Polecane posty

chudy93    0

tak jak w temacie mam problem z półbiegami w moim ferdku. na panelu widac jak przelacza sie kolejno a w rzeczywistosci dziala tylko polbieg C na inne nie reaguje. co może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

Mogą być uszkodzone uszczelniacze na koszach. Ale najpierw trzeba sprawdzić czy elektrozawory działają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

raczej został na D przyczyn rzeka


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy93    0

wymieniłem pompe bo miała bardzo małe ciśnienie na wyjsciu. zawory jak najbardziej dzialaja bo sprawdzalem prostownikiem. jak przełącze to tylko czuc jak polbieg C wchodzi a na D juz nie, więc jak dla mnie to tez troche dziwne. jak zrzucam spowrotem do A to niby czuc lekkie szarpniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marquez    0

jak elektrozawory działają to trzeba zmierzyć ciśnienie na portach od dynashift

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
Dnia 9.02.2014 o 17:41, chudy93 napisał:

tak jak w temacie mam problem z półbiegami w moim ferdku. na panelu widac jak przelacza sie kolejno a w rzeczywistosci dziala tylko polbieg C na inne nie reaguje. co może być przyczyna?

mam taki sam problem i nwm co jest dołączam się do pytania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2

Witam mam problem z półbiegami w mf 6180 problem polega na tym gdy jadę i przerzucam półbieg z A na B nic nie czuje jak by traktor przyspieszał i znów przerzucam z B na C i w tedy odczuwam jak by wchodził pół bieg A B C D wszystkie po kolei i gdy wrzucam pół bieg D też nic nie czuję. za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
4 minuty temu, lukasz0920 napisał:

Napisz to po polskiemu

przerzucam półbieg z A na B nic nie czuć ani nie widać po tempomacie żeby traktor przyspieszył z B na C czuć i widać jakby wszystkie półbiegi wchodziły na raz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF3120    10
Możliwe że masz zużyte tarczki biegów. Czy jeśli jedziesz na półbiegu B lub D to pod obciążeniem (np pług i cięższa ziemia) to ciągnik się zatrzymuje jak by bieg wyskoczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłaś ten ciagnik z tym problemem czy tak ci się stało??


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekadam    1
mam ten sam problem w 6290 mechanik powiedział że prawdopodobnie zużyte tarczki tych właśnie połbiegów , ale zacznę od wymiany filtrów i oleju zanim zacznę rozbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    190
sprawdź wtyczki przy elektro.zaworach pod kabina u mnie jak.sie czasem poluzuje to mam tylko AiD a C i B nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
Dnia 13.01.2018 o 08:02, MF3120 napisał:

Możliwe że masz zużyte tarczki biegów. Czy jeśli jedziesz na półbiegu B lub D to pod obciążeniem (np pług i cięższa ziemia) to ciągnik się zatrzymuje jak by bieg wyskoczył?

nie ostatnio wożąc obornik trochę używałem tych półbiegów i gdy zmieniając półbieg traktor reagował tylko na C na którym czułem jak by wszystkie półbiegi wszystkie wchodziły rozmawiałem z kolegą i mówił że to może być problem z elektrozaworem albo cewką ale nwm jeszcze nie rozbierałem   

 

kupiłem 

 

Dnia 13.01.2018 o 08:02, MF3120 napisał:

Możliwe że masz zużyte tarczki biegów. Czy jeśli jedziesz na półbiegu B lub D to pod obciążeniem (np pług i cięższa ziemia) to ciągnik się zatrzymuje jak by bieg wyskoczył?

a jaki był by koszt wymiany tarczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zależy do kogo trafisz z problem i na ile będzie chciał oskubać... same tarczki... zadzwoń do sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy na elektrozawory dochodzi wg prąd przy zmianie półbiegów


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam mam taki problem z mf 3085  otóż przez kabel idący od rozrusznika do stacyjki (zapalanie)  nie przechodził prąd, wiec założyłem nowy przewód bezpośrednio od rozrusznika do stacyjki ale z tamtym przewodem był połączony jeszcze jeden przewód prawdopodobnie od półbiegów i te dwa przewody połączone wchodziły do stacyjki i tak też połączyłem ale półbiegi nie chodzą, po ściągnięciu przewodu z rozrusznika półbiegi chodzą. Po zatrzymaniu ciagnika półbiegi chodzą normalnie ale w czasie jazdy nie da rady zmienic półbiegu, półbieg pozostaje na takim na jakim ruszaliśmy. Nie mogę dojść do ładu na czym polega problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104
Dnia 9.02.2014 o 17:41, chudy93 napisał:

tak jak w temacie mam problem z półbiegami w moim ferdku. na panelu widac jak przelacza sie kolejno a w rzeczywistosci dziala tylko polbieg C na inne nie reaguje. co może być przyczyna?

Mam identyczny problem. Udali się rozwiązać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj