Skocz do zawartości

Zdjęcie

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 09 luty 2014 - 22:25

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? witam, planuje kupic plug 4 skibowy, co myślicie o plugu polskiej produkcji marki bomet ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? Dzisiaj, 19:30
  •  

#2 Share Prezes10

Prezes10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 luty 2014 - 07:07

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? znajomy kupił takie a i tak porzyczał stare 4 unni bo mu nie szło tym orac :) już lepsze staltechu są ale niech ci powie ktos kto tym orał.

#3 Share czterdziecha

czterdziecha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 luty 2014 - 08:38

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? ja ma staltechy 40 odkładnie są dobre ładnie kryjo porównywalnie do lemken opal

#4 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1669 postów

Napisany 10 luty 2014 - 08:38

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? dwóch gości u mnie na wiosce ma takie pługi, orzą nieźle, podobnie jak takie z unii z przed 20 lat, tyle że ich tam nie zapycha bo mają inaczej listwy zamocowane,
ale lemiesze oryginalne wytrzymały 4 ha i były do wymiany :D

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 luty 2014 - 09:12

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? Ja miałem 3-skibowego i nie polecam tej marki słaba jakość wykonania słabe materiały i do tego się zapychają gdybym to wtedy wiedział kupił bym zachodni używany i czuję że lepiej bym wyszedł.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#6 Share Bolek_Malolepszy

Bolek_Malolepszy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:fitness, żeglarstwo, whisky

Napisany 10 luty 2014 - 10:03

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? Bomet ma w ofercie różne pługi. Dwa lata temu zastanawiałem się nad zakupem 4 skibowego z zabezpieczeniem resorowym. Zdecydowałem się na Kvernaelanda AB100. Był sporo droższy ale przeważyła jakość a przede wszystkim waga. Kvernalend 750 kg Bomet na resorze ponad 1100. Nie wyobrażam sobie ciągania Proximą tak ciężkiego pługa.
live fast die young

#7 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 10 luty 2014 - 10:36

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? Miałem bomety 4 skibowe, 3 lata się z nimi męczyłem i zmieniłem na używane kvernelandy. Lemiesze w tych bometach wytrzymały 5ha poza tym strasznie się zapychał już o tragicznym kryciu obornika nie wspomnę... daruj je sobie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 10 luty 2014 - 15:16

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? Jak masz zamiar kupić nowy pług tej firmy to daruj sobie i kup lepiej Kvernelanda na resorze. Ktoś tu dał ci odpowiedź że kupił model AB100. Ja 3lata temu sprzedałem za jakieś 12koła taki. Od nowego nim orałem od 99roku. Chodził w szesnastce początkowo na 90ha, potem 130. Zaorałem nim razem ponad 1000ha bez żadnej awarii, zmieniasz części robocze i ciśniesz.... Obecnie mam też kvernelandy 2 sztuki ale są już obrotowe. Jak wejdziesz w sprzęt zachodni to już nawet nie będziesz myślał o polskich producentach, a cen części się nie bój bo kupisz lemiesze oryginalne i zaorzesz minimum 50ha, tylko dłuta 2raz wymienisz na komplet lemieszy..... jak masz więcej pytań to pisz.....

#9 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:18

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? rzecz w tym ze ja mam prawie same użytki zielone, a ziemi ornej tylko 6 ha, jedna orka do roku pod kukurydze, do tej pory orala to c330 plugiem 2 skiby, ale widze duza oferte używanych tanich plugow 4 skibowych, wiec nie warto się bawic i dwojkami tego orac, tymbardziej ze mam jeszcze ursusa 904. nie chce inwestować w jakiś drogi zachodni plug, intresuje mnie cos za ok 3- 4 tys zl, żeby dalo się orac i żeby był w miare wytrzymaly, chociaż ziemie mam lekkie bez kamieni.

#10 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:21

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? pomyśl nad Avemakiem ;) W tych pieniądzach kupisz spokojnie 4x35cm. Rozmawiałem z wieloma użytkownikami tych pługów i każdy chwali.W okolicy ich dużo przybywa i sam jakbym kupował pług to raczej Avemak.

#11 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:40

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? nie mui być jakiś super mocny bo tej orki u mnie nie za wiele, byle ladnie przyorywal obornik. , wezme pod uwagę ten plug w poszukiwaniach

a grudziadz? akpil albo atlas ? który bylby najlepszy? bo rozumiem ze bomet odpada

#12 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1669 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:46

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? a może zamiast 4 skibowego bometa kup 3 skibowy na przykład unii 3x40 (bomet 4x35) z przedpłużkami kukurydzianymi ,
będzie podobna szerokość a jakość krycia nieporównywalna, albo ewentualnie akpi(3x48cm),

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:04

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ? ja się waham pomedzy 4 a 5 skib. zbyt głębokie orki to nie u mnie bo zolty piach wyrzucę na wierzch, orka nie może być dużo glebsza niż dotychcasz.