Polecane posty

damian18    3

tak jak kolega pisze i nie zapomnij zmienić oleju albo przynajmniej go dokładnie przefiltrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek6804    4

Olej 3 dni temu zmieniałem. Więc jutro pewnie zmienię tłok i cylinder, bo teraz to strasznie opuszcza sprzęty;/ Dobra dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

tylko patrz zeby nie zaczeło opuszczać jeszcze szybciej po wymianie niż przed wymianą :) sam to przerabiałem u siebie, przy kupnie tulei i tłoka patrz i dobieraj tak aby tłok jak najciaśniej pasował do tulei wtedy ok będzie, osobiście jak robiłem byłem w 3 sklepach i nie mogłem dobrać bo tlok był ciągle za luźny takie dziś części robią :lol: dopiero po dostawie innej partii części dobrałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

pisałem z Roki'm o tym wczoraj... wymienialiśmy się naszymi doświadczeniami :lol: w obydwóch przypadkach trafił się taki tłok kupowany razem z cylindrem i pierścieniami, że miał taki luz jakby tam pracował przez ostatnie 25 lat :)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma to jak komunistyczne zapasy, wtedy to były części a nie takie dziadostwo jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek6804    4

Weźnie pod uwagę ze zamki pierścieni trzeba ustawić o 180stopni w stosunku do poprzedniego. Bo inaczej bedzie przepuszczał, tak samo jak w silniku, jak się ustawi źle pierścienie to bedzie przepuszczał powietrze i słaba kompresja bedzie, podobnie jak tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

to o pierscieniach to wiadomo, ale jak masz tłot za lużny w tulei to jakbyś tych pierścieni nie ustawił to i tak bedzie puszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

kolego robiłem nie raz to wiem co mówie, jak masz tłok lużny to i zamki pierścieni w tłoku mają mniejszą średnicę a co za tym idzie olej bedzie tam sie wydostawał. Jak masz tłok to kazdy zamek ma identyczną głębokość, a jak tłok lużny to o tyle jest luźniejsza głębokośc zamka, teraz rozumiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek6804    4

No moze i fakt, na szczescie moj tok wchodzi na styk :lol: A tak przy okazji wiecie moze jaka wydajnosc ma wzmacniana pompa do c330?? Bo mam taką i nie wiem jaką ma wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Zależy jaka pompa wzmacniana.. Alu na 2 lub 4 śruby mają wydajność teoretyczną na poziomie 22...25l/min lub żeliwna czerwona o wydatku 22l/min. Przy obrotach pompy 1500obr/min


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

ta wzmocniona Aluminiowa na dwa mocowania dwa lata u mnie pochodziła i do wymiany jakaś słaba konstrukcja lub na taką trafiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek6804    4

Jaką mam to nie wiem, bo to mechanik zakładał, ale jak bede zmieniał tłok i cylinder to zobacze. Ta alu lepsza?? Czy zeliwna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

żeliwna jest lepsza, a w tych pompach to najczęściej się wyrabiają te dwa simeringi na pokrywie, pochodzi z rok i znowu do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

pompa ta ma większy wydatek, czyli podniesie szybciej, a żeby więcej podnieść trzeba zwiększyć ciśnienie... proponowałbym nie kombinować z tą pompą, bo ją możesz wyciągnąć jeszcze szybciej, niż powinieneś :lol:


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek6804    4

Na turze gdy miałem beczke metalową 600L zalana do pełna (razem ok 650kg) to podnosił na wolnym gazie i jestem ciekawe czy stać ja na więcej, ale troche strach zeby tura nie pogąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Jeśli chcesz zwiększyć udzwig możesz podkręcić zawór do 125at.(orginalnie jest ustawiony na 100at) a pompie nic się nie stanie.125at to jest maksymalne ciśnienie które pompa ma wytrzymać.Przeczytaj na tabliczce pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

Ja w swojej trzydziestce mam cos takiego jak na pusto podniose podnosnik i chcem go opuscic to nie moge, musze wyjsc i mu pomuc, czy to moze byc ze jest tłok skrzywwiny??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

A zmieniałes uszczelnienie na tłoku? Wujek gdy dał dodatkowe uszczelnienie to ciężko i powoli opuszczał na pusto i z lekkimi rzeczami. Lub mogła sie "podwinąć" uszczelka tłoka. Dźwigałeś coś ciężkiego?


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Na początek to sprawdż sobie rozdzielacz i zobacz czy nie przypchał się otwór zlewny.W tłoku nic się nie podwinie bo ma uszczelnienie metalowe(4 pierścienie).Uszczelnienie gumowe miała wersja eksportowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

A zmieniałes uszczelnienie na tłoku? Wujek gdy dał dodatkowe uszczelnienie to ciężko i powoli opuszczał na pusto i z lekkimi rzeczami. Lub mogła sie "podwinąć" uszczelka tłoka. Dźwigałeś coś ciężkiego?

 

Prz tłoku nic nie kompinowalem, jak ja kupilem to juz tak bylo.

Podnosilem jedynie kosiarke rotacyjna, plugi 3 skibwe, gryzalke i raz agregat uprwowy (miala troche ciezka przy nim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj