AdamiHelena4

Jak prawidłowo podłączyć tura do 308 z EHR, 89r.

Polecane posty

Mam podłączonego tura, lecz wydaje mi się,że nie jest on podłączony prawidłowo. Żeby tur działał,muszę dźwignię hydrauliki zewnętrznej przestawić do tyłu. Gdy podłączę przyczepę do jednego z wyjść,a dźwignia jest ustawiona w pozycji neutralnej ,przełączam w pozycję do tyłu na wywracani, jest zbyt duży ciężar to tur idzie samoczynnie do góry, gdy dojdzie do końca to wtedy zaczyna się wywracanie. Proszę o podpowiedź lub jakiś schemat. DZIĘKUJĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Po prostu rozdzielacz połączony jest z tylnymi wyjściami z przednimi za pomocą trójników. Z tego co słyszałem to pierwszeństwo zawsze mają przednie wyjścia.

Rozwiązaniem jest założenie zaworu odcinającego dopływ oleju albo do przednich albo do tylnych gniazd.

Ja u siebie mam zawór na przewodzie w ładowaczu i gdy chce przyczepę wikipować lub podnieść hydropak w agregacie to go zamykam aby się ładowacz nie unosił.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze masz podłączony u mnie w 60 dzieje sie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ,że można zwiększyć wydajność hydrauliki z 45 na 65 l/min. , wtedy tur pracuje sprawniej. Czy jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmm wydajność hydrauliki zależy od zamontowanej pompy hydraulicznej jak masz 45l/min to ciężko chyba będzie ją podkręcić jedynie zmienić ją na wydajniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Nie wiem czy w tych starszych modelach też tak jest ale u mnie w 308 z 99 roku jest system kumulacyjny, jak nie używam układu kierowniczego to ciśnienie z pompy do wspomagania kierowane jest do hydrauliki. @AdamiHelena4 nie lepiej jest wpiąć się ładowaczem bezpośrednio w hydraulikę ciągnika i nie bawić się w żadne zawory i temu podobne rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grego
      Witam, udało mi się dostać stary dystrybutor do paliwa Adaprim 1031 (jeszcze Czechosłowacki bez elektroniki) ale coś jest tam kombinowane z kablami widać, że był inaczej podłączony niż na schemacie, a i to zostało wyrwane. Przewody w tej puszce moge podłączyć według schematu ale co dalej jak go zasilić? Według schematu jedno wejście jest na siłę i idzie na silnik i są jakieś dwa wejście tak jakby na 230V nie wiem dlaczego tak jest, aktualnie jedno jest zaślepione i było to jakoś na krótko podłączone. Zastanawia mnie jak dystrybutor ma odłączyć/załączyć silnik skoro zasilanie jest bezpośrednio z zewnątrz? Może ma być jeszcze jakiś dodatkowy zewnętrzny przekaźnik? Ma ktoś coś podobnego lub wie o co w tym chodzi?
       
       


    • Przez Czeladnik
      Czcę zamienić mechaniczny na elektroniczny ale nie wiem jak?
      Są takie podłończenia
      D- to masa
      D+ to nie wiem?
      DF też nie wiem?
      W starym mam
      15
      67
      I masa na obudowie.
    • Przez luki2104
      Witam planuje zakupy ma być to główny Ciągnik w gospodarstwie pracę jakie ma wykonywac to :
      Praca z ladowaczem (ładowanie obornika, ubijanie kukurydzy i sianokiszonki)
      Uprawa ziemi (głównie orka )
      Zależy mi żeby był to ciężki traktor, powierzchnia gospodarstwa to 35ha posiadam już 4 inne ciagniki
    • Przez DawidWsik
      Witam posiadam adaptację do ciągnika Renault Ares 546RZ. Mogę sprzedać sam rozdzielacz z dżojstik w niższej cenie. Wszystko sprawne zdemontowane z ciągnika. 
      https://www.olx.pl/oferta/adaptacja-tura-do-mailleux-mx-120-CID757-IDmeJSI.html
    • Przez dzikidaniel
      Czy ktoś wie czy adaptacja z Celtisa będzie pasować na Aresie 556? Silniki niby te same jednak budowa może się różnić i już będzie problem.
      Pytam się gdyż mogę kupić tura do małego Aresa tyle że jest on zdjęty z Celtisa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj