Skocz do zawartości

Zdjęcie

dominator 98sl określenie rocznika

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:00

dominator 98sl określenie rocznika Cześć koledzy

Planuję sobie kupić kombajn jak w tytule, jest tylko problem z określeniem rocznika.
Po czym poznać z którego rocznika jest kombajn?
Ma on jakąś tabliczkę znamionowa? Ponoć nie, więc gdzie szukać informacji?
W ogłoszeniach zdarzaja sie kwiatki, ze ludzie piszą iż maszyna jest z 91 roku (co by znaczyło, ze musiałby to być classic) a kombajn jest z zieloną rurą i zielonym bokiem hederu, co by znaczyło, ze był zbudowany do roku 90, nieprawdaż?

Ponoć w którymś roku zmieniły sie liczniki? Moze ktoś powiedzieć dokładnie w którym i dac jakieś fotki albo chociaż opis, jak wyglądały stare a jak nowe?

info dla moderatora: szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem jakby w razie gdzies w czelusciach takowy jednak był, to prosze o połączenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dominator 98sl określenie rocznika Dzisiaj, 03:23
  •  

#2 Share r4v

r4v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:07

dominator 98sl określenie rocznika Rocznik jest podany np. na felgach, w moim modelu jest też naklejka z datą pod pokrywą dachu
Dla 100 % pewności musisz spisać nr. seryjny i zadzwonić do autoryzowanego przedstawiciela firmy claas

#3 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 10 luty 2014 - 20:44

dominator 98sl określenie rocznika rocznik jak wyzej pisze kolega bity jest na felgach ale jak felgi lub kola byly zmieniane to tez nie ustalisz. W starszych dominatorach bylo tak ze ostarnia cyfra numeru seryjnego maszyny byla wlasnie rokiem produkcji, bynajmniej u mnie sie ona zgadza z rokiem produkcji.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#4 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 10 luty 2014 - 20:49

Dokładnie jest tak jak mówisz z tymi kolorami rury od wysypu zboża ;)
W moim 88 classic tabliczka znajduje się z przodu po prawej stronie od wewnątrz ( za reflektorem )
Tablica z zegarami to nie wiem w których latach się zmieniła ale wyglądają tak
zeg stary.jpg stary
zaegary noy.jpg nowy

Edytowany przez kamil496, 27 czerwiec 2015 - 16:59.

#5 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 11 luty 2014 - 09:07

dominator 98sl określenie rocznika Daj jakieś zdjęcia, to mniej więcej powiemy Ci z którego roku jest.

#6 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 luty 2014 - 11:31

dominator 98sl określenie rocznika U nas akurat ostatnia cyfra nr seryjnego nie pokrywa się z niczym. Tak jak pisali poprzednicy na felgach jest bita data ale felgi można zamienić. Gdzieś czytałem że na pedałach od wewnętrznej str. była bita data ale u mnie nie ma.
Sprawdź zaślepki od przełączników na panelu kontrolnym. Wyjmuj każdą - siedzą na zatrzaskach. Tam jest data w formie kółka z cyframi i strzałeczką. Data jest również na sitach.
U mnie akurat data z plastików i sit się pokrywają.

#7 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 11 luty 2014 - 13:44

Daj jakieś zdjęcia, to mniej więcej powiemy Ci z którego roku jest.

jutro jade ogladac, a komban z gazety, wiec zdjęc zadnych nie ma.
A że mam blisko, bo max 40km, to warto w ciemno sie przejechac i zobaczyć co to warte.

ma być niby z 91 roku, ale ma zielona rure i nie ma nazwy classic, wiec to juz jest podejrzane.
za to liczniki ma niby te nowsze, wiec mysle, ze moze to być 90 rok

#8 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 12 luty 2014 - 10:20

dominator 98sl określenie rocznika Ja osobiście widziałem 98 SL z '91r. Z zieloną rurą i zielono-białym tyłem. O tyle uznałem rocznik za wiarygodny, gdyż na talbiczce była rubryka Bau Jahr, co w znaczeniu niemieckim oznacza rok produkcji, widniał rocznik dokładnie taki jak wcześniej podałem. Co do zegarów to zgadzam się pod warunkiem, że są oryginalne. Znajomu szukał kiedyś 108 SL i znalazł (jak się później okazało) z 1989r. i był już ten nowszy panel. Kombajn miał być 4 lata młodszy, ale gość nie dał się zrobić w bambuko, powiedział właścicielowi kilka nieprzyjemnych słów i odjechał. Zbieg okoloczności sprawił, że ten handlarz, który sprzedawał tę 108-kę odkpił od innego mojego znajomego zegary ze spalonego kombajnu. To są właśnie handlarze na masową skalę... Słyszałem też o takiej teorii, że Niemcy celowo nie nabijają Bj, ponieważ nowy kombajn wyprodukowany w roku np. 1988, ale sprzedany w 1989r. traciłby na wartości. A w takim wypadku nie ma daty powstania-nie ma problemu. W każdym razie nunu85 opowiadaj jak kombajn ;d

Edytowany przez Hiszpi, 12 luty 2014 - 10:22.

#9 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 12 luty 2014 - 15:41

dominator 98sl określenie rocznika jak kombajn?
wymęczony mocno, kable poobrywane zwisają bez ładu i składu z różnych miejsc, w wielu miejscach spawany, nawet w takich, ze nie pomyslalbym iż może tam coś pękac/urywać się, sieczkarnia tak zużyta, ze dolna blacha wygląda jak sito.

w życiu nie powiedziałbym, że ma te 3000mtg jak wskazuje zegar, tylko z 5.

zakup takiego, nawet za sensownie mniejszą kwotę, to proszenie sie o kłopoty wg mnie.

poza tym ani na felgach ani nigdzie indziej nie znalazłem rocznika. malowanie stare, liczniki stare. także ten egzemplarz raczej sobie odpuszczam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 12 luty 2014 - 18:50

dominator 98sl określenie rocznika zeby on mial 5 tys mtg :D

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#11 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 12 luty 2014 - 23:25

dominator 98sl określenie rocznika Liczniki w kombajnach widać kręcą tak samo jak w autach. Praktycznie zadno z przejrzanych przeze mnie ogłoszeń dominatorów z początku lat 1990 nie ma więcej niż te 3, max 3,5 tysiaca godzin, podczas gdy przglądając z ciekawości ogłoszenia medionów i lexionów w wieku +/-10lat przebiegi wyglądają podobnie- też koło 2-3 tysiecy.
Normalnie cuda.

#12 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 12 luty 2014 - 23:59

dominator 98sl określenie rocznika oczywiscie ze sa cofane , u nas cofaja wszystko co ma licznik i liczy godziny lub kilometry :D a potem tekst " wszsytko oryginal, maly przebieg ,niemiec plakal jak sprzedawal"

#13 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 13 luty 2014 - 08:57

dominator 98sl określenie rocznika Wiecie co do Lexionów to to jest troszeczke inna sprawa. Ta seria Claasa jest stworzona na duże areały i w ist410 albo 40ocie na takich jest wykorzystywana. U nas jeden gościu ma Lexiona 410 albo 420 nie pamiętam dokładnie i ma coś koło 12 tys mth a jak go kupił z jakiejś spółdzielni czy innego wielkiego gospodarstwa to miał około 10 tys Tylko że on ma ze 600 ha swojego i jeszcze usługi a kombajn od lipca do listopada praktycznie nie gaśnie tylko kombajniści się zmieniają. Dominatory to kombajny na dużo mniejszą skalę i logiczne, że będą miały mniejsze przebiegi. A z resztą sprawdździe sobie po ile mth mają dużo nowsze zachodnie ciągniki a ile stare Ursusy czy Zetory.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 czerwiec 2014 - 19:48

dominator 98sl określenie rocznika z ciekawości zapytam czy możecie wstawić fotke sit dominatora gdzie wybity jest rok produkcji kombajnu

#15 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 10:41

dominator 98sl określenie rocznika znalazłem jeszcze jedno miejsce z rokiem produkcji.
otóz na tych małych siłowniczkach, przy drzwiach i szybie bocznej też jest wybity rok produkcji, także jeśłi nikt tego jeszcze nie zmieniał, to w ostatniej linijce pod koniec wybity jest rok i miesiac producji, np 1289 to bedzie grudzień 89 roku.

#16 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 27 czerwiec 2015 - 16:30

Panowie, powiedzcie mi co o tym myśleć, kolo tego monitorka widac, że bylo cos klejone. Który to rok?  zdjecia kliknij

Edytowany przez cuabab, 27 czerwiec 2015 - 16:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 21:11

jaka tapicerka w kabinie ?

akumulator po prawej stronie kabiny, czy na dole ?