Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur??

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share karols1008

karols1008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 20:40

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? a ja mam takie pytanie a mianowicie, czy cyklopem dało by się powykopywać rowy żeby można było sobie podwórko odwodnić, i czy tez dało by się wybrać na na jakie 30cm podwórko żeby potem kamieniem można było wypełnić. Czy cyklop się do tego nie naddaje??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Dzisiaj, 09:36
  •  

#42 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 12:46

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Z tych 3 to Trolla najgorszemu wrogowi nie polecam. C-360 prawie się połamała, w T25 mocowanie cięgła wyrwane Teraz władek musi się męczyć pod górki z rozrzutnikiem wp iachu a mtz ładuje bo jedyny co go nie dryga. Podsumowując. Padło padło padło co za idiota to zrobił. Zrobi wiele mniej od cyklopa czy nawet tura a ciągnik 80 km dop[iero idealny jest nie ze względu na moc lecz gabaryty ;[
Mój Wladimirec podbija świat

#43 Share WoDoLoTc360

WoDoLoTc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Uprawa ziemi i chodowla zwierząt, komputery a przedewszystkim majsterkowanie...

Napisany 09 październik 2011 - 14:59

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Witam ponownie :rolleyes:
Razem z Tatą zastanawiamy się nad kupnem używanego cyklopa lub nowego tura 2 sekcyjnego tylko to wszystko musi się zmieścić w kwocie do 5 tyś. I teraz nasuwa się problem bo niewiemy co jest lepsze. Ładowacze używane były by do ładowania przede wszystkim gnoju. :D

Edytowany przez WoDoLoTc360, 09 październik 2011 - 15:01.

#44 Share Revers680

Revers680

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 październik 2011 - 15:08

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? A na jaki ciągnik ten ładowacz?

#45 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 09 październik 2011 - 15:28

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Ja mam cyklop i tura. Zależy jaki masz teren przy gnojowni. Ja mam nie równy i powiem szczerze, że bezpieczniej jest ładować cyklopem. Ale tur może służyć do innych celów niż tylko do obornika.

#46 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 09 październik 2011 - 15:38

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? http://www.agrofoto....tur-czy-cyklop/
http://www.agrofoto....ur/page__st__40
http://www.agrofoto....-vs-tur-do-mtz/

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#47 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 09 październik 2011 - 16:11

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Jak do obornika to tylko cyklop.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#48 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 październik 2011 - 18:21

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? jak chcesz tura na ciągnik 80 km i wiecej to napewno będzie lepszy do obornika tur niż cyklop bo 3 łyżki z takiego tura i rozrzutnik nasz 4 tonowy jest pełny. A nawet zimą sobie drzewa z szopy do domu mozesz przywieść w łyżce, cyklopem tego nie zrobisz chociaż tak czy tak jak dla mnie tur bije na głowe takie ladowacze tutaj masz maszyne wielozadaniową, jest wielkie dobrodziejstwo, jedyne w czym gorszy jest tur od ładowacza chwytakowego to to że nie wykopiesz nim jakiejś tam dziury większej
Mój Wladimirec podbija świat

#49 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 październik 2011 - 19:49

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? jeśli chodzi o ciagnik około 80 km to tak jak mówi UrsusCzesio zdecydowanie tur załadujesz obornik, baloty, drzewo,kiszonke itd... a cyklopu już tak się nie wykorzysta do tylu prac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share jpogorzelak

jpogorzelak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka

Napisany 09 październik 2011 - 20:18

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Ja również uważam że tur bardziej poręczny jest niż cyklop

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 październik 2011 - 20:59

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? 2 sekcyjny tur na na ciągniku 2WD raczej nie pobije cyklopa przy oborniku, szczególnie jeśli nie ma się płyty.

#52 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 październik 2011 - 13:58

a ja mam takie pytanie a mianowicie, czy cyklopem dało by się powykopywać rowy żeby można było sobie podwórko odwodnić, i czy tez dało by się wybrać na na jakie 30cm podwórko żeby potem kamieniem można było wypełnić. Czy cyklop się do tego nie naddaje??

Z tego co mówisz czyli wybrać rowy jak najbardziej dało by radą cyklopem, natomiast jeśli chodzi o wybranie całego podwórka o ile dobrze rozumiem cyklopem to naprawdę mozolna praca o wiele leprzy i poręczniejszy był by do tego typu pracy TUR. Tak więc reasumują lepiej całą tą prace wykonać TUR-em będzie o wiele szybciej i łatwiej.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#53 Share WoDoLoTc360

WoDoLoTc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Uprawa ziemi i chodowla zwierząt, komputery a przedewszystkim majsterkowanie...

Napisany 10 październik 2011 - 15:11

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? No więc tak narazie sprzęty maja pracować z ursusem C-360. W okół gnojownika mam w miare równy teren i dobrze zatrawiony gnuj leży na płycie obornikowej.

#54 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 10 październik 2011 - 19:25

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Wystarczyło zajrzeć tutaj i nie byłoby dodatkowej dyskusji.
http://www.agrofoto...._40#entry795330
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#55 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2011 - 11:32

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? Planuje kupić używanego cyklopa, lecz jedno mnie zastanawia. Lepiej kupić z dolnym, czy górnym siłownikiem? Który jest lepszy?
Zetor Team

#56 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2011 - 12:18

Planuje kupić używanego cyklopa, lecz jedno mnie zastanawia. Lepiej kupić z dolnym, czy górnym siłownikiem? Który jest lepszy?

Były nowsze cyklopy produkowane z górnym siłownikiem bo jak siłownik był na dole można było go uszkodzić wybierając np węgiel z wagonu a tak poza tym chyba niema różnicy B)

#57 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 09 październik 2012 - 17:22

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur?? u nas obornik ładujemy od ponad 20lat Trollem, c-330m sprawuje się z nim idealnie, awarii tego zestawu nie przypominam sobie, mamy też c-360+TUR, ale w związku z brakiem płyty wydaje mi się że lepiej trollem robić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share patryk09091995

patryk09091995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 20:45

mam trolla i tur-a i zdecydowanie ładowacz czołowy ponieważ jest wydajniejszy i bardziej funkcjonalniejszy