Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 912 zwolnica problem

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek912e

tomek912e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:32

Ursus 912 zwolnica problem Witam. Ostatnio zakupiłem nowy nabytek Ursuska 912 rok 83 ładny stan , silnik po remoncie bardzo ładnie chodzi ale nie bede sie rozpisywał przejde wiec do rzeczy. Problem jest tego typu że jak jade na biegu czy na luzie jak zwalniam to w prawej zwolnicy coś jargoli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 912 zwolnica problem Dzisiaj, 01:07
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:11

Ursus 912 zwolnica problem rozkręć to zobaczysz

tylko ostrzegam, potrzeba dwóch silnych chłopa plus jakąs mocną rure i trzeciego do trzymania równowagi elementu przy wkładaniu i wyciąganiu.
to nie jest żadna skomplikowana robota.

ps
na sam początek, to mozesz spuścić olej ze zwolnicy i po jego stanie (czy bedzie pływało dużó opiłków) da sie juz sporo powiedzić o tym, co dzieje się w srodku.

spuść tez olej po tej stronie co jest cicho i porówaj.

(i tak nikt tego pewnie przez lata nie ruszał, to należy sie wymiana)

#3 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:14

Ursus 912 zwolnica problem może niema oleju albo nie było

#4 Share grzegor

grzegor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:56

Ursus 912 zwolnica problem W c-360 lewe kolo bardzo slabo hamowalo. Sprawdzilem olej w zwolnicy i okazalo sie,ze nie ma oleju wiec wyjalem zwolnice I okazalo sie ,ze olej poszedl na szczeki hamulcowe chyba z tej zwolnicy.Co robic ZEBY OLEJ NIE PRZEDOSTAWAL SIE NA SZCZEKI HAMULCOWE?

#5 Share tomek912e

tomek912e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:18

Ursus 912 zwolnica problem no dobra a jakie mogą być jeszcze tego przyczyny ? dodam że najbardziej przy zwalnianiu tak sie dzieje

#6 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 11 luty 2014 - 16:51

Ursus 912 zwolnica problem Mogą być luzy na sworzniach satelit, luz na obejmie łączącej półoś z kołem centralnym lub po prostu łożyska się skończyły.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#7 Share rolnik554

rolnik554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 luty 2014 - 20:21

Ursus 912 zwolnica problem to dobrze że jeszcze ten ursusek z problemem zwolnicy nie stanoł na drodze bo była by jeszcze większa tragedia

#8 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 14 luty 2014 - 20:46

Ursus 912 zwolnica problem Obstawiam brak oleju, zużył się symering, rowek na wale piasty, a prawe koło dlatego ponieważ podczas orki pługiem zagonowym traktor jeździ prawym kołem w bruździe i potrafi prawie cały olej wychlapać. Skoro to nowy nabytek to pewnie został umyty.

#9 Share tomek912e

tomek912e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 luty 2014 - 10:56

Ursus 912 zwolnica problem słuchajcie mam jeszcze jeden problem , wczoraj jak odpaliłem ciagnik jak puszczałem sprzegło to cos tez mi jarmoli w skrzyni posredniej o co to biega ?

#10 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 luty 2014 - 11:22

Ursus 912 zwolnica problem łożysko oporowe... miałem tak w 1224...
I najpierw wlej olej do stanu i zobacz czy przestanie się odzywać zwolnica...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomek912e

tomek912e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 14:02

Ursus 912 zwolnica problem Witam kontynuuje temat zwolnicy gdyż wczoraj dokonałem diagnozy , podlewarowałem cały tył ciągnika i sprawdzałem koła prawe później lewe najpierw na luzie potem na biegu i nawet gdy ruszam lewym kołem na biegu to prawa zwolnica mi się odzywa tak w tym miejscu gdzie znajduja sie satelitki jakoś dziwnie chroboli i teraz mam pytanie jak by mi przyszło wymieniać te satelitki z koszykiem to czy muszę też koło koronowe wymienić nawet jeśli będzie ono dobre ? Oczywiście sprawdziłem też stan oleju i jest pomiędzy min. a max. i widać że ten olej był świeżo dolany. Proszę o szybką odpowiedź

Edytowany przez tomek912e, 02 marzec 2014 - 14:03.

#12 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 15:38

Ursus 912 zwolnica problem weź zdejmij tą zwolnice i rozbierz.. bo może łożysko któres się skończyło. Rozbierz i będzie po sprawie dzień czasu i bedziesz miał jasne co imoże mniejszym kosztem niż miałbyś jeździć i się domyslac....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#13 Share tomek912e

tomek912e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:23

Ursus 912 zwolnica problem no dobra ale czy jak chce wymienic same satelitki to też kolo koronowe nawet jesli bedzie dobre to kolo koronowe ?

#14 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 14:45

Ursus 912 zwolnica problem jeśli będzie dobre to nie... rozbierz to zobaczysz... jesli będzie duzo opiłków to musisz je dokładnie wyczyścic...

#15 Share tomek912e

tomek912e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 18:49

Ursus 912 zwolnica problem kontynuuje temat zwolnicy rozebrałem ją, koło koronowe wydaje się niezużyte, na satelitkach jest lekki luz, satelitki są na wałeczkach. Czy ten lekki luz może mieć jakieś znaczenie ?

#16 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:47

Witam wszystkich moje pytanie brzmi tak jak zdemontować prawą zwolnice w ursusie 902 co trzeba odkręcić potrzebuje wymienić uszczelniacz piasty ??? a drugie moje pytanie co może być przyczyna cieknącego oleju z wałka wom czy tylko uszczelnienie <zimering> jest uszkodzony czy słyszałem że jakaś manzeta jest w środku i tęż może być nie szczelna ??? Pozdrawiam 

#17 Share zgrywus223

zgrywus223

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
    Mechanika
    Elektryka

Napisany 11 luty 2015 - 22:20

Żeby ściągnąć zwolnice należy odkręcić koło, podstawić kabinę, odkręcić podstawę kabiny z zwolnicy i odkręcić wszystkie śruby mocujące zwolnicę. Potem wysunąć ją w odpowiednią stronę, najlepiej na wózku lub przez 3 osoby. Pozdrawiam :)

#18 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:29

ok dzięki a powiedz jak tą zwolnice wysunę to nic w środku mostu nie wypadnie ???

#19 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:31

na WOM-ie masz uszczelniacz :)  uszkodzona  manżeta nie przecieka na zewnątrz  

nic nie wypadnie  ;)  chyba że zwolnica podczas wyjmowania :P

Edytowany przez black_shadow, 11 luty 2015 - 22:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetor6045

zetor6045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:33

Wiadomo musisz zacząć od koła :) musisz odkręcić uchwyt od kabiny (ja odkręcam zawsze cały, można odkręcić tylko tą śrube długą co siedzi w tej gumie ale przeważnie konczy się na jej urwaniu bo lubi zardzewieć w tulejce ) później koleno wszystkie śruby i zdejmujesz zwolnice ( na tyle roboty to warto zajrzeć i do hamulców więc możesz zostawić takie dwie mniejsze śruby wtedy ładnie wysunie Ci się cała zwolnica  ) Jak już zdejmiesz to musisz wiadomo wyciągnąć koło centralne odbezpieczyc  odkręcić śrube znajdującą się pod nim zdjąć kosz satelit i wysunąć półoś z łożysk może troche ciężko iść ale wyjdzie :) masz stary czy nowy typ zwolnicy ? jak stary to musisz odkręcić 4 śrubki i wyjmujesz uszczelniacz :) Jak już wymienisz i będziesz skręcać to warto te śrube co trzyma kosz satelit posmarować kropelkami żeby sie nie odkręciło bo mi kiedyś w c385 zmieliła się ta podkładka nie wiem w jaki sposób odkręciła się ta śruba i przy kukurydzy na zakręcie półoś się wysunęła i ciągnik stanął naszczęście nie całkiem tylko z frezu :) 

A w przekaźniku to pewnie tylko uszczelniacz kiedyś zachciało mi się kercherem myć i musiałem wymienić :)

Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P