Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kopin    3789

jeśli był remontowany podnośnik i szczelnie spasowany to normalne że te ramiona nie opadną bo nic ich nie dociska a same niewiele ważą,a teraz olej zimny i gęsty ,jak troche popracujesz to zacznie opadać jak kolegom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

 

12 minut temu, kopin napisał:

jeśli był remontowany podnośnik i szczelnie spasowany to normalne że te ramiona nie opadną bo nic ich nie dociska a same niewiele ważą,a teraz olej zimny i gęsty ,jak troche popracujesz to zacznie opadać jak kolegom 

W lecie gdy olej rozgrzany również nie opadał. 

A z tym że nie można podnieść ręcznie ranion do góry na opuszczonym podnośniku? 

Edytowano przez Mc3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

nie będe sie mądrował że wszystko wiem ,wiec czemu go nie idzie podnieść to Ci nie odpowiem ,u mnie po wymianie uszczelnien też nie opadał przez 2 lata prawie,trzeba było nieżle nacisnac na ramiona, w większych ciągnikach też nie opadną same,a też nie da rady  podnieść ręką na luzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

A olej nie ma nic do tego, może za gęsty zalany był przy remoncie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

W C  330  masz prawo podnieść ramiona do góry bo podnosząc nie musisz pokonywać oporu siłownika bo nie jest trwale złączony z podnośnikiem Może poprzeczny wał w bloku jest ciasny i nie puszcza choć zazwyczaj ma za dożo luzu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

jak pisali wyżej tulejki zrobione na ciasno i trzyma, przesmaruj klamitki o ile jeszcze tego nie robiłeś i możesz sprawdzić czy ramiona nie obcierają o pokrywe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

z reguły jest zwykłym Hipolem zalany,jak sam nie wymieniałeś to ciężko powiedzieć

a czy ktoś tam coś nie nagrzebał przy remoncie ,albo coś nie zaspawał,są różni pomysłowi mechanicy więc cieżko coś powiedzieć jak sam nie rozbierałeś,jak ci to przeszkadza to nic innego tylko trzeba zdjąć pokrywę i zobaczyć

1 minutę temu, Maniek101 napisał:

jak pisali wyżej tulejki zrobione na ciasno i trzyma, przesmaruj klamitki o ile jeszcze tego nie robiłeś i możesz sprawdzić czy ramiona nie obcierają o pokrywe

wątpię żeby ktoś był w stanie tak to ścisnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Olej tu nie ma nic do rzeczy skoro nie może rękoma podnieść ramion to coś je trzyma Najlepiej zdjąć pokrywe tylko przy zakładaniu ustaw kolanko od hydrauliki bo bedzie niespodzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Wygląda na to, że tuleje wału podnośnika są za ciasno spasowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Nie będę narazie zdejmowal pokrywy jak nic nie nawala, jedynie może za parę mc jak będę wymieniał pompę na mocniejsza pod tura, jedynie zerknę na tuleje w wale oraz nasmaruje tam wszystko. 

Jeszcze pytanie:czy trzeba spuszczac olej jeżeli chce się wymienić filtr hydrauliki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Chce tylko sprawdzić w jakim jest stanie, ponieważ tylko to mi zostało do skontrolowania. To nie ma nic do tego co wcześniej pisałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Jak się go demontuje? Nie chce nic uszkodzić bo ta obudowa co jest w niej filtr jak złapie ręką to trochę się rusza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Powinno być zabezpieczenie z drutu jak seger  zdejmiesz i baniaczek ma wyjść trzyma go tylko oring

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

od prawej strony jest nasadzany na takie 2 bolce i zabezpieczony takim ala segerem z drutu ,jak wyczyścisz całość dobrze to zobaczysz co i jak ,sciśniesz koncówki  kombinerkami,wyjmiesz drut to zdejmiesz filtr z obudową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

podnośnik nie podnosi, pokręcenie śrubokrętem w zaworze na rozdzielaczu i przy wysokich obrotach ledwo podnosi ale zaraz opada, nowa pompa, rozdzielacz na błotniku też nie działa, nowy wał i tuleje, bardzo ciężko chodzą a podnośnik stopniowo szarpnięciami małymi podnosi zamiast jednostajnie, jaka przyczyna może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Gdzieś powietrze łapie, mało oleju/ filtr zapchany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Przy składaniu przekręciła ci się rurka od pompy co wchodzi w smok i tamtędy łapie powietrze. Trzeba było na smoku założyć nowe uszczelnienie gdzie łączy się rurka od pompy że smokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawloo589    0

Witam, panowie mam taki problem . Robiłem remont generalny tylnego mostu i hydrauliki (wszytko nowe ), poskladalem wszytko i teraz nie chce mi podnośnik podnosić dopiero na wyższych obrotach i strasznie pieni olej jak zdjęłem dekiel z pompą... jak już podniesie to widać że jest piana z powietrzem w cylindrze ,bo jak się poskacze to normalnie pracuje . Wszystkie oringi są w porządku... już nie mam pomysłu.. układ zapowietrzony ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Gdzieś zasysa powietrze i dlatego pieni się olej. Połączenie pompy że smokiem tu może być nieszczelność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Witam mam problem ponieważ założyłem dwa dni temu nową pompe hydrauliczną wszystko było ok dziś podczepiłem tłukę noi pojechałem w pole i na końcu kawałka nie da sie podnieś nawet na pusto gdy unoszę ramiona bardzo lekko chodzą. jak podniosę to gdy stanę na ramieniu to opada i sprężynuje co to może być ja podejrzewam tłoka i tuleje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25509

Ja bym zajrzał do tego filtra przy prawej nodze. Przy zmianie pompy mogło  mogłeś zruszyć jakieś syfy w skrzyni i zawaliło filtr. U mnie tak właśnie się stało. I ramiona też sprężynowały. Filtr był zaklejony na amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj