Krzyhu321

Jaki pług do Ursusa 914 polski czy może zachodni ?

Polecane posty

Krzyhu321    0

Witam !!! zastanawiam się nad zakupem pługa. Koszt do 2 000 zł :D (tyle mi żona dała ) ,najlepiej polski , mam 15 ha piątej i szóstej klasy ,wiec wyrzucanie 10 tyś na pług to przesada. Zastanawiam sie nad Unią-Grudziądz, w internecie znalazłem dwie godne oferty :

4 skibowy zagonowy http://tablica.pl/of...07d3c4;promoted

5 skibowy zagonowy http://tablica.pl/of...html#a8faef2ba4

 

Nie wiem czy 5 da radę pociągnąć Ursus 914 , jeśli możecie coś polecić jestem otwarty na propozycje. Wiem ,wiem z tego budżetu kokosów nie kupie.

Edytowano przez Krzyhu321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo9411    3

Mój U-914 chodził zanim go kupiłem w 4 skibach obrót na 5-6 kl ziemi

u mnie śmiga przy Lemken Opal 90 (3 skiby 45) i daje spokajnie rade ja mam 3-4 kl ziemi w tym sporo gliny :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

akpil podobno dobry, mam podobny dylemat, tez szukam do ursusa 80 koni z napedem, ziemie 5 i 6 klasa, z tym ze u mnie mialby ok 6 ha orki. plug za max 3 tys zl, weglug mnie polski zagonowy, bylby najlepszy, z tym ze ktorejs sprawdzonej już marki. ten plug 5 skibowy raczej bym Ci odradzil, był malowany, nie wiadomo czy nie był spawany, jak już chcesz mieć ladny plug to sam sobie pomaluj, nigdy nie kupuj malowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kuzyn ma c-385 bez napędu i ciąga nim jakiś ruski pług 5-cio skibowy. Z tym, że ten jego ma dość mocno postawione odkładnie więc napewno idzie ciężej niż grudziądzki. Do takiego ciągnika jak Twój brałbym piątkę, coś takiego jak ten drugiego ogłoszenia, zwłaszcza na takich ziemiach.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

zadnych wynalazkow ruskich itd. nie bierz, bo potem nie dość ze będzie problem z częściami to jeszcze drogie będą, 5 skibek powinien ciagac, jak już się zdecydujesz na ten malowany to przyjrzyj się czy aby przypadniem nie był spawany, i w jakim stanie sa odkładnie szoszniki, i inne elementy zuzywajace się podczas pracy. nie sztuka kupic plug za 1600 a potem drugie tyle dolozyc żeby nim orac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kolego bynajmniej nie polecam tego ruskiego tylko podałem za przykład, że poczciwa osiemdziesiątka radzi sobie z różnymi wynalazkami.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyhu321    0

Z tą piątką z drugiej oferty może być coś nie tak na tym zdjęciu widać jak by był rozerwany Oo post-117472-0-80176000-1392118291_thumb.jpgpost-117472-0-80176000-1392118291_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

jak będzie za duzy to odkręcisz 5 skibę ;) a może z czasem bedziesz miał większy Ciągnik to i 5 skib bedzie dobre ;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dokładnie. Sąsiad targa 4 unii na szerokiej skibie Ursusem 5314 na ziemiach raczej ciężkich, madach i idzie jak złoto. Regulacja siłowa w jego przypadku jest niezastąpiona.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superZ    3

Witam! Będę miał na sprzedaż akpila zagonowy 5skib model 350 z 2005r., od nowości u mnie, bo korzystam z modernizacji i chcę obrotówkę. Mogę przesłać zdjęcia na email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgr_inz    0

kolego my w naszym gospodarstwie mamy U-912 i ciągnie unie 5 skib bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyhu321    0

Zmieniłem zdanie szukam 4x40 ,jak widziałem jak orają unią 5x35 bo powiem szczerze, że to nie oranie a radlenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo9411    3

W pługu 4x40 będzie swobodnie chodził ursusek :P

5 skibek jak jest sucho i twardo to ciężko wchodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

dokladnie kup 4x40 i przynajkniej zaorzesz to pole w miare ładnie, bo te 35 to g*wno nie plugi

Jak chcesz tanio to szukaj forsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Dołóż 1,5 tyś i kup sobie kvernelanda lub overum 3x16" lub 4x14" ewentualnie jak widzę że masz słabe gleby to 4x16" ( 16'' = ok 40cm) i będziesz wiedział że masz dobry pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Dobry pług jest na zabespieczeniach hydraulicznych lub resorowych nigdy nie urwiesz lemiesza czy pokrzywisz słupic , ramy .

Na polu trafiają sie galante kamienie czy jakieś korzenie , pługa na zabespieczeniach hydraulicznych nie uszkodzisz ,pługa na zabespieczeniach zrywalnych nie polecam .

Lemiesze dobre są ze stali borowej ale do mojego atlasa nie produkują jeszcze lemieszy ze stali borowej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez damiandg
      Witam mam do sprzedania pług euro masz zagonowy 3 skibowy. Pług ma przeprofilowane odkładnice oraz poprawione mocowania lemieszy. Pług orze równo z kołem ciągnika czyli około 150cm.  Pług jest jak nowy zaorał może 15ha. Sprzedaje z powody zmiany na obrotowy. Cena jaka by mnie satysfakcjonowała to 2500zł. Nowy pług ale dużo taniej.



    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj