Polecane posty

Junkers    44

Podnośnik będzie działał nawet jak oleju będzie dużo poniżej wskaźnika oleju, no chyba że będziemy się ekstremalnie przechylać na lewy bok albo pod górę, większa ilość oleju jest potrzebna np. do kiprowania przyczep gdzie napełniamy siłowniki, a i mniej tym gorsze smarowanie ale od razu nic się nie stanie.

A przeciek może być też miedzy pochwą półosi a korpusem tylnego mostu, połóż się pod ciągnikiem to na pewno zobaczysz skąd się sączy.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

Witam ponownie, okazało się że do wymiany był cylinder i przy okazji tłok oraz oczywiście oringi i pierścienie, a najbardziej winny był agrol-u który jest bardzo rzadki, i musiałem wlać stary olej, lecz podnośnik nadal opada(w mniejszym stopniu ale nadal), wiec myślę ze problemem jest rozdzielacz. Czy ktoś kupował taki zestaw http://www.bazarek.p...acza-c-330.html jest on coś wart, są jakieś wyraźne skutki użycia takiego zestawu, i czy on jest do rozdzielacza pod siedzenie czy na błotnik ?

Edytowano przez max696

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiddenly    0

Damianursus tak skrapla sie zkąś tam na sam dól i potem kapie

 

Junkers troche oleju sie saczy przez korek spóstu ale czy to mozliwe zeby spod korka dotarł pod zaczep niby jest jakas roznica wysokosci

Edytowano przez Hiddenly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Da się jakoś w c 330 przerobić rozdzielacz , aby miał taką dźwignie jak w c 360, lub w c 335, tzn, że przesuwasz i nie musisz trzymać aby podnosiło.... Zwiekszyła by się wtedy o wiele wygoda podnoszenia, u mnie po wymianie rodzielacza na nowy strasznie mocno trzeba tą dźwignie wciskać aby podnośiło, męczy to jak nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarcin    0

Witam

Czy konieczna jest wymiana cylindra podnośnika podczas wymiany pierścieni na tłoku podnosnika?

Stary cylinder jest zapewnie oryginalny a obecnie na rynku kupię pewnie chińską podrubę.

Może zostać przy starym cylindrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Winna jest tylko i wyłącznie pompa, nic więcej.Kolego kup nową pompe załóż i bedziesz zadowolony.

Temat przerabiałem u siebie kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarcin    0

To znaczy, że nie wymieniać pierścieni na tloku podnośnika? Koszt nie duży a może lepiej będzie funkcjonował podnośnik.

Przy jednym rozbieraniu załatwię wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierścienie wymień, a cylinder jak nie ma jakiś rys to może śmiało zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Pierw wymień pompe , nowe pierścienie nie wiadomo jak spasują z starym cylindrem.

Może być większa nieszczelność jak jest do tej pory.

Jak Ci podnośnik opada to nie koniecznie muszą być pierscienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarcin    0

Sęk w tym, że podnośnik nie opada. Muszę bardzo gazować aby podniósł. Próbowałem podnieść tasmówkę do siana, podniósł

ale z wielkim trudem. Po zgaszeniu ciagnika podnośnik w ciągu 10 może 15 minutach nie opadł.

Kiedyś podczas rozkrecania dekla podnośnika zauważyłem, ze na cylindrze podnośnika (nie pamiętam ale dokładnie to chyba był taki dekielek, który dokręca się do podnośnika) odpadł kawałek gwintu przy śrubie i teraz nie wiem czy może jest to przyczyna nieszczelności? Ale z kolei podnosnik nie opada a jest tylko problem z podniesieniem. Mam zamiar kupić wzmocnionz żeliwną pompę

a przy okazji wymienić pierscienie tłoka i sprawdzić co było pęknięte. Być może pęknięcie nie ma wpływu na podnoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

tylko że pompa niema nic wspólnego z opadaniem. Kolega dobrze zaczyna najpierw pierścienie (jeżeli cylinder i tłok ok) i trzeba sprawdzić jak niema poprawy to niestety rozdzielacz.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Jesli nie dzwiga to tylko pompa.

Może tez być oring , albo nie szczelność między nim a króćcem od pompy co wchodzi w niego.

Co do opadania albo rozdzielacz albo nieszczelność w tłoczysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Jak słabo podnosi, ale podnośnik po podniesieniu nie opada to wymień samą pompę do cylindra nie zaglądaj. Bo właśnie jeśli nie opada a tam zaczniesz ingerować to potem będzie opadał i zaczną się kolejne problemy i będziesz pytał co nie tak...

Inna sprawa jak by opadał to można pierścienie wymieniać, a tak nie radzę:)

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarcin    0

Jak podniesie to nie opada ( przy taśmówce do siana ), próbowałem podnieść kosiarkę rotacyjną i nie dał rady.

Najpierw kupię pompę i zdiagnozuję tłoczysko, później zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Tylko pompe kup porządną a nie jakiś badziew , typu THM :blink:

Proponuję taką jak ja mam. http://www.farmexpert.pl/pompa_hydrauliczna_pzas20_podnosnik_aluminiowa_wzmocniona_25_5_l_min_do_ursus_c_330_hylmet_produkt3467.aspx

 

albo coś tańszego.NP. HYLMET.

Tylko że ta co podałem linka na wolnych obrotach podniesie Ci tą rotacyjną w momencie do góry, nie wspomne jak podnosi przy obrotach ciągnika np.1800 :D ta pompa to prawdziwy "diobeł"

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Pompę śmiało wymieniaj, oringi przy pompie i na króćcu ssawnym nad filtrem także oczywiście o czyszczeniu filtra nie wspomnę.

I tak jak pisałem jak chcesz aby nie zaczął opadać nie zaglądaj do cylindra i nic z nim nie rób, znam kilka osób co chciało tak jak ty sobie wymienić i zaczął opadać właśnie po tym zabiegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarcin    0

Dziękuję za dobre rady, miałem kupić zeliwną pompę wzmacnianą, ta którą mi podałeś jednak trochę kosztuje ale się zastanowię.

Czytałem na tym forum, że pompy aluminiowe pękają czy to prawda?

W takim razie do tłoka nie bedę zaglądał, mimo to zdjagnozuje to pękniecie i podejmę decyzję aby kolejnym razem nie rozkręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

nie wiem czy pękają czy nie ale pierwsze słyszę, ale jak bym jeszcze kupował kiedyś taką to tylko taką , to tak jak jezdzisz 1.9TDI PS 130KM a po jakimś czasie zakładasz CHIP-a i masz 160KM .

Taka tu masz róznice.

Wiem że jest trochę kasy ale na prawde warto , bo bez gazowania masz tą rotacyjną w momencie w powietrzu.

U mnie śmiga już któryś sezon i nie mam z nią żadnego problemu.Jak było na początku tak jest do dzisiaj.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Pompa z linku bardzo dobrze podnosi, tylko osobiście mam do niej mieszane uczucia. Po dwóch sezonach u mnie nadawała się do wymiany bo zaczęła słabo podnosić, po rozebraniu okazało się że jest rozbita na osi i ośka ma duży luz promieniowy. Teraz mam o wydatku 22,9 l/min i już kilka lat ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Dziwne , bo u mnie już chyba z 5 lat smiga bez zarzutu , może na jaką kijową trafiłeś.

Po za tym masz gwarancje na nią 24mc.

Ja tyle miałem wiec , kupowałem ją w Agromie.

W wyglądzie troszku minimalnie inna ma takie fazki i wybrzuszenia na obudowie.

Ale wydajność 25.9

Być może teraz troszku inna technologia jest i zmienili obudowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Proponuję nie kombinować z zaworem bezpieczeństwa bez pomiaru ciśnienia manometrem,zdarza się że w nowych rozdzielaczach po kilku latach trzeba regulować zawór,zbyt wysokie ciśnienie może uszkodzić pompę ale częściej prowadzi do pęknięcia cylindra,jeżeli jest znacznie porysowana gładź cylindra to jedynie wymiana pomaga (ewentualne drobne rysy można usunąć papierem ściernym).W przypadku małego udźwigu (podnośnik nie opada ) uszkodzona najczęściej jest pompa -najlepiej wymienić ,ale cena ma tu niewielkie znaczenie podstawa to czystość oleju .

Istnieje też możliwość regeneracji pompy ,w zużytej powiększa się luz osiowy,należy obniżyć obudowę pompy o wartość nie większą niż zapadnięcie płytek na wałkach pompy widocznych po zdjęciu dekielka (ważne zachowanie płaskości powierzchni ,bo tego uskoku nie załatwią grubsze pierścienie o-ring).Ja tak zrobiłem-u mnie wystarczyło 0,6mm i 2 lata jest ok,pacuje z rozdrabniaczem ,opryskiwaczem ,owijarką,wywrotką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

Kiedys też mi się wydawało że ta dźwignia z c360 byłaby lepsza, ale tak nie jest. Precyzja podnoszenia w c330 jest duuużo lepsza, ja bym nic nie zmieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj