Skocz do zawartości

Zdjęcie

kalibracja licznika case serii 51**

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 10 luty 2014 - 11:18

kalibracja licznika case serii 51** Witam. Mam case 5140 z całkowicie elektryczną deską rozdzielczą (bez strzałkowych wskazników) wyswietlacz prędkości oszukuje. chociaż jest ustawiony na km/h to zaniża prędkosci. mam instrukcje po francusku przetłumaczyłem i próbowalem coś z tym zrobic . Są 3 opcje kalibracji standardowa statyczna i dynamiczna. W instrukcji na ilustracjach jest jednak troche inny model licznika ze wskazówkowymi mirnikami poziomu paliwa i temperatury. Postępując zgodnie z instrukcja sie nie da. po przełaczeniu przycisku kalibracji z tylu deski nie wyświetla sie kod tylko napis cal a kod sie nie wyświetla wiec nie moge dokonczyc kalibracji a wyswietłacz działa poprawnie . czy ktoś na forum kalibrował licznik i jaki ma typ wyświetlacza. prosze o wszelkie wskazówki. może ktosma instrukcje obsługi i na ilustracjach ma wpełni elektryczną deske rozdzielczą -byłbym wdzieczny za udostępnienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kalibracja licznika case serii 51** Dzisiaj, 01:22
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2014 - 02:42

kalibracja licznika case serii 51** stary ciężko będzie ci z tym

#3 Share marquez

marquez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2014 - 03:28

kalibracja licznika case serii 51** statyczna instrukcja kalibracji licznika

1. Zapłon wyłączony, należy przcisnąć i przytrzymać jednocześnie przyciski obroty silnika i wałka wom, a następnie przekręcić stacyjkę
2. Zostanią wyświetlane jednostki metryczne i w milach do wyboru.
3. Naciśnij oba przyciski ponownie przez dwie lub więcej sekund, aby przejść dalej do trybu programowania prędkośći.
4. Na dolnym wyświetlaczu będzie wyświetlana wartość stałej prędkości obecnie przechowywanej w pamięci.
5. Następnie należy wybrać wartość tej stałej z tabeli względem rozmiaru opon ( tabele mam, ale nie chciało mi się już przepisywać, jak sprawdzisz, że ta metoda jest dobra to Ci jeszcze podeślę tabel z danymi). Wartość stałej zmieniamy przyciskami prędkości silnika i wałka, adekwatnie do położenia przycisków w górę bądź w dół.
6. Zatwierdzamy wybraną stała ponownie przytrzymując oba przyciski przez 2 lub więcej sekund.

Napisz czy ta metoda działa poprawnie do Twoich zegarów to Ci prześle tabele z wartościami stałych względem zamontowanych opon.

Jeżeli chodzi o kalibrację dynamiczną to byłeś na dobrej drodze, jak Ci się wyświetlił napis Cal, to trzeba przejechać uprzednio odmierzone 60 metrów. Nie będę już się rozpisywał co do tej metody. Wprawdzie jest ona nieco dokładniejsza, ale w standardowym użytkowaniu różnicie prędkość dla poszczególnych metod kalibracji są nieznaczne.

Edytowany przez marquez, 15 luty 2014 - 03:48.

#4 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 23 luty 2014 - 12:15

kalibracja licznika case serii 51** ok dzieki już wiem co robiłem zle. tabele z wartościami mam . dam znac jak poszło.

Witam. w moim przypadku zadziałało tak jak podałeś wiec jest to standardowa opcja kalibracji licznika po przejsciu z ustawienia jednostek prędkości przeskoczyłem na ustawienie chyba maksymalnej prędkości ciągnika. zmierzyłem czas pokonania 100 metrów na maksymalnej prędkości i po przeliczeniach ustawiłem tak licznik aby przy maksymalnej prędkości pokazywał właśnie tyle. opcja ustawienia średnicy koła sie nie pojawia chyba że dalej coś robie zle. po ustawieniu tej prędkości ponownie naciskam jednoczesnie dwa przyciski i to jedynie zatwierdza ustawienia i wyświetlacz przeskakuje na normalne parametry wyswietlania. w instrukcji mam opisane wszystkie trzy opcje kalibracji ale stosując sie do nich nic nie działało. Według instrukcji trzeba było używac przycisku kalibracji znajdującym sie za licznikiem. a dynamicznej kalibracji zrobic nie moge bo nie mam detektora ruchu w wyposażeniu. ale dzieki za pomoc bo już takie ustawienie znacznie ułatwi mi prace w polu.

Edytowany przez BENNY82, 26 luty 2014 - 19:43.

#5 Share littleboy

littleboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 22:35

kalibracja licznika case serii 51** Witam właśnie zakupiłem case 5140 i tez mam taki problem tzn nie pokazuje mi wogóle prędkości jazdy cały czas jest 0 km/h a obroty silnika pokazuje jak jak trzeba, w czym moze byc problem

#6 Share littleboy

littleboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 12:12

kalibracja licznika case serii 51** ma ktoś może instrukcje ustawiania licznika do case 5140, bo nie mam pojecia jak sie do tego zabrac

#7 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 13:32

kalibracja licznika case serii 51** Masz ciągnik wyposażony w radar? Jakiego typu masz wyświetlacz?

#8 Share littleboy

littleboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 19:59

kalibracja licznika case serii 51** mam cały wyswietlacz elektroniczny, a właściwie dwa po lewej od prędkości i obrotów silnika oraz wałka, a po prawej od temperatury i poziomu paliwa po środku dwa przyciski od obrotów silnika oraz wałka

#9 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:36

statyczna instrukcja kalibracji licznika

1. Zapłon wyłączony, należy przcisnąć i przytrzymać jednocześnie przyciski obroty silnika i wałka wom, a następnie przekręcić stacyjkę
2. Zostanią wyświetlane jednostki metryczne i w milach do wyboru.
3. Naciśnij oba przyciski ponownie przez dwie lub więcej sekund, aby przejść dalej do trybu programowania prędkośći.
4. Na dolnym wyświetlaczu będzie wyświetlana wartość stałej prędkości obecnie przechowywanej w pamięci.
5. Następnie należy wybrać wartość tej stałej z tabeli względem rozmiaru opon ( tabele mam, ale nie chciało mi się już przepisywać, jak sprawdzisz, że ta metoda jest dobra to Ci jeszcze podeślę tabel z danymi). Wartość stałej zmieniamy przyciskami prędkości silnika i wałka, adekwatnie do położenia przycisków w górę bądź w dół.
6. Zatwierdzamy wybraną stała ponownie przytrzymując oba przyciski przez 2 lub więcej sekund.

Napisz czy ta metoda działa poprawnie do Twoich zegarów to Ci prześle tabele z wartościami stałych względem zamontowanych opon.

Jeżeli chodzi o kalibrację dynamiczną to byłeś na dobrej drodze, jak Ci się wyświetlił napis Cal, to trzeba przejechać uprzednio odmierzone 60 metrów. Nie będę już się rozpisywał co do tej metody. Wprawdzie jest ona nieco dokładniejsza, ale w standardowym użytkowaniu różnicie prędkość dla poszczególnych metod kalibracji są nieznaczne.

Tu masz odpowiedź.

#10 Share littleboy

littleboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 maj 2014 - 21:25

kalibracja licznika case serii 51** no tak tylko nie mam tej tabeli wzgledem rozmiaru opon, jeżeli bys ją miał to podeślij, dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 02 maj 2014 - 11:08

kalibracja licznika case serii 51** http://zapodaj.net/6...9f0524.png.html
http://zapodaj.net/7...ed4750.png.html

Edytowany przez Ziel, 02 maj 2014 - 11:08.

#12 Share littleboy

littleboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 maj 2014 - 12:57

kalibracja licznika case serii 51** dzięki

#13 Share littleboy

littleboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 maj 2014 - 14:19

kalibracja licznika case serii 51** jest następny problem, według tej tabeli wartość jaką powinienem ustawić dla rozmiaru opony to 820 ale na moim liczniku maksymalna wartość to 255 a potem znowu idzie od zera nie wiem co dalej

#14 Share marquez

marquez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 maj 2014 - 01:24

kalibracja licznika case serii 51** Tutaj jest tabela z innymi wartościami

kolo.jpg

Edytowany przez marquez, 06 maj 2014 - 01:25.

#15 Share littleboy

littleboy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 maj 2014 - 21:45

kalibracja licznika case serii 51** ok, dzięki

#16 Share Prezes10

Prezes10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 11:41

kalibracja licznika case serii 51** panowie a macie jeszcze jakies inne tabele, poniewasz tez potrzebuje a na tych nic sie nie zmienia

Edytowany przez Prezes10, 04 czerwiec 2014 - 11:53.

#17 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 10:21

kalibracja licznika case serii 51** te tabele to o kant ch.... obic miałem podobny problem. jeżeli masz cały elektroniczny wyswietlacz to robi sie to inaczej niż podaje instrukcja. po 1 jaką masz skrzynie 30 czy 40km/h ?

#18 Share Prezes10

Prezes10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 07:16

te tabele to o kant ch.... obic miałem podobny problem. jeżeli masz cały elektroniczny wyswietlacz to robi sie to inaczej niż podaje instrukcja. po 1 jaką masz skrzynie 30 czy 40km/h ?

no własnie mam 30 :unsure:

#19 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 18:09

kalibracja licznika case serii 51** ja też mam 30. musze sprawdzic jaką wartosc ustawiłem bo dokonywałem pomiarów i ustawiłem żeby pokazywało najprecyzyjniej. aha ja mam tylne opony 38cali a reszty nie pamietam zerkne sprawdze i podam co i jak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Prezes10

Prezes10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 21:51

ja też mam 30. musze sprawdzic jaką wartosc ustawiłem bo dokonywałem pomiarów i ustawiłem żeby pokazywało najprecyzyjniej. aha ja mam tylne opony 38cali a reszty nie pamietam zerkne sprawdze i podam co i jak.

ja mam 16.9/38 wiec pewnie mamy takie same, jak bys mógł sprawdzic to był bym wdzieczny :)

Dodaj odpowiedź