się przydała. No i moje pytanie jest takie czy sama wymiana pompy na nową wystarczy (w co wątpię) czy trzeba robić z rozdzielaczem, no i najważniejsze czy da się wogóle jakoś zregenerować rodzielacz i ile cos takiego mniej więcej kosztuje, bo muszę przyznać że ceny noego rozdzielacza troszkę mnie zszokowały. z góry dzięki za wszystko podpowiedzi :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 gru 2017
Ursus C360 3P Zarejestrowany

• 17500.00 PLN
  • Dzisiaj, 21:22
Ursus 914 DL FINN Turbo

• 42000.00 PLN
  • 26 paź 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 03:24
  •  

#362 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 10:33

C-330 Podnośnik sądzę aby wszystko chodziło jak należy trzeba wymienić pompę i cały podnośnik tzn rozdzielacz albo nowy lub po regeneracji i uszczelniacze w tłoku
po takim zabiegu powinien chodzić jak marzenie

#363 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 10:34

C-330 Podnośnik Rozdzielacz da się zregenerować za około 350zł, :D
I taki problem jeszcze mam, a mianowicie W swojej 330 zregenerowałem właśnie ten rozdzielacz, wymieniłem pompę na wzmacnianą, założyłem nowy cylinder wraz z tłokiem, na tłoku zamiast 2 mam 5 rowków, i nadal opuszcza.... Macie panowie co może być nie tak? Dodam że kupiłem dwa cylindry, i na jednym czy drugi, tak samo szybko podnośnik opada, :)

#364 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 10:56

C-330 Podnośnik Mam takie pytanie trochę odchodzące od tematu a mianowicie u mnie wyrobiła się wajcha od podnoszenia i ma tak jakby luzy i moje pytanie jest takie czy przy regeneracji regenerują także tą wajchą?

#365 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 10:57

C-330 Podnośnik Tak regenerują :D

#366 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 11:22

C-330 Podnośnik A nie orientujesz się jakie to są koszta takiej wajchy? Ale to chyba samą rączkę się wstawia? Tak myślę ale może się mylę :D

#367 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 11:54

C-330 Podnośnik panowie a ja mam taki problem ze zalozylem nowa pompe i uszczelniacze na tloku i nadal nie moge podnosic nic ciezkiego nawet z sadzarka mam problemy co jest nie tak ? pompa za skaba ??

#368 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 12:08

C-330 Podnośnik @damjan15 nie wiem, nie orientuję się :D
Łukasz, ciśnienie sprawdzałeś?

#369 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 15:14

C-330 Podnośnik cisnie na zaworze przeciązeniowym , musisz tym pokretłem ustawić co jest obok wajchy od podnoszenia

Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

#370 Share inzynierobserwator

inzynierobserwator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 15:58

C-330 Podnośnik

Rozdzielacz da się zregenerować za około 350zł, ;)
I taki problem jeszcze mam, a mianowicie W swojej 330 zregenerowałem właśnie ten rozdzielacz, wymieniłem pompę na wzmacnianą, założyłem nowy cylinder wraz z tłokiem, na tłoku zamiast 2 mam 5 rowków, i nadal opuszcza.... Macie panowie co może być nie tak? Dodam że kupiłem dwa cylindry, i na jednym czy drugi, tak samo szybko podnośnik opada, ;)

U mnie niedawno też opuszczała a uszczelnienia na tłoku mam też nowe. Okazało się że przyczyną opadania był pęknięty oring pod cylindrem podnośnika i słabo dokręcone te 4 śruby na które przykręcony jest ten cylinder. Po zmianie oringu i dokręceniu śrub problem zniknął.

panowie a ja mam taki problem ze zalozylem nowa pompe i uszczelniacze na tloku i nadal nie moge podnosic nic ciezkiego nawet z sadzarka mam problemy co jest nie tak ? pompa za skaba ??

Jak słabo dźwiga to znaczy że pewnie słabe ciśnienie. Zobacz jakie masz ciśnienie w układzie hydraulicznym. Ogranicza je zawór bezpieczeństwa który jest w rozdzielaczu pod siedzeniem.
Jest w nim kulka i sprężynka. Czasem potrafi się przyciąć ten zawór. Spróbuj wykręcić ten zawór zobaczyć stan sprężynki ewentualnie podłożyć jakąś podkładkę pod sprężynkę i skręcić. Zawór ten jest w rozdzielaczu z jego lewej strony na wierzchu wystarczy klucz 24 i chwila czasu.Ja miałem tak samo. Nie chciała mi dźwigać beli słomy na TUR-że teraz dźwiga 3.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 16:14

C-330 Podnośnik @inzynierobserwator, Oring mam nowy, zresztą jak wszystko w podnośniku, i nic, Pozostaje mi go tylko oddać do specjalisty ;)

#372 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 18:41

C-330 Podnośnik u mnie w c330 jest to samo, bardzo słabo podnosi, tyle ze jak podłączyłem przyczepe pełna ziemniaków to wywróciła bez wiekrzego problemu.........co to moze byc????? moze rozdzielacz??????? bo mam akurat nowy.

#373 Share stiw

stiw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 07:22

C-330 Podnośnik Witam Panów. Mnie też w 30-ce dotknął problem z podnośnikiem,a mianowicie na full obrotach to ledwo pług podniesie.Po zmierzeniu manometrem to na obrotach ok.900 to ma 60 atm a na full to dojdzie do ledwo ponad 100atm.Wczoraj wyjąłem pompę i teraz mam parę pytań:czy na pompie są tylko te dwa oringi pod dekielkiem czy jeszcze coś tam trzeba wymienić(jeżeli tak to jak do tego dojść)oraz gdzie jeszcze są jakieś oringi które trzeba wymienić żeby któregoś nie przeoczyć (znalazłem tylko jeden na połączeniu z filtrem).Cylindra na razie nie ruszam gdyż trzyma dobrze (nie opada),a stało się to właściwie w jednej chwili podczas podnoszenia przyczepy także myślę że poszedł jakiś oring.Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady

#374 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2283 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 26 wrzesień 2010 - 17:24

C-330 Podnośnik Na pompie masz dwa oringi pod ta tylnią pokrywą i idzie tam jeszcze taka cienka uszczelka jakby z aluminium czy czymś podobnym, od czoła pompy pod kołem zebatym idzie simering, dalej na tych kolankach z obu stron pompy pod nakrędkami są dwa oringi i w pompie więcej nie ma. Sa jeszcze dwa na obudowie tylnego mostu tam gdzie pompa łaczy się z filtrem, na cylindrze masz dwa jeden nad cylindrem drugi pod pokrywką od czoła cylindra i od spodu to na tyle. Pod rozdzielaczem są 4 i więcej nie ma.

#375 Share stiw

stiw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 07:08

C-330 Podnośnik

Na pompie masz dwa oringi pod ta tylnią pokrywą i idzie tam jeszcze taka cienka uszczelka jakby z aluminium czy czymś podobnym, od czoła pompy pod kołem zebatym idzie simering, dalej na tych kolankach z obu stron pompy pod nakrędkami są dwa oringi i w pompie więcej nie ma. Sa jeszcze dwa na obudowie tylnego mostu tam gdzie pompa łaczy się z filtrem, na cylindrze masz dwa jeden nad cylindrem drugi pod pokrywką od czoła cylindra i od spodu to na tyle. Pod rozdzielaczem są 4 i więcej nie ma.

Jeszcze jedno,czy do tego simmeringa można dojść od zewnątrz pompy,czy trzeba wyciągać wszystkie "wnętrzności"i wymieniać od środka

#376 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2283 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 27 wrzesień 2010 - 08:51

C-330 Podnośnik nie wiem wiesz widziałem tylko tyle ze jakiś tam pod zębatką jest a jak się do niego dostać to nie rozbierałem całej pompy

#377 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 12 październik 2010 - 13:52

C-330 Podnośnik @ piotttrek na moje to nadal wina rozdzielacza ze tobie opuszcza sąsiad do c 360 rozdzielacz oddał do regeneracji to po regeneracji przyczepy nie mógł wikipowac heh tak regenerują w c 330 mam podobny problem jak miki 20 wolno podnosi i nie trzyma i całkiem do końca nie chce unieść tyle ze u mnie do podnośnika od nowości nie było zagladane a jego rok to 1981.

#378 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 październik 2010 - 15:23

C-330 Podnośnik Miałem drugi rozdzielacz z grene. Tata wziął na dzień aby wypróbować. I wcale lepiej nie było. Może trochę, ale i tak nie warto było wydawać te 500 czy 600 zł jeśli różnica nie była zauważalna :lol:

#379 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 21 październik 2010 - 14:02

C-330 Podnośnik Czyli diabeł tkwi w czym innym .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share andrev2222

andrev2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 13:11

C-330 Podnośnik Witam ok. 6 miesięcy temu wymieniłem pompę oleju na wzmacnianą. Było bardzo dobrze, ale od dwóch miesięcy zaczął bardzo wolno podnosić, siłę w miarę ma i raczej trzyma po podniesieniu. Ale podnosi nawet niewielki ciężar ok. 200kg (zresztą podnośnik bez obciążenia też) jakieś 30 sekund na pełnych obrotach! Dodam, że rozdzielacz i toczysko są stare nic przy nich dotychczas nie robiłem. Może jakiś zawór bezpieczeństwa się uszkodził od nowej wzmacnianej pompy i nie puszcza ciśnienia. Od czego zacząć i na co wskazują objawy?