Polecane posty

ciaastus    67

Witam!

Ktore oringi mozna sprobowac wymienic w rozdzielaczu jesli nie trzyma? Moze mi ktos podac nr z rysunku w katalogu lub jakos opisac? Bo te 4 miedzy rozdzielaczem a pokrywa podnosnika to chyba nie. Tak mi sie wydaja przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

 

25 minut temu, Pele94 napisał:

Witam wszystkich mam problem z  z hydrauliką w c330. dzisiaj gdy uruchomiłem silnik przy - 14 stopniach przestała mi działać hydraulika do wywrotu przyczepy oraz przestał działać podnośnik , od kilku lat nie było nic robione w c330 oprócz standardowego wymieniania filtra. podnośnik zawsze chodził dzwigał wszystko bez problemu , podnośnik trzymał nie opadały maszyny oraz wywracał przyczepy  dzisiaj jest zero reakcji. dodam że włączając pompę ( dźwignią przy lewej noce słychać jak zaczyna działać ) podnośnik wgl nie reaguję, naciskając kulkę w gnieździe od wywrotu szumi powietrze. Dodam też że ole w skrzyni jest w normie. Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się stać ? mogła pęknąć pompa przy tak gęstym oleju ? 

wyjmij filtr oleju bo pewnie Ci go zablokowała od mrozu. A lbo czekaj na ocieplenie

@ciaastus poczytaj watek trochę wstecz. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

myślisz że mogło się tam coś zamarznąć i  zablokować ? zaraz pójdę i spróbuję to odkręcić i zobaczę co tam jest grane w tym filtrze.  A może jak bym polał obudowę od tego filtra gorącą wodą ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

U siebie w 330m też mam problem, mianowicie w największe mrozy przy pierwszym odpaleniu tur reaguje dopiero po kilku/nastu sekundach. 


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Witam, problem został rozwiązany wystarczyło podgrzać filtr oleju który znajduję się przy prawej  nodze , ja podgrzałem go delikatnie palnikiem od papy dosłownie 10sekund i wszystko wróciło do normy, polanie gorącą wodą też by pomogło. 

Pozdrawiam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

U mnie kiedyś rozwaliło rozdzielacz jak było -15

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Czy w obudowie tylnego mostu c 330 sa kanaly olejowe? Np. do pompy i.t.p? 

Pytam bo mialem urwana jedna srubke ( taka szesciokatna), ktora trzyma obudowe filtra oleju podnosnika. Rozwiercalem jej resztke co zostala w obudowie mostu i gdy przewiercilem (wiertlo weszlo moze 1.5 cm) to posaczyl sie olej. 

   Zastanawiam sie teraz co odwalilem. Czy tam byla dziura na wylot, czy wwiercilem sie w kanal olejowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Kanał jest po środku filtra i schodzi pionowo w dół skąd zasysany jest olej. Przewierciłeś się zapewne do wnętrza obudowy mostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Czy w obudowie tylnego mostu c 330 sa kanaly olejowe? Np. do pompy i.t.p? 

Pytam bo mialem urwana jedna srubke ( taka szesciokatna), ktora trzyma obudowe filtra oleju podnosnika. Rozwiercalem jej resztke co zostala w obudowie mostu i gdy przewiercilem (wiertlo weszlo moze 1.5 cm) to posaczyl sie olej. 

   Zastanawiam sie teraz co odwalilem. Czy tam byla dziura na wylot, czy wwiercilem sie w kanal olejowy?

Sorry za powielenie, tak sie kliknelo. 

Chcialem podziekowac za odpowiedz. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikerus    1

Witam. Chciałbym zapytać, czy ciapek nadaje się do rozsiewacza nawozu typu lejek? Planujemy z ojcem wymianę wysłużonego kosa, a trzydziestka, którą posiadamy z racji ekonomiczności wydaje się być najlepszym kandydatem. Pytanie może jest banalne, ale zarówno tutaj na forum jak i w życiu codziennym spotkałem się z wieloma historiami mówiącymi o tym, że po naciśnięciu sprzęgła do końca belki podnośnika opadają. U kosa napęd przekładni idzie od kół, czyli prosto- nie jedziesz=nie siejesz. Lejek wymaga jednocześnie podnośnika i wałka. Np. już przy zatrzymaniu ciągnika żeby dodatkowo zatrzymać talerz rozsiewacza trzeba do końca wcisnąć sprzęgło i rozłączyć WOM, co mając na uwadze przytoczone historie może teoretycznie spowodować opadnięcie belek i rozsiewacza czyli w konsekwencji jego uszkodzenie. Nigdy dotąd jednoczesne użycie WOMu i belek nie było mi potrzebne, dlatego jeśli mogę - wolę wpierw zapytać niż potem płacić.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Podnosnik opada tylko wtedy gdy przy wcisnietym sprzęgle będziesz chciał rozsiewacz podnieść. To tak jak byś chciał plug podnieść na wcisnietym sprzęgle. Nie pójdzie do góry bo pompa stoi. Coś źle zrozumiałeś. Ja trzydziechą rozsiewam dwutalezowym. Tylko sypię max 400 kg bo podnosnik wiecej nie dźwignie. 

Lejek jest idealny do c330. 

Edytowano przez ZYLA
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Właśnie. Piszesz jakbyś nigdy 330 nie jeździł. U nas każdy tak sieje albo siał.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatom    0
Jaka może być przyczyna? Podnoszę pług na podnośniku do połowy. Gaszę silnik. Po pół godzinie odpalam ciągnik i chce podnieść pług do góry na maxa. Najpierw ramiona opadają gwałtownie w dół a po chwili zaczyna podnosić normalnie do góry. Pod obciążeniem pług nie opada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Myslalem, ze mam walniety rozdzielacz w ciapku. Ale wczoraj zostawilem prawie pelny opryskiwacz w gorze i zgasilem ciagnik. Prawie wcale nie opadl, moze ociupinke. No i fajnie by bylo ale na polu gdy chcialem go podniesc wyzej i naciskalem dzwignie podnoszenia to opadal. Dopiero jak przygazowalem porzadnie to podniosl. Czy to pompa ma za maly wydatek i olej sie cofa przy malych obrotach gdy nacisne wajhe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Ja Ci trzyma to rozdzielacz i siłownik masz szczelny. Więc raczej słusznie przypuszczasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1
13 godzin temu, ciaastus napisał:

Myslalem, ze mam walniety rozdzielacz w ciapku. Ale wczoraj zostawilem prawie pelny opryskiwacz w gorze i zgasilem ciagnik. Prawie wcale nie opadl, moze ociupinke. No i fajnie by bylo ale na polu gdy chcialem go podniesc wyzej i naciskalem dzwignie podnoszenia to opadal. Dopiero jak przygazowalem porzadnie to podniosl. Czy to pompa ma za maly wydatek i olej sie cofa przy malych obrotach gdy nacisne wajhe?

Miałem to samo z balastem do tura, w moim przypadku pomogło podłożenie 3 podkładek pod zawór ( przelewowy , przeciążeniowy ) zależy  jak kto mówi. jest  wkręcony z lewej strony jak siedzisz na fotelu o ile dobrze pamiętam 24 klucz, ja dałem 3 podkładki miedziane ( akurat takie miałem ) tani koszt naprawy może nie fachowy ale pomógł.

Albo wymień zawór na nowy. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu332    1

C330+tur co i raz wywala uszczelniacze na pompie hydraulicznej, z tego co wyczytałem jest to objawem jej zużycia. Na razie nie przewiduję wymiany na nową, ponoć niektórzy zbierają trochę materiału z obudowy i oringi bardziej przylegają.

Przeprowadzał ktoś taką operacje? Pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

jak już pompa wywala oringi to nadaje sie na wyrzucenie u mnie potrafiła 1 dnia wywalić 3razy aż w końcu kupiłem nową i mam już 5 lat spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Jakość wykonania pomp jest różna . Winą wypychania oringów jest nadmierny luz osiowy .Osobiście robiłem taka operację na pompie i pompa pracuje do dnia dzisiejszego.Z tego co kojarzę to więcej już przepracowała po "remoncie " niż przed. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu332    1

Mógłbyś dokładnie opisać co wykonałeś? Czy po prostu zebrałeś trochę materiału z dekielka pompy, jeżeli tak to ile mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Zrobiłem to kombinacyjnie , domowym sposobem. Odkręciłem pokrywę pompy,  dobiłem podkładki oporowe łożysk i zmierzyłem jaki jest luz osiowy ( o ile są zagłebione podkładki) . Zeszlifowałem nadwyżkę obudowy pompy pozostawiając 0,3 -0,4 mm jako luz. Aby było dokładnie wykonałem na powierzchni obudowy  dołki punktakiem na jednakowa głębokość a na koniec papier ścierny. Oczywiście całość następnie trzeba było wymyć. Z pokrywą nic się nie robi. Ten sposób jest dla wytrwałych , najlepiej wykonać maszynowo'- skrawaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1

Chciałbym się wam poradzić gdyż w zime wzieliśmy się za c330 i mieliśmy problem z opadaniem podnośnika i tura także brat oddał dolny rozdzielacz (pod siedzeniem) do regeneracji, i wszystko fajnie tylko że cena tej regeneracji nie spodobała mi się bo wyszło ino 100zł, przyszła wiosna, podczepiłem pługa 3 małego grudziądza i okazało się że opada nawet z taką lekką maszyną, no to odrazu padło że cylinder porysowany lecz pod pieliśmy ostatnio tura i tur tez opada i tak się przypatrzyłem i gdy podnosze tura to podnosi się minimalnie podnośnik i pytanie czy moja diagnoza dobra że rozdzielacz dziadosko zrobiony? Mamy się za to brać i od czegoś trzeba zacząć, i dodam że słabo podnosi, ma rozdzielacz coś do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Mało który rozdzielacz po regeneracji poprawnie pracuje. Bardzo wiele miałem przygód z opadaniem podnośnika i zawsze się kończyło na tym samym czyli rozdzielaczu mimo wymiany uprzednio cylindra, tłoka i pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj