Polecane posty

Davidastra    0

cisnie na zaworze przeciązeniowym , musisz tym pokretłem ustawić co jest obok wajchy od podnoszenia


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz da się zregenerować za około 350zł, ;)

I taki problem jeszcze mam, a mianowicie W swojej 330 zregenerowałem właśnie ten rozdzielacz, wymieniłem pompę na wzmacnianą, założyłem nowy cylinder wraz z tłokiem, na tłoku zamiast 2 mam 5 rowków, i nadal opuszcza.... Macie panowie co może być nie tak? Dodam że kupiłem dwa cylindry, i na jednym czy drugi, tak samo szybko podnośnik opada, ;)

U mnie niedawno też opuszczała a uszczelnienia na tłoku mam też nowe. Okazało się że przyczyną opadania był pęknięty oring pod cylindrem podnośnika i słabo dokręcone te 4 śruby na które przykręcony jest ten cylinder. Po zmianie oringu i dokręceniu śrub problem zniknął.

 

panowie a ja mam taki problem ze zalozylem nowa pompe i uszczelniacze na tloku i nadal nie moge podnosic nic ciezkiego nawet z sadzarka mam problemy co jest nie tak ? pompa za skaba ??

Jak słabo dźwiga to znaczy że pewnie słabe ciśnienie. Zobacz jakie masz ciśnienie w układzie hydraulicznym. Ogranicza je zawór bezpieczeństwa który jest w rozdzielaczu pod siedzeniem.

Jest w nim kulka i sprężynka. Czasem potrafi się przyciąć ten zawór. Spróbuj wykręcić ten zawór zobaczyć stan sprężynki ewentualnie podłożyć jakąś podkładkę pod sprężynkę i skręcić. Zawór ten jest w rozdzielaczu z jego lewej strony na wierzchu wystarczy klucz 24 i chwila czasu.Ja miałem tak samo. Nie chciała mi dźwigać beli słomy na TUR-że teraz dźwiga 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

@inzynierobserwator, Oring mam nowy, zresztą jak wszystko w podnośniku, i nic, Pozostaje mi go tylko oddać do specjalisty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

u mnie w c330 jest to samo, bardzo słabo podnosi, tyle ze jak podłączyłem przyczepe pełna ziemniaków to wywróciła bez wiekrzego problemu.........co to moze byc????? moze rozdzielacz??????? bo mam akurat nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiw    0

Witam Panów. Mnie też w 30-ce dotknął problem z podnośnikiem,a mianowicie na full obrotach to ledwo pług podniesie.Po zmierzeniu manometrem to na obrotach ok.900 to ma 60 atm a na full to dojdzie do ledwo ponad 100atm.Wczoraj wyjąłem pompę i teraz mam parę pytań:czy na pompie są tylko te dwa oringi pod dekielkiem czy jeszcze coś tam trzeba wymienić(jeżeli tak to jak do tego dojść)oraz gdzie jeszcze są jakieś oringi które trzeba wymienić żeby któregoś nie przeoczyć (znalazłem tylko jeden na połączeniu z filtrem).Cylindra na razie nie ruszam gdyż trzyma dobrze (nie opada),a stało się to właściwie w jednej chwili podczas podnoszenia przyczepy także myślę że poszedł jakiś oring.Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Na pompie masz dwa oringi pod ta tylnią pokrywą i idzie tam jeszcze taka cienka uszczelka jakby z aluminium czy czymś podobnym, od czoła pompy pod kołem zebatym idzie simering, dalej na tych kolankach z obu stron pompy pod nakrędkami są dwa oringi i w pompie więcej nie ma. Sa jeszcze dwa na obudowie tylnego mostu tam gdzie pompa łaczy się z filtrem, na cylindrze masz dwa jeden nad cylindrem drugi pod pokrywką od czoła cylindra i od spodu to na tyle. Pod rozdzielaczem są 4 i więcej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiw    0

Na pompie masz dwa oringi pod ta tylnią pokrywą i idzie tam jeszcze taka cienka uszczelka jakby z aluminium czy czymś podobnym, od czoła pompy pod kołem zebatym idzie simering, dalej na tych kolankach z obu stron pompy pod nakrędkami są dwa oringi i w pompie więcej nie ma. Sa jeszcze dwa na obudowie tylnego mostu tam gdzie pompa łaczy się z filtrem, na cylindrze masz dwa jeden nad cylindrem drugi pod pokrywką od czoła cylindra i od spodu to na tyle. Pod rozdzielaczem są 4 i więcej nie ma.

 

Jeszcze jedno,czy do tego simmeringa można dojść od zewnątrz pompy,czy trzeba wyciągać wszystkie "wnętrzności"i wymieniać od środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

nie wiem wiesz widziałem tylko tyle ze jakiś tam pod zębatką jest a jak się do niego dostać to nie rozbierałem całej pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

@ piotttrek na moje to nadal wina rozdzielacza ze tobie opuszcza sąsiad do c 360 rozdzielacz oddał do regeneracji to po regeneracji przyczepy nie mógł wikipowac heh tak regenerują w c 330 mam podobny problem jak miki 20 wolno podnosi i nie trzyma i całkiem do końca nie chce unieść tyle ze u mnie do podnośnika od nowości nie było zagladane a jego rok to 1981.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

Miałem drugi rozdzielacz z grene. Tata wziął na dzień aby wypróbować. I wcale lepiej nie było. Może trochę, ale i tak nie warto było wydawać te 500 czy 600 zł jeśli różnica nie była zauważalna :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrev2222    0

Witam ok. 6 miesięcy temu wymieniłem pompę oleju na wzmacnianą. Było bardzo dobrze, ale od dwóch miesięcy zaczął bardzo wolno podnosić, siłę w miarę ma i raczej trzyma po podniesieniu. Ale podnosi nawet niewielki ciężar ok. 200kg (zresztą podnośnik bez obciążenia też) jakieś 30 sekund na pełnych obrotach! Dodam, że rozdzielacz i toczysko są stare nic przy nich dotychczas nie robiłem. Może jakiś zawór bezpieczeństwa się uszkodził od nowej wzmacnianej pompy i nie puszcza ciśnienia. Od czego zacząć i na co wskazują objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

może tłok się zaciął, tak samo miałem przy T25


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

A co sie dzieje na wolnych obrotach jak masz wajchę od podnoszenia daną na podnoszenie??

czy masz tura na tym ciągniku ?? jakie narzędzia podnosisz największe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrev2222    0

Więc tak tura nie mam zamontowanego (w ogólne nie mam tego narzędzia).

 

Najcięższe (chociaż może nie najcięższe, ale najdłuższe i ramie robi swoje) jest kosiarka rotacyjna, tylko trochę za duża do C330 (nie pamiętam dokładnie wymiaru). Jeździłem z nią 3-4 miesiące temu. Po podniesieniu praktycznie można kręcić kierownicą jak za wspomaganiem i na wyboistej drodze czasem lekko podniesie przód. Z tym ciężarem opadał pomału podnośnik, więc dodatkowo zabezpieczałem łańcuchem.

 

Teraz mam założony pług (ok. 200kg i dość krótki, więc niewiele, podwieszany z tyłu) i tak kiedy wajchę z pozycji 3 (trzymanie) przesunę na pozycję 4 (podnoszenie), (kiedy maszyna jest lekko podniesiona) widoczne jest wyraźne jakby gwałtowne opuszczenie o ok. 2-3cm maszyny, takie jakby szarpnięcie i po chwili zaczyna się bardzo wolne podnoszenie. Kiedy po podniesieniu wrócimy na pozycję 3 (trzymanie) podniesioną maszynę utrzymuje i podośnik nie opada. Dodam, że jak przesuniemy wajchę w pozycję 1 (opuszczanie) opuszcza szybko, normalnie.

podnosnik.th.jpg

Na wolnych obrotach w momencie przesunięcia wajchy w pozycję 4 (podnoszenie) dzieje się tak samo jak na zwiększonych tj. Najpierw gwałtowne jakby opuszczenie o 2-3cm, jakby szarpnięcie, a następnie powolne podnoszenie, z tym, że na wolnych obrotach trwa to zupełnie długo ok. 1 minuty, może dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego sprawdź filtr ten na obudowie podnośnika o ile go masz może jest zapchany. A może doszło do uszkodzenia uszczelniaczy na przewodzie ssącym na połączeniu króciec ssący pompy blok obudowa tylnego mostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

musisz tak jak kolega napisał wczesniej sprawdzić wszystko od filtra aż do rozdzielacza (wszystkie oringi i filtr) może łapać gdzieś lewe powietrze i bedzie tak sie działo jak piszesz ze lekko opada na poczatku podnoszenia, może tez być wina oringów w samej pompie, bo skoro rozdzielacza nie ruszałeś to raczej nic w nim nie powinno sie stać jest tam zawór zabezpieczający ale gdyby on był wadliwy to były by dwie możliwości: te 200 kilo podnosił normalnie raczej z większym ciężarem byłby problem lub nic by nie podnosił czy to na wolnych czy na wysokich obrotach poprostu ciśnienie by uciekało, bo właśnie tym zaworem ustawiasz max udzwig i ciśnienie, fabrycznie powinno być ustawione ciśnienie do 10 MPa i udzwig 700Kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody18    0

podstawa to sprawdzić filtr przy skrzyni biegów po lewej stronie w okolicach pedału gazu, też kiedyś się zastanawiałem że przy nowo założonej pompie wogóle nie podnosił okazało się że łapał powietrza bo filtr był nie dociśnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Raczej przy prawej stronie - przynajmniej u mnie pedał gazu jest z prawej :)

 

P.S. z tym opuszczaniem 2-3 cm to u mnie tez takk jest :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógł oring pod cylindrem puścić, ale to rzadko. Sprawdź po kolei może łapać lewe powietrze jak pisze @Roki.


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrev2222    0

Rozkręciłem wymieniłem wszystkie oringi jakie się dało, dodatkowo zauważyłem odkręconą nakrętę łożyska stożkowego od wałka atakującego wychodzącego ze skrzyni i napędzającego mechanizm różnicowy i dalej koła. Nie było gwintu na nakrętce więc wyciąłem natomiast nową rozciąłem i zrobiłem dzieloną, następnie przykręciłem i działa:). Podłożyłem dodatkowo jedną podładkę pod sprężynę zaworu zabezpieczającego (wczsniej było 5, teraz 6). Podnośnik działa ok. Ledwo złapałem gwint od zaworu zabezpieczającego po użyciu tej podkładki, czy bez zmierzenia ciśnienia jest to bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo30    2

Witam otoz potrzebuje porady jak usunąć powietrze z cylindra podnośnika :unsure: bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam robic.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj