Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stoll zgrabiarka karuzelowa problem

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:44

Stoll zgrabiarka karuzelowa problem Witam kolegów, mam problem z zgrabiarką jf stoll. Kupiłem ją w tamtym roku i zaraz po zakupie poszły zęby w przekładni a właściwie to sprzedawca sprzedał ją z wadą ukrytą. Za części powiedzieli mi ponad 4 tys. Dorobiłem atak ze stali i naspaliśmy zęby w drugim kole ale po zrobieniu 1 ha poleciały zęby na głównym kole. I myślę tak że może ktoś wie stalowy talerz z zębami o średnicy 32 cm po wierzchu z jakimś atakiem od jakiej maszyny albo samochodu. Te stare zęby bym z toczył albo z frezował (posiadam na warsztacie takie maszyny) i przykręcił nowy talerz. Tylko brakuję mi pomysłu skąd taki talerz. A może ma ktoś inny pomysł :)
Obok leży jeszcze koło od zgrabiarki claas ale za małe:)

zgrabiarka stoll 1.jpg
zgrabiarka stoll 2.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stoll zgrabiarka karuzelowa problem Dzisiaj, 21:04
  •  

#2 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:48

Stoll zgrabiarka karuzelowa problem C 360

Policz ile masz zebów

Edytowany przez GoRAL1, 10 luty 2014 - 20:51.

#3 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:34

Stoll zgrabiarka karuzelowa problem jutro policzę. tylko z c 360 wydaje mi się że atak będzie za duży żeby wstawić go w tą obudowę

#4 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:20

Stoll zgrabiarka karuzelowa problem bez oryginała się nie obędzie jak nie zamiennik to jeszcze doróbka ale takim sposobem jak ty robisz to na hektar akurat starczy poszukaj odpowiednie firmy co się tym zajmują bo bez odpowiedniego materiału i hartowania się nie obędzie koszt około 2/3 tysiące poszukaj zmienika w granit ,grene lub kramp bo może będzie taniej
tu masz linka na przykład http://www.kramp.com...=-22&storeId=20

#5 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 10 luty 2014 - 23:44

Stoll zgrabiarka karuzelowa problem Miałem taką ale ją sprzedał jakiś miesiąc temu. W niej była założona nowa przekładnia zębata. Kupiłem orginał w podobnej cenie. Nie kombinuj z dorabianiem bo obudowe rozerwiesz i wtedy masz juz zagrabione

#6 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 11 luty 2014 - 20:29

Stoll zgrabiarka karuzelowa problem no łąki to mam nie wiele bo jedna krowa wieć to tylko takie hobby:) a tak to zboża i świnie. I się kombinuję żeby jakoś tanio zrobić bo roboty w roku to widzi nie wiele. Przy krowach to bym się nie bawił. A kupował ktoś może w tym kramp jak tam ceny sprawdzić.

#7 Share rafalrafal30

rafalrafal30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:53

Stoll zgrabiarka karuzelowa problem J jak Ci wyszło jakie koszta ? Ja mam stoll r415 i mi powiedzieli powyżej 4 i daję se spokój z przekladnia. Kurcze ale się koledzy inżynierowie z zachodu nakompinowali żeby nic do niczego nie podeszło no ale jak wieniec i atak od grebogryzarki kosztuje 320 pln to skad oni wzieli cene 4000pln . Ktoś kogoś w h... robi i to na kupe kasy. ps: filtr oleju skrzyni od dutz 260 pln a taki sam od mercedesa okulara 19pln Boże widzisz i nie grzmisz.

#8 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 24 luty 2014 - 22:15

Stoll zgrabiarka karuzelowa problem Jak masz jedną krowe to kup sobie gwiazdówke albo pasówke to sobie zagrabisz i częci masz tanie

#9 Share TeresaMoczulska

TeresaMoczulska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 21:31

Stoll zgrabiarka karuzelowa problem Hej ja terz mam 415 to z tym od glebogryzarki to powaga Pasi ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:49

Zgrabiarka zrobiona tanio i dobrze :)  A wie ktoś może jakie są wymiary plandeki tej z boku???

#11 Share 650elx

650elx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 22 luty 2015 - 18:00

Witaj.

Jakim sposobem uporałeś się z usterką,jeśli można wiedzieć oczywiście.

Pozdrawiam

#12 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 22 luty 2015 - 19:27

Zastosowałem koła z mostu ursusa c 360. Bardzo dobry materiał i tani:) ale zmodyfikowałem cała górę przekładni. Jest wykonana ze stali. Może zdjęcia wrzucę. Mam do sprzedania atak i górną obudowę teraz. A co Ci się stało kolego? 

#13 Share 650elx

650elx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:33

pytam bo w okolicznym komisie rolniczym stoi właśnie z takim samym problemem zgrabiarka deutz-fahr 3m za małe pieniądze,i tak myślę nad nią

#14 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:42

Najlepiej mieć własną tokarkę to można kombinować. Mam znajomemu robić zgrabiarkę claas ale na razie szukam tanich i dobrych kół. Mi akurat do stola spasowała średnica talerza od c 360. A można wiedzieć z ciekawości jaka cena?

#15 Share 650elx

650elx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:00

tokarkę mam swoją tak więc to nie problem,1300 chce,ale mówił jak bym się konkretnie nastawił to by napewno coś odleciało,dzięki za odp,jeśli możesz to wstaw foto jak to wygląda po przeróbce

Edytowany przez 650elx, 23 luty 2015 - 21:09.

#16 Share 650elx

650elx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:35

Witaj.masz jeszcze może to koło talerzowe od claasa.możesz mi podać jej wymiary,i czy jest na sprzedaż

#17 Share klub1999

klub1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 maj 2015 - 19:18

wITAM wszystkich:) Mam taki sam problem z tą przekładnią,byłem sie pytac o nową a ona kosztuje 3000 pln,nie ma zadnego sensu kupywać.Czy naprawdę mozna ten atak przerobic od c-360???czy cała ta obudowa to wytrzyma???naprawdę super sprzęt alew ceny tych przekładni są kosmiczne...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share LeszekAbramczyk

LeszekAbramczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 maj 2016 - 09:58

ja zrobiłem to na przekładni kontowej z piasta i dużej zębatce ewentualnie filmiki jak pracuje owa maszyna mogę przesłać na fb bo tu jeszcze nie obczaiłem :-P